9 مدل کوتاهی مو در سال 2023 - سالن زیبایی و آرایشگاه زنانه نبات

9 مدل کوتاهی مو در سال 2023

بازگشت به وب نوشته‌ها

9 مدل کوتاهی مو در سال 2023

از آنجا که کوتاهی مو جایگاه ویژه‌ای در صنعت مد دارد؛ هر ساله با شروع سال نو مدل‌های مختلفی برای کوتاهی مو معرفی می‌شود و لیستی از ترندهای کوتاهی مو در اختیار مردم قرار می‌گیرد. متخصصان مد و زیبایی بر این باورند که در سال 2023 خیلی از افراد از منطقه امن خود بیرون می‌آیند و انتخاب‌ها و تصمیم‌های جسورانه‌تری برای موهای خود می‌گیرند. در این مقاله 9 مدل کوتاهی مو در سال 2023 را به شما معرفی می‌کنیم تا شاید با توجه به استایل خود یکی از این مدل‌ها را برای کوتاهی موهایتان انتخاب کنید.

مدل مولت

پیشبینی می‌شود یکی از جنجالی‌ترین مدل‌ های کوتاهی مو در سال 2023، مدل مولت باشد. برخی افراد بر این باورند که مدل مولت پیامی در خود جای داده است و در اعتراض به بی عدالتی‌های اجتماعی و در نتیجه تغییرات سیاسی شکل گرفته است. شاید اگر نگاهی دقیق به این سبک از کوتاهی مو بیندازیم می‌بینیم که شباهت‌های زیادی با همان پشت مویی دارد که در دهه 60 در کشورمان خودمان رایج بود. در آن دوره هم کشورمان با تحولات سیاسی و فرهنگی زیادی روبرو بود و تیپ و ظاهر مردم تغییر زیادی کرد و مدل پشت مو در بین خیلی از افراد جامعه جای گرفت.

این مدل مو ید طولایی در تاریخچه مد دارد و سرچشمه آن به مردم ماقبل تاریخ، روم باستان و بومیان آمریکا برمی‌گردد. مدل مولت در دهه 70 و 80 در میان موسیقی دانان محبوبیت زیادی پیدا کرد اما در دهه 90 استقبال زیادی از آن نشد و حضوری کمرنگ در صنعت مد و زیبایی داشت.

پیش بینی می‌شود یکی از جنجالی‌ترین مدل‌های کوتاهی مو در سال 2021، مدل مولت باشد.
در سال جدید میلادی مدل چتری در بین خانم‌ها، مخصوصاً خانم‌هایی با موی فر، رواج زیادی پیدا می‌کند.

چتری

چتری همیشه عضو جدایی‌ناپذیر مدل‌های کوتاهی مو بوده و همیشه با اقتدار جایگاه خود را حفظ کرده است. به نظر می‌رسد سال 2023 هم عرصه‌ای برای حضور و خودنمایی این مدل کوتاهی مو است، با این تفاوت که چتری در بین خانم‌های دارای مو فر رواج بیشتری پیدا می‌کند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که موهای فری دارید و می‌خواهید مدل چتری را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم از آبرسانی موهای خود غافل نشوید؛ چرا که با تأمین رطوبت موردنیاز مو، چتری‌های شما راحت‌تر حالت می‌گیرند.

چتری کج و چتری مدل پرده‌ای سبک‌هایی از چتری هستند که در سال 2023 جزء ترندهای شیک برای کوتاهی مو محسوب می‌شوند. چتری کج یک گزینه مناسب برای خانم‌هایی است فرم صورت آن‌ها گرد، مربع و مثلث است؛ در حالی که چتری مدل پرده‌ای زیبای موهای افرادی با صورت مستطیلی شکل را دو چندان می‌کند.

موهای یکدست و بلند

از آنجا که بسیاری از کسب و کارها به سوی دورکاری قدم برداشته اند، پیش بینی می‌شود خیلی از خانم‌ها نیز خواستار مدل کوتاهی باشند که نیاز به مراقبت خاصی ندارد. به همین دلیل کوتاهی صاف و یکدست از آن مدل کوتاهی‌هاست که در سال 2023 در بین خیلی از خانم‌ها دیده خواهد شد؛ چرا که نگهداری این مدل مو خیلی ساده است. اگر شما هم جزء افراد پرمشغله هستید و به دنبال یک مدل کوتاهی بی‌دردسر می‌گردید، کوتاهی یکدست مو یکی از مناسب‌ترین گزینه‌های پیش روی شماست.

کوتاهی یکدست و بلند جزء مدل‌هایی است که به مراقبت خاصی نیاز ندارد.
در سال 2021 مدل شگ به یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کوتاهی مو تبدیل می‌شود.

مدل شگ

ورژن‌های متفاوتی از کوتاهی شگ در طول زمان آمده و رفته اند اما این مدل مو هیچ گاه از یاد مردم پاک نشده و همیشه افرادی هستند که موهای خود را طبق مدل شگ کوتاه کنند. با این حال انتظار می‌رود که در سال 2023 این مدل مو قلمرو خود را در دنیای مد و زیبایی گسترش داده و با پیروزی بر سایر رقبیان به یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کوتاهی مو تبدیل شود.

