کاشت ناخن در نارمک - سالن زیبایی و آرایشگاه زنانه نبات

کاشت ناخن در نارمک

بازگشت به وب نوشته‌ها
کاشت ناخن در نارمک

کاشت ناخن در نارمک

داشتن ناخن‌های کشیده، سالم و قوی، خواسته همه خانم‌ها است. اما برخی از بانوان به صورت ژنتیکی، ناخن‌های پهن یا کوتاهی دارند. در بعضی موارد، شکل دو یا چند ناخن متفاوت است یا حتی رشد ناخن ممکن است کمتر از حد انتظار باشد. در مجموع، دلایل بسیاری وجود دارد که افراد بخواهند شکل و مدل ناخن‌هایشان را به حالت بهتری و جذاب‌تری تغییر دهند.تا چندی پیش، رسیدن به این خواسته کار چندان راحتی نبود. در بهترین حالت، می‌توانستید از ناخن‌های مصنوعی که با چسب‌های موقت و بی‌کیفیت فیکس می‌شدند، استفاده کنید. اما با تولد صنعت کاشت ناخن، همه چیز فرق کرده است. حالا شما می‌توانید به راحتی و بدون محدودیت ناخن‌هایی بلند و مقاوم داشته باشید.

تاریخچه کاشت ناخن

تا به حال به سرگذشت پر پیچ و خم هنر کاشت ناخن فکر کرده‌اید؟ به نظر شما کاشت ناخن چقدر قدمت دارد؟ 10 سال، 50 سال یا یک قرن؟ اگر بخواهیم به منشا اصلی خلق تکنیکی به نام کاشت ناخن برسیم، باید هزاران سال به عقب برگردیم. زمانی که زنان اشراف زاده در مصر باستان، استخوان و عاج را می‌تراشیدند و به عنوان ناخن مصنوعی یا کاشت از آنها استفاده می‌کردند. حتی با ابزاری مانند ورق‌های نازک طلا، نگین‌های گران قیمت و جواهرات چشمگیر، ناخن‌های مصنوعی خود را تزئین می‌نمودند. اما در طول زمان، کاربری این تکنیک‌ها همگام با پیشرفت جامعه علمی مدرن‌تر شدند، تا اینکه به انواع کاشت‌های امروزی رسید. چیزی که ما امروزه تحت عنوان کاشت ناخن می‌شناسیم، دستاورد تصادفی دندانپزشکی به نام فردریک اسلک در سال 1954 است. فردریک، هنگامی که موقع کار کردن با شکستن ناخن خود مواجه شد، از اکریلیک‌های دندان برای ترمیم آن استفاده کرد. نتیجه این کشف، پایه گذاری صنعتی بزرگ و در حال گسترش به نام کاشت ناخن است.

کاشت ناخن در نارمک

آشنایی با انواع کاشت ناخن

کاشت ناخن صنعتی گسترده است که هر روز دستخوش تغییرات پیشرفته‌تری می‌شود. ابزار و مواد کاشت نیز، از این قاعده مستثنی نیستند. با توجه به سیر پیشرفت این صنعت، مواد کاشت تغییرات چشمگیری را پشت سر گذاشته‌اند. به همین خاطر است که امروزه شاهد ارائه چندین مدل کاشت ناخن‌ هستیم که محبوب‌ترین آنها عبارتند از: 

 • کاشت ناخن اکریلیک

ناخن‌های اکریلیک با مخلوط کردن مواد مونومر مایع و نوعی پلیمر پودری ساخته می‌شوند. این ترکیب، لایه محافظ و مقاومی تولید می‌کند که روی ناخن طبیعی قرار می‌گیرد. مواد پودری اکریلیک بعد از اجرا روی ناخن‌ها، با قرار گرفتن در معرض هوا سفت می‌شود. این لایه محافظ بعد از قالب‌گیری، قابلیت تراشیده شدن و حالت گرفتن دارد.

ناخن‌های اکریلیک، نخستین نسل از کاشت‌های امروزی محسوب می‌شوند که کاربرد آنها تقریبا منسوخ شده است. چرا که مواد پودری به کار رفته در این روش، اغلب مضر و سمی هستند. حتی برخی کارشناسان این حوزه، مواد اکریلیک را تهدیدی برای سلامتی تلقی می‌کنند. با این حال، برخی از افراد به خاطر دوام بسیار بالای اکریلیک‌ها، هنوز این مدل کاشت را ترجیح می‌دهند.

