بهترین آرایشگاه برای فیبروز ابرو

بازگشت به وب نوشته‌ها
بهترین آرایشگاه برای فیبروز ابرو

بهترین آرایشگاه برای فیبروز ابرو

یکی از بهترین راه‌های ایجاد زیبایی و قرینه کردن ابروها، فیبروز نام دارد. فیبروز ابروها را پر پشت‌تر نشان داده و ناهماهنگی میان ابروها و عدم تقارن آن را برطرف می‌کند از این رو میان بانوان بسیار پرطرفدار شده است. فیبروز در سالن‌های زیبایی توسط میکروپیگمنتر با مواد و ابزارهای مخصوص انجام می‌شود که سالن زیبایی مارال بهترین مرکز انجام فیبروز ابرو شناخته شده است. با ما در این مقاله همراه بمانید تا بدانید فیبروز ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود.

فیبروز ابرو روش نیمه دائم تاتو جهت ایجاد خطوط هاشور، برای زیبایی ابرو و رفع نواقص احتمالی آن است. فیبروز براساس اصول اجرای روش میکروبلیدینگ انجام می‌شود که نام آن از آکادمی فی (Phi) در صربستان گرفته شده است. فیبروز ابرو امروزه روشی بسیار پرکاربرد به خصوص میان خانم‌هایی که به زیبایی‌های نچرال و طبیعی چهره علاقمند هستند بوده و گزینه مناسبی برای رهایی از مداد و سایه کشیدن هر روزه ابروها به شمار می‌آید.

فیبروز با قلم دستی و با استفاده از سوزن‌های یک بار مصرف و رنگ‌های ارگانیک مخصوص انجام می‌شود تا پس از اتمام ابروها فرم بسیار طبیعی و عالی به خود بگیرند. امروزه فیبروز ابرو در تمامی جوامع غربی و شرقی مورد استقبال قرار گرفته و در سالن‌های زیبایی انجام می‌شود.

هدف از فیبروز کردن ابروها برطرف کردن نواقص و پوشاندن عیوب ابرو است که با پر کردن مناطق خالی، فرم‌دهی به ابرو و قرینه سازی انجام می‌شود. با فیبروز ابرو فرد زیباجو می‌تواند صاحب ابروهایی با طرح و رنگ خاص شود. دانستیم فیبروز ابرو چیست اما باید این نکته را اضافه کرد که این روش آرایش دائمی و همیشگی ابرو نبوده و پس از گذشت مدت نسبتا طولانی از بین می‌رود به همین دلیل پس از چندین ماه نیاز به ترمیم دارد.

مراحل انجام فیبروز ابرو چیست؟

فیبروز ابرو طی چند مرحله به صورت زیر اجرا می‌شود:

فرم دهی و قرینه سازی ابرو

به طور طبیعی ابروها متقارن هستند اما به دلایل مختلف می‌توانند تا به تا و ناهماهنگ شده که به کمک فیبروز این مشکل قابل برطرف شدن است. در روش فیبروز از نسبت طلایی استفاده می‌شود که ابروهای بی نقص با استفاده از ابزار قرینه سازی فی ایجاد می‌شود. ابروهایی با فرم صحیح، چهره مشتری را زیبا نموده و بر زیبایی طبیعی وی می‌افزاید.

انتخاب رنگ

انتخاب رنگ مناسب برای فرد متقاضی زیبایی بسیار مهم است زیرا رنگ نامناسب چهره را مصنوعی و زشت جلوه می‌دهد. انتخاب رنگ فیبروز بر اساس رنگ طبیعی مو و پوست فرد انجام می‌شود که عوامل دیگری مانند رنگ چشم، سن و … نیز در تصمیم گیری موثر هستند اما به طور کل رنگ انتخاب شده نبایست زیاد روشن باشد.

اجرای خطوط

خطوط ابرو ابتدا در بخش تاج ابروها اجرا می‌شود سپس آرک و دم ابرو ترسیم می‌شود. با توجه به نوع پوست زیباجو، اجرای فیبروز طی چند مرحله روی پوست خشک و نرمال انجام می‌‌شود.

 

انواع فیبروز ابرو

فیبروز ابرو در مدل‌های مختلفی انجام می‌شود که زیباجو بنا به سلیقه خود می‌تواند مدل فیبروز ابرو را انتخاب کرده و از آرایشگر بخواهد آن را بر روی ابروهای وی اجرا کند. با این حال میکروپیگمنتر با توجه به فرم صورت و مهارت‌های کسب شده می‌تواند بهترین مدل را برای فیبروز انتخاب کند و در نهایت با هماهنگی فرد متقاضی با یکدیگر به توافق برسند.

اجرای فیبروز سبب نمایان شدن خطوط هاشوری به صورت طبیعی و بسیار هنرمندانه در لا به لای ابروها خواهد شد. در متد فیبروز رنگدانه‌ها به عمق پوست نفوذ نمی‌کند بلکه در سطحی‌ترین لایه پوست اعمال می‌شود در نتیجه پاکسازی آن بسیار آسان بوده و در هر لحظه بدون هیچ مشکلی می‌توان مدل ابروها را تغییر داد. قابلیت تغییر مدل ابرو یکی از مزایای فیبروز ابرو به شمار می‌آید.

