مانیکور روسی چیست و چگونه انجام می‌شود؟ - سالن زیبایی و آرایشگاه زنانه نبات

مانیکور روسی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

بازگشت به وب نوشته‌ها
مانیکور روسی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مانیکور روسی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

شاید زیبایی ناخن‌ها آنچنان مهم و بااهمیت به نظر نرسند، اما ممکن است تجربه کرده باشید که وقتی ناخن‌های شما به بهترین نحو ممکن فرم گرفته اند و مرتب و زیبا شده اند، چقدر حس و حال خوبی پیدا کرده اید. همین‌جاست که اهمیت مانیکور کردن قابل درک می‌شود. مانیکور نه تنها باعث زیبایی و سلامت ناخن‌ها می‌شود، بلکه حال و هوا و روحیه شما را نیز بهبود می‌بخشد. در حقیقت مانیکور یکی از کلیدهای عبور از روزمرگی‌ها و راهکاری برای دور شدن از استرس و فشارهای زندگی به شمار می‌رود. 

رسیدگی و مرتب کردن ناخن‌ها از جمله مسائل مهم در زیبایی خانم‌ها بشمار میرود؛ در این میان مانیکور ناخن یکی از اصلی ترین و پرمخاطب ترین مراحل آرایش ناخن در بین خانم‌هاست، که این روش قابل استفاده هم برای ناخن‌های طبیعی و هم کاشت شده است؛ با این روش، ناخن‌های شما مرتب شده و زیبایی آن‌ها دوچندان می‌شود؛ این تکنیک به دو روش خیس و خشک انجام میشود؛ یکی از زیرمجموعه های مانیکور خشک، مانیکور روسی است که وقت زیادی نیز از شما نمی‌گیرد و بعنوان سریع‌ترین تکنیک مانیکور شناخته می‌شود.

مانیکور چیست؟

ناخن ها نیز مانند پوست و مو و سایر اجزاء بدن ما نیازمند مراقبت و رسیدگی هستند، مراقبت و رسیدگی به ناخن ها، علاوه بر ‌زیبا شدن دست‌ و پاها در سلامت و رشد بهتر ناخن‌ها نیز موثر است؛ ناخن‌های مرتب لاک زدن را راحت می‌کند و جذابیت خاصی به دستان شما می‌دهد!

این روزها استفاده از انواع روش‌های کاشت ناخن رواج زیادی دارد و شما را ترغیب به انجام آن می‌کند. اما در این بین برخی افراد ناخن‌های طبیعی خود را دوست دارند و مایل هستند کمی آن‌ها را مرتب کنند، در این حالت پیشنهاد ما استفاده از مانیکور است؛ مانیکور کردن ناخن یک از روشهای مراقبتی و زیبایی مخصوص ناخن‌های دست است که به شما کمک می‌کند ناخن‌هایی سالم و مرتب داشته باشید؛ روی ناخن‌های دست پوستی به نام کوتیکول قرار‌دارد که در مانیکور ناخن با ابزاری به نام “پوشر” عقب زده و با ابزار دیگری به نام “نیپر” چیده می‌شوند که این کار باعث منظم شدن ناخن‌های دست خواهد شد و به رشد بهتر ناخن‌ها نیز بهمراه خواهد داشت.

فواید و عوارض مانیکور ناخن 

اگرچه مانیکور ناخن به طور کلی برای بهبود ظاهر و بهداشت ناخن‌ها مفید است، اما برخی عوارض ناشی از انجام نادرست و یا استفاده نادرست از ابزارهای مورد استفاده در مانیکور ناخن ممکن است وجود داشته باشد. برخی از فواید و عوارض آن عبارتند است از:

مزایای مانیکور:

 • حفظ بهداشت و سلامت ناخن
 • کاهش خطر ابتلا به عفونت‌ های پوستی
 • افزایش گردش خون
 • لطافت و نرمی دست‌ها
 • زیباتر شدن دست‌ها و داشتن ناخن‌ های جذاب و مرتب

معایب مانیکور:

 • ایجاد عفونت‌ های پوستی در اثر عدم رعایت بهداشت
 • خراش و بریدگی اطراف ناخن در صورت انجام آن به وسیله یک فرد بی‌تجربه
 • التهاب و قرمزی در پوست دور ناخن

مانیکور روسی چیست؟

بر خلاف مانیکور سنتی، در مانیکور روسی از روش متفاوتی برای جداسازی کوتیکول استفاده می‌شود. در این نوع مانیکور به جای نیپر و پوشر از سوهان برقی ناخن و سر سوهان‌های شنی استفاده می‌شود که هیچ آسیب و خراشی به پوست نمی‌رساند. ناخن کارها به دلیل در دست داشتن هندپیس در این روش، تسلط بیشتری دارند و کمتر باعث خونریزی و آسیب به پوست فرد می‌شوند. این نوع مانیکور باید توسط ناخن کارانی که دوره های آموزش را طی کرده اند و مهارت کافی در این روش را دارند انجام گرفته شود تا در تایم سریع‌تری به نتیجه دلخواه برسند. پس در نتیجه این نوع مانیکور به طور کامل پوست‌های مرده را از بین می‌برد و سبب ایجاد ظاهری زیبا و مرتب و تمیز می‌شود.