 • کاشت ناخن ژل

کاشت ژل، نوین‌ترین و به روزترین جایگزین کاشت‌های اکریلیک به حساب می‌آید. این مدل کاشت اگرچه نقاط ضعفی دارد، اما به خوبی مشکلات ناشی از کاشت اکریلیک را پوشش داده است و سلامت شما را به خطر نمی‌اندازد.
مواد به کار رفته در کاشت ژل، قوام نرم‌تر و حالت‌پذیری بهتری نسبت به اکریلیک‌ها دارند. اما مقاومت و ماندگاری آنها کمتر است و در بازه زمان کوتاهی، به ترمیم احتیاج دارند.

کاشت ژل در سالن‌های آرایشگاهی، به دو شکل مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 • مواد ژل قابلیت این را دارند که به صورت مستقیم روی بستر ناخن اجرا شوند. چرا که برخلاف مواد اکریلیک، حاوی ترکیبات شیمیایی مضر نیستند و مشکلی برای ناخن‌های طبیعی ایجاد نمی‌کنند.

این روش کاشت، بلندی و شکل ناخن‌های شما را تغییر نمی‌دهد. اما لایه‌ای محافظ، محکم و زیبا روی ناخن به وجود می‌آورد. آنها تنوع رنگ و مدل بسیار گسترده‌ای بالایی دارند و هر سیلقه‌ای را پوشش می‌دهند. علاوه بر این، مانند تکنیک‌های کاشت، امکان اجرای دیزاین و طراحی نیز دارند.

 • روش دیگر استفاده از ژل، قالب گیری و استفاده از اکستنشن است. در این ترفند، تکنسین قالب از پیش آمده شده‌ای را با مواد ژل پر می‌کند و روی ناخن شما قرار می‌دهد. در این مدل کاشت، می‌توانید ناخن‌هایی بلندتر و کشیده‌تر داشته باشید.

یکی از تفاوت‌های عمده بین کاشت اکریلیک و ژل، نحوه خشک شدن آنها است. همانطور که اشاره شد، مواد اکریلیک با قرار گرفتن در معرض هوا خشک می‌شوند. در حالی که مواد ژل، برای خشک شدن نیاز به گرمای لامپ‌های UV دارند.

مراحل گام به گام کاشت ناخن

تا پیش از این، با انواع کاشت ناخن و مزیت‌های انتخاب هرکدام از آنها به خوبی آشنا شدید. انتخاب نوع کاشت، کاملا به سلیقه و شرایط شما بستگی دارد. با این حال، نحوه آماده سازی ناخن و مراحل کاشت، در انواع این تکنیک‌ها سیر مشابهی را طی می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این روند، حتما ادامه مطلب را بخوانید.

 • پاکسازی سطح ناخن

برخی از خانم‌ها، با ناخن‌های لاک زده و نامرتب برای کاشت ناخن به سالن آرایشی مراجعه می‌کنند. بعضی دیگر نیز، پیش از این از انواع ژلیش یا کاشت استفاده کرده‌اند و می‌خواهد آنها تغییر دهند یا تمدید نمایند. به همین خاطر است که پاکسازی سطح ناخن، به عنوان یکی از مراحل آماده سازی کاشت توسط تکنسین‌ها شناخته می‌شود.

در این مرحله، تکنسین در صورت لزوم لاک ناخن را با پدهای لاک پاک کن تمیز می‌کند. همچنین، مواد باقی مانده ژلیش و کاشت را نیز کاملا ریمو می‌نماید.

 • عقب زنی کوتیکول‌ها

بعد از تمیز شدن سطح ناخن، نوبت به مراحل مانیکور و آماده سازی آن می‌رسد. بیشتر تکنسین‌ها، روند مانیکور را از عقب زنی کوتیکول‌ها آغاز می‌نمایند. کوتیکول‌ها، بافتی طبیعی هستند که در بستر ناخن رشد می‌کنند و از آنها در برابر آسیب‌های محیطی و میکرو ارگانیسم‌ها محافظت می‌نمایند.
اما رشد بیش از حد آنها در بستر ناخن، ظاهر جالبی ندارد و باعث اختلال در روند کاشت می‌شود.
به همین خاطر است که در روند مانیکور، این بافت را بدون آسیب، به زیر بستر ناخن هدایت می‌کنند.

در این مرحله، تکنسین سطح ناخن را ابتدا با روغن کوتیکول می‌پوشاند و چند دقیقه صبر می‌کند تا بافت آن کاملا نرم شود. سپس به کمک ابزاری به نام عقب زن، به آرامی بافت کوتیکول را از بستر ناخن به سمت عقب می‌راند.

