کوتاهی مو زنانه در هفت حوض تهران

بازگشت به وب نوشته‌ها
کوتاهی مو زنانه در هفت حوض تهران

کوتاهی مو زنانه در هفت حوض تهران

همه بانوان ممکن است برای تنوع و یا افزایش سلامت مو، موهای خود را کوتاه کنند. خب، پس اگر شما نیز می‌ خواهید پس از مدت‌ها موهای بلند خود را کوتاه کنید، بهتر است قبل از هرچیزی با اسامی همه مدل های موی کوتاه زنانه و دخترانه آشنا شوید. این آشنایی به شما کمک خواهد کرد تا مدل محبوب خود را به آسانی و سریع‌تر پیدا کنید.

در این مقاله اسامی مدل‌های موی کوتاه زنانه را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. با مطالعه هر یک از این مدل‌ ها یک ایده کلی در ذهن شما به وجود خواهد آمد. البته باید توجه داشته باشید که فاکتور علاقه مهم است اما تنها گزینه مهم در کوتاهی مو نیست. عامل مهم دیگر فرم صورت افراد است.

شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود، بهترین مدل کوتاهی مو را برای خود انتخاب کنید؛ اما برای انتخاب بهترین مدل کوتاهی مو که به صورت شما نیز بیاید، تنها سلیقه کافی نیست. اگر به دنبال آن هستید که یک مدل کوتاهی مو بسیار جذاب و زیبا داشته باشید، بهتر است که در انتخاب مدل کوتاهی مو، حتما با یک آرایشگر حرفه‌ای و متخصص صحبت کنید.

آرایشگران ماهر که تجربه و مهارت کافی در این زمینه داشته باشند، می‌دانند که چه مدل کوتاهی مو را متناسب با اجزای صورت شما انتخاب کنند؛ پس بهتر است که پیش از کوتاهی مو، حتما با یک آرایشگر حرفه‌ای و ماهر در این باره صحبت کنید.

ممکن است که شما از مدلی خوشتان بیاید و تصمیم داشته باشید آن را روی موهای خود اجرا کنید؛ اما قرار نیس که آن مدل، روی صورت و چهره شما، دقیقا همان زیبایی را داشته باشد که در تصویر مشاهده می‌کنید. یکی از نکات مهم در کوتاهی مو، انتخاب مدل مو براساس فرم چهره است. فرم چهره شما، بیضی‌شکل بودن یا گرد بودن صورت، لاغر بودن یا پر بودن صورت و … همگی تاثیر بسیار زیادی روی کوتاهی مو دارد؛ از این رو بسیار مهم است که اگر قصد کوتاهی مو دارید و می‌خواهید یکی از مدل‌ها را امتحان کنید، حتما به این موضوع که آیا مدل کوتاهی مو با فرم صورت شما هماهنگ است یا خیر نیز توجه داشته باشید.

انواع مدل‌های موی کوتاه زنانه

مدل‌های موی کوتاه زنانه متنوعی متناسب با سلیقه و فرم صورت شما وجود دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

مدل موی قارچی

معمولا اسم انواع کوتاهی مو زنانه را از نوع و فرم کوتاهی انتخاب می کنند. برای مثال مدل قارچی یا گرد که از مدل های معروف دخترانه نیز است کاملا شکل قارچ مانند نیز دارد. این مدل هرچند بسیار زیباست اما برای همه افراد مناسب نیست. بهتر است افرادی با صورت و گردن کشیده از این مدل موی کوتاه زنانه استفاده کنند. این مدل صورت های گرد را بسیار گردتر نیز نشان خواهد داد، در نتیجه انتخاب خوبی برای این افراد نیست.

کوتاهی آناناسی

در بررسی اسامی مدل موی کوتاه زنانه می رسیم به یکی دیگر از مدل های محبوب! در این مدل، موها فرم فشن‌تری به خود می گیرد. علت این ظاهر خرد شدن قسمت‌های جلویی موها است. مدل موی آناناسی از مدل های بسیار قدیمی است. اگر یک مجله قدیمی مد و فشن را ورق بزنید حتما یک مدل موی آناناسی خواهید دید. البته باتوجه به چرخش مد، این مدل از موهای کوتاه ترند و پرطرفدار سال جدید است. پس در صورت علاقه بدون نگرانی می توانید موهای خود را به این فرم کوتاه کنید.

کوتاهی مو زنانه در هفت حوض تهران
کوتاهی مو زنانه در هفت حوض تهران

مدل موی کوتاه باب

بی شک مدل باب از محبوب‌ترین انواع مدل های موی کوتاه زنانه است و در بررسی اسم مدل موی کوتاه زنانه حتما باید نگاهی به این مدل نیز انداخت. مدل باب در سالهای اخیر نیز بسیار ترند بوده است. یکی از ویژگی‌های مثبت مدل باب انعطاف پذیری بلندی مو است. به بیان دیگر شما می توانید باب را در اندازه های مختلف روی موهای خود اجرا کنید. در نتیجه مدل باب انواع کوتاه با بلند را شامل می شود.