مراحل مانیکور روسی

در این نوع مانیکور از وسایلی همچون دستگاه سوهان برقی ناخن، سوهان دستی برای فرم دهی ناخن، سر سوهان میخی شنی نوک تیز، سر سوهان شنی توپی و فرچه کاشت ناخن استفاده می‌شود. سر سوهان‌های سوهان شنی و سوهان برقی ناخن برای مانیکور، پدیکور و برداشتن کوتیکول اطراف ناخن بسیار مناسب است.

 1. برای انجام مانیکور روسی باید کاشت یا ژلیش موجود در روی ناخن را ریمو کنیم و توسط پاک کننده ها، لاک ناخن را پاک کنیم و توسط سوهان دستی می‌توان فرم مورد نظر فرد را ایجاد کرد.
 2. در مرحله دوم توسط سر سوهان میخی شنی نوک تیز بایستی کوتیکول‌های ناخن را جداسازی نموده و از سطح ناخن کنار بزنیم و این روش توسط سر سوهان مخروطی سر گرد نوک تیز قابل انجام می‌باشد.
 3. توسط سر سوهان‌ توپی پوست اضافی اطراف ناخن کاملا ازبین رفته و جدا می‌شود. بایستی سر سوهان توپی روی کوتیکول کشیده شود.
 4. در نهایت توسط فرچه، مواد اضافی را از روی ناخن پاک می‌کنیم و از روغن کوتیکول جهت نرم کردن پوست اطراف ناخن استفاده می‌کنیم.

مزایای مانیکور روسی

در این نوع مانیکور بر خلاف مانیکور معمولی، هیچ آسیب و خونریزی به پوست وارد نمی‌شود بلکه باعث زیباتر و درخشان‌تر شدن ناخن ها می‌شود و ناخن ها تا مدت طولانی مرتب و زیبا می‌ماند. ناگفته نماند که این نوع مانیکور سبب رشد سریع‌تر و بهتر ناخن ها می‌شود. یکی از ایمن‌ترین و فوق‌العاده‌ترین روش ها برای ترمیم کوتیکول، مانیکور روسی می‌باشد. مدت ماندگاری این نوع مانیکور به رشد ناخن‌های فرد بستگی دارد که معمولا 3 الی 4 هفته ماندگاری دارد یعنی ماهی یکبار به ترمیم نیاز دارد. مزایای این نوع مانیکور نظیر فرم دهی مورد دلخواه برای ناخن، از بین رفتن پوست‌های اضافی ناخن، مرتب و تمیز کردن کوتیکول ناخن، تقویت در روند رشد سریع ناخن و جلوگیری از ایجاد زخم و خونریزی در پوست اطراف ناخن می‌باشد.

نکاتی درباره مانیکور روسی

 • کوتیکول ها بخش مهمی از ناخن ها هستند.این بخش در سالم ماندن ناخن نقش به سزایی دارد. کوتیکول یک لایه ی مرده در اطراف پوست است. این لایه در ابتدای بستر ناخن قرار گرفته و از ناخن در برابر باکتری و ذرات خارجی محافظت می کند. وقتی مانیکور را انجام می دهیم ابتدا بایستی کوتیکول را با پوشر عقب زده و با نیپر بچینیم.این کار هم باعث کشیدگی سطح ناخن شده و هم پوست اطراف آن را مرتب و تمیز می کند.
 • در اینکه کوتیکول را بریده یا عقب بزنید اختلاف نظر هست. عده ای معتقدند که باعث آسیب به پوست می شود و توانایی محافظت از پوست و ناخن را کاهش می دهد. برخی هم با انجام این کار موافقند و مشکلی در آن نمی بینند.
 • چیدن کوتیکول با نیپر مهارت می خواهد چرا که در صورت عدم مهارت کافی می تواند دردناک باشد و حتی با ایجاد زخم باعث خونریزی پوست گردد.
 • نیپر ابزاری است که برای برش دادن و جدا کردن پوست اضافی و کوتیکول ناخن از آن استفاده می شود.
 • در مانیکور روسی از ابزار متفاوتی برای از بین بردن کوتیکول و پوست های اضافی استفاده می شود. به جای استفاده از نیپر و پوشر از سوهان برقی و سر سوهان شنی استفاده می کنیم که به پوست آسیب نمی رسانند. پوست اضافی اطراف ناخن کنار زده شده و برداشته می شوند. به این ترتیب از زخم شدن و خراش و خونریزی جلوگیری می شود.
 • ناخن کار به وسیله ی سوهان برقی روی کار تسلط بیشتری دارد. افرادی که مهارت استفاده از سوهان برقی رو دارند، روش صحیح مانیکور روسی را هم یاد گرفته اند.
 • مانیکور روسی سرعت کار را بالاتر برده و نتیجه ی مطلوبی را حاصل می کند. در غیر اینصورت به پوست اطراف ناخن آسیب وارد می شود. مانیکور روسی پوست های مرده را کاملا از بین برده و پوست اطراف ناخن را صاف و یکدست می کند.نتیجه آن ظاهری تمیز و زیبا است.
بازگشت به وب نوشته‌ها