بهترین روش های موخوره گیری کدامند؟

بازگشت به وب نوشته‌ها
موخوره گیری

بهترین روش های موخوره گیری کدامند؟

موخوره یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌ها، به خصوص خانم‌هایی که موهای بلندی دارند، با آن درگیر هستند. امروزه روش‌های گوناگونی برای موخوره گیری وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا برای همیشه از شر هرگونه موخوره خلاص شوید.

روش های موخوره گیری از گذشته تا کنون تغییرات زیادی داشته است. در گذشته، بیشتر برای رهایی از موخوره مو، موها را کوتاه می‌کردند. این روش، اگرچه باعث از بین رفتن کامل موخوره مو می‌شد، اما شما ناچار بودید که موهای خود را کوتاه کنید و این موضوع برای طرفداران موهای بلند خیلی خوشایند نبود؛ اما امروزه روش‌های گوناگونی برای موخوره گیری وجود دارد که به شما کمک می‌کند بدون کوتاه کردن موها، تمام موخوره‌های مو را از بین ببرید.

در این نوشته از سالن زیبایی رویال شاین، بهترین سالن زیبایی شرق تهران، قصد داریم درباره بهترین روش های موخوره گیری صحبت کنیم و مزایا و معایب هر روش را با هم بررسی کنیم. همچنین در انتها با هم بررسی کنیم که چگونه می‌توانیم از موخوره گرفتن موها جلوگیری کنیم. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که با موخوره درگیر هستند و نمی‌دانید چگونه موخوره گیری کنید، در ادامه این نوشته جذاب با ما همراه باشید.

موخوره گیری کاری بسیار تخصصی است که لازم است حتما زیر نظر یک آرایشگر ماهر و باحوصله انجام دهید؛ از این رو بسیار مهم است که اگر قصد انجام موخوره گیری را دارید، حتما به یک آرایشگاه تخصصی و حرفه‌ای که این کار را انجام می‌دهد مراجعه کنید. سالن زیبایی رویال شاین، بهترین سالن زیبایی شرق تهران، امکان انجام روش های موخوره گیری را زیر نظر بهترین و ماهرترین آرایشگران برای شما فراهم کرده است.

موخوره چیست؟

قبل از آن که به سراغ روش های موخوره گیری برویم، بهتر است که ابتدا کمی با مفهموم و مدل‌های مختلف موخوره آشنا شویم. در یک تعریف ساده،  موخوره به حالتی گفته می‌شود که قسمت انتهایی موها به صورت دو یا چند شاخه در می‌آید و موها حالت شکننده‌ای پیدا می‌کنند.

موخوره به دلیل خشکی در انتهای موها رخ می‌دهد و چون تغذیه موهای بلند سخت‌تر است و مواد مغذی و رطوبت به‌خوبی به ساقه موها نمی‌رسد، قسمت انتهایی موها خشک شده و به مرور زمان به موخوره تبدیل می‌شود.

معمولا افرادی که موهای بلندتری دارند، بیشتر دچار موخوره می‌شوند؛ به همین دلیل است که موخوره مو در بین خانم‌ها بسیار شایع‌تر از آقایان است. علاوه بر این، افرادی که بیش از حد و به صورت غیراصولی دکلره می‌کنند و موهایشان خشک می‌شود نیز دچار موخوره مو می‌شوند.

انواع روش های موخوره گیری

امروزه روش های موخوره گیری متنوعی برای از بین بردن موخوره مو وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب مختص به خود را دارد. در ادامه برخی از بهترین روش های موخوره گیری و جدیدترین روش هایی که برای موخوره گیری استفاده می‌شود را با هم بررسی می‌کنیم:

موخوره گیری با دستگاه

یکی از روش هایی که امروزه در بسیاری از آرایشگاه‌ها برای موخوره گیری استفاده می‌شود، موخوره گیری با دستگاه است. در این روش که با استفاده دستگاه موخوره گیری انجام می‌شود، بخش زیادی از موخوره‌ها از مو جدا می‌شود و در مخزن آن قرار می‌گیرد.

مزیت موخوره گیری با دستگاه این است که این روش بسیار سریع است و می‌توانید در مدت زمان کوتاهی موخوره گیری را انجام دهد. اما یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد از موخوره گیری با دستگاه می‌گویند، خشک‌شدن، نازک شدن و شکننده شدن موها بعد از موخوره گیری با دستگاه است که در آینده باعث تشدید موخوره‌ موها می‌شود.