در سایت ما می‌توانید از سالن آرایشی رویال شاین وقت مراجعه حضوری بگیرید. آرایشگران ما در سالن آرایشی رویال شاین آماده‌اند کوتاهی موهای شما را در سالن آرایشی رویال شاین انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات کوتاهی مو و رزرو نوبت جهت حضور در آرایشگاه می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

در بین تمام نسخه‌های مدل شگ، شگ لیر یا لایه لایه با استقبال زیادی روبرو می‌شود.

شگ لیر یا لایه لایه

در بین تمام نسخه‌های مدل شگ، شگ لیر یا لایه لایه از آن مدل‌هایی که با استقبال زیادی روبرو خواهد شد. شگ لیر از آن دسته مدل موهاست که حتی اگر برای مدت زیادی برای مرتب کردن موهای خود اقدام نکنید، خیلی نامرتب نمی‌شود و همچنان زیبایی خود را حفظ می‌کند. اگر انتخاب شما برای کوتاهی موهای خود مدل شگ لیر است، توصیه می‌کنیم به صورت هفتگی از ماسک‌های تقویت‌کننده مو، به خصوص ماسک موی آلوئه‌ورا، استفاده کنید تا با حفظ رطوبت پوست سر زیبایی موهای خود را دوچندان کنید.

مدل باب

مدل باب از سال 1915 پا در عرصه مد و زیبایی گذاشت؛ زمانی که Irene Castle ، بالرین معروف آمریکایی، موهای خود را طبق این مدل کوتاه کرد و توجه خیلی از خانم‌ها را به مدل باب جذب کرد. مدل باب آنقدر دست به دست چرخید تا در نهایت به یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کوتاهی مدل در دهه 1920 تبدیل شد و زنانی که در آن دهه موهای خود را مدل باب کوتاه می‌کردند، نماد و سنبل زنی مستقل، جسور و الهام‌بخش محسوب می‌شدند.

خبر خوب برای طرفداران مدل باب این است که این مدل مو در سال 2023 هم همچنان قوی‌تر از قبل به راه خود ادامه می‌دهد و با قدرت در صحنه مد و زیبایی می‌تازد، تا جایی که یکی از جایگاه‌های برتر را در لیست بهترین مدل‌های کوتاهی مو در سال 2023 از آن خود خواهد کرد. به نظر می‌رسد در بین تمام سبک‌های مدل باب، باب لیر یا لایه لایه جایگاه بالاتری خواهند داشت.

اگر فرم صورت شما بیضی یا قلبی است، مدل باب همان سبک از کوتاهی مو است که کمک می‌کند موهای شما جلوه‌ای چشمگیر به خود بگیرند و در صورتی که صورت‌تان حالت مربعی شکل دارد، باب لایه لایه یکی از بهترین مدل‌های کوتاهی مو برای شماست.

در بین تمام سبک‌های مدل باب، باب لیر یا لایه لایه جایگاه بالاتری خواهند داشت.

مدل Edgier

سال 2022 پر از روزهای تکراری و خسته‌کننده بود؛ به همین خاطر خیلی از خانم‌ها به سال 2023 به عنوان شروعی تازه نگاه می‌کنند و آماده رها شدن از روزمرگی‌های زندگی هستند. یکی از نشانه‌های خلاص شدن از این روزمرگی‌ها تغییر مدل مو و انتخاب یک سبک جسورانه و هیجان‌انگیز برای کوتاهی است. مدل کوتاهی Edgier تحولی است که موهای شما را از حالت سنتی خارج می‌کند و حالتی خاص و متفاوت به چهره شما می‌بخشد.

مدل پیکسی

مدل پیکسی از اوایل قرن بیستم میلادی ریشه می‌گیرد؛ زمانی که زنان با کوتاه کردن موهای خود به سبک پیکسی، این جسارت را پیدا کردند که با تبعیض‌های جنسیتی مبارزه کنند. جنگ جهانی اول ویرانی‌های زیادی با خود به همراه داشت، با این حال شور و هیجان دهه بیستم میلادی احساس آزادی به زنان بخشید و زنان در آن زمان این شجاعت را پیدا کردند که سبک‌ها و استایل‌های جدیدی را امتحان کنند که مدل پیکسی هم یکی از این انتخاب‌ها بود.

مدل پیکسی یک سبک کلاسیک برای کوتاهی مو است و قطعاً در سال 2023 خانم‌های زیادی خواستار این مدل مو خواهند شد. معمولاً خانم‌ها برای انتخاب مدل پیکسی تردید زیادی دارند، اما بدانید اگر سراغ این مدل کوتاهی بروید، اعتماد به نفس خود را به رخ دیگران خواهید کشید. صورت‌های قلبی، بیضی و گرد بیشترین تناسب و هماهنگی را با مدل پیکسی دارند.

مدل پیکسی در سال جدید میلادی به یک سبک پرطرفدار برای کوتاهی مو تبدیل خواهد شد.
افرو پرحجم و شلوغ یک از ترندهای کوتاهی مو است.

آفرو پرحجم

افرادی که موهای آفرو دارند همیشه به دنبال ابزار و محصولاتی هستند که این موهای سرکش را آرام کنند تا کمی از حجم آن‌ها کاسته شود. خبر خوب برای این گروه از افراد این است که سال جدید میلادی زمانی است که می‌توانید ظاهر طبیعی موهای خود را حفظ کنید و نگران شلوغی و پرحجم بودن موهای خود نباشید؛ چرا که آفرو پرحجم در لیست بهترین مدل‌های کوتاهی مو در سال 2023 قرار دارد.

بازگشت به وب نوشته‌ها