اصلی‌ترین مولفه شناسایی مدل باب زاویه دار شدن جلوی مو نسبت به پشت آن است. این زاویه باعث می شود جلوی مو حدود ۵ تا ۱۰ سانتی متر بلندتر از پشت موها باشد.

مدل موی کوتاه آلمانی

مدل آلمانی را می توان از مدل‌های محبوب میان بانوان و همین‌طور آقایان دانست. پس احتمالا اسم مدل موی کوتاه زنانه آلمانی را در مقالات مدل موی کوتاه آقایان نیز خواهید یافت! این مدل که اصطلاحا کروکات نیز نامیده می شود، از دیگر فرم‌های فشن مو است. در مدل آلمانی دور موها با ماشین کوتاه شده و قسمت بالایی مو کمی بلندتر باقی می ماند.

مدل آندرکات

از اسم این مدل نیز می توان حدس زد که هدف اصلی کوتاه کردن قسمت پشتی موها است. در واقع این مدل را می توان تنها مدلی تزئینی دانست. زیرا بیشتر از کوتاه شدن موها به ایجاد طرح و نقش در قسمت پشتی موها می پردازد. برای مثال شما می توانید تنها قسمت پشتی موهای خود را با ترفند آندکات بتراشید و طرح هایی را ایجاد کنید بدون اینکه کل موها کوتاه شوند.

پیکسی از پرطرفدارترین مدل‌‌‌‌‌ها

وقتی در مورد اسامی همه مدل های موی کوتاه زنانه صحبت می کنیم، حتما اول از همه به ذهن بسیاری از افراد مدل پیکسی می رسد. این مدل از فرهای کلاسیک کوتاهی مو برای بانوان است. در مدل پیکسی قسمت های پشتی موها بیشتر از جلوی مو کوتاه می شود. در نتیجه می توان با براشینگ موهای خود را به آسانی حالت دهید.

مدل موی کوتاه تخم مرغی

در این مدل قسمت پشتی موها به اندازه حدود ۱ تا ۳ سانتی متر می شوند. موهای قسمت بالایی سر نیز تا خط گوش به صورت یکدست خرد می شوند. این مدل را می توان از مدل‌های خوب برای کوتاهی موی کودکان نیز دانست.

کوتاهی مو زنانه در هفت حوض تهران

مدل موی آبشاری

وقتی به بررسی اسم انواع کوتاهی مو زنانه می پردازیم، منظورمان تنها مدل‌های بسیار کوتاه نیست. پس اگر نمی خواهید موهای خود را خیلی زیاد کوتاه کنید، پیشنهاد ما به شما مدل موی آبشاری است. در این مدل موها تا نزدیکی شانه خرد و حالت دار می شوند. این مدل را با نام مدل خرد نیز می شناسند.

مدل موی کوتاه فارا

اسم مدل موهای کوتاه معمولا از اسامی مختلفی گرفته می شود. اسم این مدل مو نیز از نام یک شخصیت هالیوودی گرفته شده است و از مدل های موی کوتاه نسبتا قدیمی محسوب می شود. اگر می خواهید که موهایتان در عین کوتاهی حالتی موجی نیز پیدا کند، حتما مدل فارا را امتحان کنید. از نکات مثبت مدل فارا تناسب آن با انواع چهره‌ها و فرم‌های صورت است.

معمولا کسانی که موهای فر و حالت دار دارند، کمتر سراغ موهای کوتاه می روند. از دیگر خوبی های این مدل ایجاد ظاهری زیبا برای موهای فر است.

کوتاهی مدل فاکس

از دیگر مدل های خرد و کوتاه محسوب می شود که بیشتر برای صورت های لاغر مناسب است.

مدل موی کوتاه لیر

در بررسی اسم مدل موهای کوتاه به یک مدل نه چندان کوتاه دیگر بر می خوریم! پس اگر دلتان نمی خواهید موهایتان خیلی کوتاه شود، بهتر است از مدل آبشاری یا این مدل یعنی لیر استفاده کنید. در مدل لیر با خرد شدن موها به صورت لایه لایه، موخوره ها نیز از بین می روند.

کوتاهی موی فر متناسب با فرم صورت

کوتاهی مو متناسب با فرم صورت یکی از معیارهایی است که مهارت و تخصص آرایشگر را در کوتاهی موی فر اندازه می‌گیرد. او باید فرم صورت شما را در نظر بگیرد و بهترین پیشنهاد را برای مدل کوتاهی به شما ارائه دهد و در نهایت با توجه به سلیقه و خواسته شما کوتاهی را شروع کند. در ادامه به شما می‌گوییم که هر یک از فرم‌های صورت با چه مدل از کوتاهی مو هماهنگ می‌شود.

صورت‌های گرد

اگر گونه‌های شما بیشتر از سایر قسمت‌های صورت‌تان دیده می‌شوند، احتمالاً صورتی گردی دارید و در این صورت لیر بلند برای شما بهترین گزینه است. این مدل کوتاهی برای انواع موهای فر کارساز است و در هر حالت زیبا به نظر می‌رسد. با یک لیر بلند صورت شما کمی باریک‌تر دیده شده و تناسب میان اجزای صورت کاملاً حفظ می‌شود.