کوتاه کردن مو

یکی از روش‌های سنتی که برای موخوره گیری استفاده می‌شود، کوتاه کردن موها است. در این روش، چند سانت از پایین موها کوتاه می‌شود و موخوره ها به طور کلی از بین می‌رود و در صورت مراقبت مناسب، بعدها هم بازنمی‌گردند.

موخوره گیری با پیچاندن مو

یکی از روش های موخوره گیری، که می‌توانید آن را در خانه هم انجام دهید، موخوره گیری با پیچاندن مو است. در این روش، موها به دسته‌های کوچکتر تقسیم شده و با پیچاندن مو، شاخه‌های مو و موخوره هایی که بیرون می‌زنند، با قیچی کوتاه و نوک‌گیری می‌شود. این روش نیازمند صبر و حوصله بالایی است و اگرچه درصد زیادی از موخوره ها را از بین می‌برد، اما همچنان بخشی از موخوره ها باقی می‌مانند.

موخوره گیری با قیچی به روش روسی

یکی از بهترین روش های موخوره گیری، موخوره گیری با قیچی به روش روسی است. در این روش، که نیاز به مهارت بالایی دارد، موها به شیوه‌ای خاص در دست قرار می‌گیرد و قیچی از روی آن عبور کرده و موخوره‌ ها را جدا می‌کند.

برای انجام روش موخوره گیری با قیچی به سبک روسی لازم است که حتما از یک آرایشگر حرفه‌ای و ماهر کمک بگیرید و این کار را زیر نظر او انجام دهید. امروزه در بسیاری از آرایشگاه‌های تخصصی، موخوره گیری به سبک روسی انجام می‌شود. در این روش بخش زیادی از موخوره ها به طور کلی از بین می‌رود؛ اما بسیار وقت‌گیر بوده و نیاز به فرد متخصص و ماهر برای انجام آن خواهید داشت.

موخوره گیری با قیچی به سبک روسی یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای از بین بردن موخوره مو است. در این روش، سعی می‌شود تا با حرکت قیچی روی موها، قسمت‌های شاخه شاخه شده مو و موخوره‌‌ها جدا شود. موخوره گیری با قیچی یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای از بین بردن موخوره موهایتان به کار ببرید و دیگر نیازی نیست که طول موهای خود را کاهش دهید.

علت ایجاد موخوره

پس از آن که موخوره گیری را انجام دادید، بسیار مهم است که با مراقبت درست از موها، مانع از ایجاد دوباره موخوره شوید؛ زیرا هربار موخوره گیری باعث نازک شدن قسمت انتهایی موها می‌شود و بعد از موخوره گیری باید توجه بیشتری به موهای خود داشته باشید. در ادامه، برخی از مهم‌ترین دلایل ایجاد موخوره مو را با هم بررسی می‌کنیم. با جلوگیری از این روش‌ها می‌توانید تا حد زیادی مانع برگشتن دوباره موخوره موها شوید.

 • سشوار کشیدن
 • اتوی مو
 • رنگ مو
 • شامپوهای قوی
 • مواد آرایشی بهداشتی حاوی الکل
 • برس و شانه غیر استاندارد
 • شانه کردن موهای خیس
 • تابش طولانی مدت نور خورشید
 • کم آبی بدن
 • خشکی پوست سر
 • شستشوی زیاد
 • عدم استفاده از ماسک مو ، نرم کننده مو و روغن مو

با نزدیک شدن به فصل‌های گرم سال، ممکن است موهای بلند کمی دردسرساز و کلافه‌کننده به نظر برسند. با این حال برای کوتاه کردن مو هم جسارت لازم است و شاید بعضی افراد به هر روشی متوسل شوند تا موهای بلند خود را از دست ندهند. اگر شما هم می‌خواهید در عین کم کردن حجم موهایتان، بلندی آن‌ها را حفظ کنید، پیشنهاد ما پیتاژ مو است. با استفاده از پیتاژ مو، هیچ ردی از قیچی روی موهای شما باقی نمی‌ماند.

موخوره گیری در آرایشگاه

اگر می‌خواهید تمام موخوره های موهای خود را به طور کامل از بین ببرید، حتما نیاز است که موخوره گیری توسط یک آرایشگر ماهر و باتجربه انجام شود. امروزه بسیاری از آرایشگاه‌ها موخوره گیری مو را برای شما انجام خواهند داد. البته روش‌هایی مثل موخوره گیری با پیچاندن و قیچی را می‌توانید خودتان در خانه هم انجام دهید؛ اما توصیه ما این است که اگر می‌خواهید بیشتر موخوره موها را از ببرید، این کار را زیر نظر آرایشگر حرفه‌ای انجام دهید.

بازگشت به وب نوشته‌ها