اگر بافت کوتیکول شما رشد زیادی داشته باشد، مقدار اضافی آن با ابزار مخصوصی برداشته می‌شود.این مرحله، به قرارگیری کامل قالب‌ها روی سطح ناخن کمک می‌نماید. همچنین، در افزایش میزان ماندگاری و کیفیت کاشت نیز نقش به سزایی ایفا می‌کند.

 • کوتاه کردن ناخن‌ها

اجرای مرحله بعد، به تکنیک کاشت مورد نظر شما بستگی دارد. در صورتی که می‌خواهید ناخن‌های طبیعی خود را حفظ کنید و فقط ژلیش انجام دهید، تکنسین ناخن‌هایتان را کوتاه نمی‌کند. بلکه به کمک ناخن‌گیر، دور آنها را برای سوهان کشی آماده می‌نماید. اما اگر می‌خواهید کاشت انجام دهید، ناخن‌هایتان باید کاملا کوتاه و دورگیری شوند.

 • سوهان کشی

پس از کوتاه شدن ناخن‌ها، نوبت سوهان کشی است. در این گام تکنسین به کمک سوهان، دور تا دور ناخن‌هایتان را مرتب می‌کند و آنها را حالت می‌هد. اگر قرار است فقط ژلیش انجام دهید، بهتر است درباره حالت ناخن دلخواه خود در همین گام با تکنسین مربوطه صحبت نمایید.

ناخن کار شما، در این مرحله می‌تواند ناخن‌هایتان را به اشکال مختلف بادامی، مربعی و …. شکل دهد.

 • بافر

ابزار بافر، بستر ناخن را برای پذیرش مواد کاشت و ژل آماده می‌کند. این ابزار، حالتی شبیه سمباده دارد و با توجه به ضخامت سطح خود، شماره‌بندی می‌شود. تکنسین، بافر را به آرامی روی سطح ناخن می‌کشد و بافتی ناهموار را ایجاد می‌کند. این تکنیک، چربی اضافی سطح ناخن را از بین می‌برد و ماندگاری مواد ژل را افزایش می‌دهد.پس از بافرکشی ناخن، کار مانیکور به پایان می‌رسد و تکنسین به سراغ مراحل کاشت می‌رود.

 • پرایمر ناخن

پرایمر ناخن، برای از بین بردن هرگونه آلودگی و مواد چرب از روی سطح ناخن به کار می‌رود. این مرحله، در اجرا و دوام کاشت شما تاثیر بسیار زیادی دارد.

پرایمرها، فرمولاسیون اسیدی دارند و بسیار قدرتمند هستند. به همین خاطر پیش از اجرای پرایمر، ناخن کار دور تا دور انگشتانتان را با وازلین یا لوسیون مخصوص می‌پوشاند. این کار، از برخورد مواد پرایمر با پوست شما جلوگیری می‌نماید.

 

 • ضد قارچ 

استفاده از ضد قارچ، پیش از اجرای هر مدل کاشت ناخن، امری بسیار مهم و حیاتی است. وجود قالب و مواد کاشت روی بستر ناخن شما، مانع از تهویه و رسیدن هوا به بافت طبیعی آن می‌شود. این امر، شرایط را برای رشد میکرو ارگانیسم‌ها و به خصوص قارچ‌ها فراهم می‌کند. اما استفاده از ضد قارچ مناسب، علاوه بر حفظ سلامت ناخن‌ها در طول مدت کاشت، می‌تواند از بروز چنین پدیده‌ای نیز جلوگیری نماید.

عدم استفاده از ضد قارچ، با مشکلاتی از قبیل تغییر رنگ ناخن، التهاب، حساسیت، از بین رفتن بافت ناخن و پوسته پوسته شدن انگشتان شما همراه خواهد بود. اگر بعد از کاشت متوجه هرگونه خارش، سوزش یا التهاب در اطراف انگشتانتان شدید، در اولین فرصت به تکنسین مربوطه مراجعه نمایید.
در صورت لزوم، ناخن کار کاشت شما را ریموو می‌کند و چند پماد درمانی به شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین در این شرایط، مراجعه به پزشک متخصص نیز اقدام هوشمندانه‌ای برای جلوگیری از عوارض ناخوشایند تر است.

 • قالب گیری ناخن

یکی از مهم‌ترین مراحل کاشت، اندازه‌گیری قالب ناخن و انتخاب نوک مناسب برای آن است. تکنسین ناخن، با توجه به اندازه و سایز طبیعی ناخن شما، چند قالب را پیشنهاد می‌دهد و آنها را روی ناخن‌تان امتحان می‌کند.