در صورتی که می‌خواهید یک مدل کوتاه‌تر برای موهای خود انتخاب کنید، بهتر است سراغ کوتاهی پیکسی بروید. این مدل کوتاهی به راحتی با فرم صورت‌تان هماهنگ شده و باعث تمرکز نگاه اطرافیان را روی چشم‌ها و گونه‌های شما می‌آورد. علاوه بر این مدل پیکسی نگهداری سختی ندارد و لازم نیست برای مراقبت از موهای خود سراغ محصولات عجیب و غریبی بروید.

صورت‌های مربعی شکل

اگر فک پهنی دارید، حالت صورت شما مربعی شکل است. برای صورت‌های مربعی بهتر است سراغ کوتاهی لیری بروید که طول آن تا زیر چانه شما باشد. این مدل کوتاهی باعث زاویه‌دار شدن فک شما شده و صورت شما را عریض‌تر نشان می‌دهد. اگر در قسمت پیشانی موهای شما کوتاه‌تر باشند، زیبایی کوتاهی موی فر به ایده‌آل‌ترین حالت ممکن می‌رسد.

صورت‌های قلبی

در صورتی که فک پهن اما چانه شما نوک تیزی دارید، فرم صورت شما قلبی شکل است. مناسب‌ترین کوتاهی موی فر برای این فرم صورت مدل‌هایی است که طول آن‌ها تا جناغ سینه می‌رسد. با این مدل کوتاهی، موهای شما دور شانه‌هایتان را احاطه می‌کند. همین موضوع باعث تعادل عرض پیشانی‌تان شده و توجه سایر افراد را به چانه ظریف شما جلب می‌کند.

صورت‌های بیضی

اگر پیشانی شما وسیع‌ترین قسمت صورت‌تان است، به احتمال زیاد صورت بیضی دارید. صورت‌های بیضی شکل معمولاً باریک‌تر از سایر فرم‌های صورت هستند. به همین دلیل از آرایشگر خود بخواهید مدل‌هایی از کوتاهی موی فر را به شما معرفی کند که باعث بیشتر دیده شدن استخوان گونه‌هایتان می‌شوند. خوشبختانه بیشتر مدل‌های مو با صورت بیضی شکل زیبا به نظر می‌رسند؛ بنابراین از امتحان کردن سبک‌های مختلف کوتاهی مو نترسید. مدل آفرو از آن دسته کوتاهی‌هایی است که هم جسارت شما را نشان می‌دهد و هم با صورت‌های بیضی شکل بیشترین هماهنگی را دارد.

مزایا و فواید کوتاهی مو

یک مدل موی جدید و مناسب نه تنها باعث زیباتر شدن شما می‌شود، بلکه در سلامت مو نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. در ادامه از فواید کوتاهی مو برای شما می‌گوییم تا بتوانید راحت‌تر درباره این موضوع تصمیم بگیرید:

تقویت رشد موهای سالم

معمولاً قدیمی‌ترین تارهای مو خشک‌تر و نازک‌تر از سایر قسمت‌های مو به نظر می‌رسند و راحت‌تر جدا می‌شوند. زمانی که موهای قدیمی و آسیب‌دیده با تارهای جدید ترکیب می‌شوند، ظاهر موهای شما را بهم ریخته نشان می‌دهند. کوتاهی منظم مو باعث حذف تارهای قدیمی و آسیب‌دیده شده و موجب می‌شود موهای جدید و سالم راحت‌تر رشد می‌کنند. از طرف دیگر ادامه رشد تارهای سالم و جدید عاملی مهم در پرپشت‌تر شدن موهای شما به شمار می‌رود.

خلاص شدن از موخوره‌ها

زمانی که موهای شما بیش از اندازه خشک شوند و یا آسیب ببینند، انتهای تارهای مو چند شاخه می‌شوند. چند شاخه شدن تارهای مو باعث می‌شود کوتیکول مو رطوبت بیشتری جذب کرده و همین امر منجر به بروز موخوره می‌شود. اگر موخوره‌ها را نادیده بگیرید، از نوک تارهای مو بالا آمده و کل قسمت‌های تار مو را درگیر و سلامت و ظاهر موها را تهدید می‌کنند. کوتاهی مو تنها راه مقابله با چند شاخه شدن تارهای مو و رفع موخوره محسوب می‌شود.

کنترل مشکلات مو

اگر موهای شما بر اثر استفاده از مواد شیمیایی آسیب دیده اند، کوتاهی مو روشی ساده و مفید برای حل این مشکل است. موهای آسیب‌دیده مدام در هم گره خورده و ظاهر نامناسبی به موهای شما می‌بخشند. از این رو لازم است با کوتاهی و حذف قسمت‌های آسیب‌دیده مو، به رشد تارهای سالم و تقویت مو کمک کنید. 

بازگشت به وب نوشته‌ها