بهترین آرایشگاه برای فیبروز ابرو

مزایا و معایب فیبروز ابرو

روش فیبروز ابرو همچون سایر روش‌ها مزایا و معایبی دارد. مزایای فیبروز ابرو عبارتند از:

 • به وجود آمدن التهاب کمتر در مقایسه با سایر روش‌ها
 • وجود مدل‌های مختلف برای اجرای متد فیبروز
 • فرم دادن به کمان و قوس ابروها
 • روشی برای قرینه سازی ابروها
 • ایجاد ابروهایی به ظاهر طبیعی
 • قابلیت تغییر آسان مدل ابرو
 • ایجاد تراکم بالا در ابروها
 • فرم دادن به تاج ابرو
 • داشتن هزینه مناسب
 • سوزش و درد کم

با وجود مزیت در انجام فیبروز، تعدادی عیب هم وجود دارد که ممکن است برای برخی از افراد مهم باشد، از جمله:

 • افرادی که قبلا در ابروها تاتو کرده‌اند نمی‌توانند از روش فیبروز برای زیباتر کردن ابروهای خود استفاده کنند زیرا فضایی برای هاشور زنی وجود ندارد.
 • کاربر مجبور به اعمال فشار بر روی دستگاه میکروبلیدینگ در مراحل فیبروز است که این امر برای افراد حساس می‌تواند کمی ناراحت کننده بوده اما قرمزی و التهاب به وجود آمده ظرف مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.
 • فرایند فیبروز به صورت دستی انجام می‌شود که احتمال خطا وجود دارد و ممکن است همان مرتبه اول نتیجه دلخواه حاصل نشود اما خوشبختانه در جلسات ترمیم می‌توان نسبت به رفع ایرادهای احتمالی اقدام نمود.
 • رنگ مورد استفاده دائمی نبوده و با توجه به پوست فرد و کیفیت رنگ بین 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارد که قابل قبول است.

ماندگاری فیبروز ابرو چقدر است؟

ماندگاری فیبروز ابرو به عوامل زیادی بستگی دارد. اینکه از چه رنگی استفاده کنید و کیفیت رنگ شما بالا باشد، باعث بالا رفتن ماندگاری فیبروز ابرو می‌شود. همچنین مراقبت‌هایی که بعد از فیبروز ابرو انجام می‌دهید، به خصوص مراقبت‌های چند روز اول، روی ماندگاری فیبروز ابرو تاثیرگذار است.

ماندگاری فیبروز ابرو به عمقی که رنگ‌ها را به آن تزریق می‌کنید نیز بستگی دارد. هرچقدر رنگ‌ها به لایه‌های بیشتری نفوذ کنند، ماندگاری آن نیز بیشتر می‌شود؛ اما در حالت کلی، ماندگاری فیبروز ابرو از میکروبلندینگ کمتر است؛‌ زیرا در روش فیبروز ابرو، رنگ‌ها در لایه‌های سطحی پوست تزریق می‌شود و همانند روش میکروبلندینگ وارد لایه‌های عمیق‌تر نمی‌شود.

در حالت کلی می‌توان گفت که ماندگاری فیبروز ابرو بین ۶ ماه و نهایتا ۱ سال است و این روش به عنوان یکی از آرایش‌های نیمه دائم شناخته می‌شود. هرچقدر از مواد باکیفیت‌تری استفاده کنید و تتوآرتیست شما در انجام این کار مهارت بیشتری داشته باشد، قطعا ماندگاری فیبروز ابرو نیز بالا می‌رود.

تفاوت فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ

 • فیبروز ابرو با استفاده از دستگاه دستی که یک تیغ مخصوص است انجام می‌شود، در صورتی که میکروبلیدینگ با استفاده از یک وسیله برقی انجام می‌شود.
 • ماندگاری فیبروز معمولا کمتر از میکروبلیدینگ است‌؛‌ زیرا در روش فیبروز، رنگ به لایه‌های سطحی پوست تزریق می‌شود؛ اما در روش میکروبلیدینگ، رنگ عمیق‌تر در پوست نفوذ پیدا می‌کند.
 • ریمو کردن فیبروز بسیار آسان‌تر است و معمولا پس از مدتی خودبه‌خود از بین می‌رود؛ پس اگر حس می‌کنید که نیاز به تغییر مدل ابروهای خود دارید و ممکن است در آینده از مدل آن خسته شوید، به سراغ فیبروز بروید؛ زیرا ریمو کردن و ایجاد تغییر در میکروبلیدینگ سخت‌تر است.
 • ابروهای فیبروز شده ظاهر و رنگی بسیار طبیعی‌تر از روش میکروبلیدینگ دارند؛ پس اگر می‌خواهید حالت کلی ابروهای شما تغییر نکند و تنها و نواقص آن را رفع کنید و ابرو تا حد امکان حالت طبیعی خود را حفظ کند، فیبروز ابرو برای شما مناسب‌تر است.
 • درد و ناراحتی روش فیبروز بسیار کمتر از روش میکروبلیدینگ است؛ زیرا به صورت دستی انجام می‌شود و به سراغ لایه‌های سطحی پوست می‌رود. همچنین روش فیبروز هیچگونه زخمی در اطراف پوست ایجاد نمی‌کند.
بازگشت به وب نوشته‌ها