برخی از خانم‌ها که ناخن‌های پهنی دارند، معمولا به انتخاب قالب‌های کوچکتر اصرار می‌کنند. توجه داشته باشد که این کار نه تنها اعث افزایش ظرافت ناخن‌ها نمی‌شود، بلکه ظاهری نامتناسب ایجاد می‌نماید. به همین خاطر، توصیه می‌شود به مشاوره‌های تکنسین خود عمل کنید و اجازه دهید مراحل کار به صورت استاندارد و اصولی پیش برود.

 • چسباندن قالب

هنگامی که قالب ناخن خود را انتخاب کردید، تکنسین آن را با چسب پر می‌کند و روی ناخن‌هایتان می‌چسباند. البته باید کمی فشار را در این مرحله تحمل کنید. ناخن کار، برای جلوگیری از ایجاد حباب هوا بین بستر ناخن و قالب، قالب را کمی روی ناخن‌هایتان فشار می‌دهد. سپس حدود 30 ثانیه صبر می‌کند تا قالب‌ها کاملا فیکس شوند و چسب خشک شود.

چسب مورد استفاده در فرایند کاشت ناخن، بسیار قدرتمند است و ریموو کردن آن اصلا کار راحتی نیست. با این اوصاف، توصیه می‌شود از حرکت دادن دست و انگشتان خود در این مرحله اکیدا خودداری نمایید تا خللی در فرایند کاشت ناخن به وجود نیاید.

 • کاتر قالب 

قالب‌های ناخن، از نظر طول اندازه‌های مختلفی دارند و غالبا چند سانت بلندی دارند. در این مرحله، تکنسین درباره اندازه دلخواه ناخن‌هایتان با شما صحبت می‌کند و پس از تایید شما، نوک قالب را با کاتر کوتاه می‌کند. ٰ

 • سوهان کشی

پس از کوتاه کردن قالب، نوبت به سوهان کشی و مرتب کردن آن می‌رسد. در این مرحله، ناخن کار با ترکیب ابزارهای بافر و سوهان، دور قالب را مرتب می‌کند و آن را حالت می‌دهد. در این بخش، می‌توانید درباره حالت دلخواه کاشت خود با تکنسین صحبت کنید و توقعات خود را در میان بگذارید.

 • اجرای مواد کاشت روی قالب

بعد از سوهان کشی و حالت دادن قالب ناخن، نوبت به استفاده از مواد کاشت می‌رسد. در این مرحله، با توجه به کاشت انتخابی شما، تکنسین از ژل یا مواد اکریلیک برای پر کردن سطح قالب استفاده می‌کند.

در تکنیک اکریلیک، تکنسین لیکوئید و پودر اکریلیک را مخلوط می‌کند و با کمک براش آن را روی قالب ناخن‌هایتان اجرا می‌نماید. اما در تکنیک ژل، از مواد آماده ژل کمک می‌گیرد. در بخش پایانی تکنیک کاشت ژل، تکنسین دستتان را در دستگاه UV قرار می‌دهد تا مواد ژل کاملا خشک شود.

 • طراحی و دیزاین ناخن

بعد از اتمام مراحل کاشت، نوبت بخش هیجان انگیز دیزان ناخن است. در این مرحله، می‌توانید هر طرحی که بخواهید را روی ناخن‌هایتان اجرا کنید. از طرح‌های ساده و فرنچ کلاسیک گرفته تا اکسسوری‌های پرزرق و برق، همگی آماده هستند تا روی ناخن‌های زیبای شما اجرا شوند.

 

کاشت ناخن چقدر طول میکشد؟

کاشت ناخن به روش اکریلیک، بسیار زمان‌بر است و ممکن است بیش از دو ساعت طول بکشد. در حالی که کاشت ژل، روند بسیار راحت‌تری دارد و تنها در حد 45 دقیقه تا یک ساعت از وقت شما را می‌گیرد.
البته به طور کلی روند کاشت ناخن بستگی به حرفه ای بودن ناخن کار و سرعت دست او نیز مرتبط است.
همچنین برای مدت زمانی که قرار است در سالن ناخن باشید، زمانی هم برای طراحی در نظر بگیرید. بازه زمان طراحی ناخن نیز بسته به طرح شما از نیم ساعت یا یک ساعت و نیم خواهد بود. 

کاشت موقت ناخن چقدر دوام دارد؟

همانطور که اطلاع دارید، کاشت موقت ناخن برای خانم هایی است که علاقمند به استفاده از انواع کاشت ناخن نیستند. به همین دلیل با استفاده از انواع تیپ و چسب ناخن برای مدت کوتاهی و به طور موقت اقدام به کاشت ناخن می‌کنند.
کاشت موقت ناخن دوام چندانی ندارد. آب گرم، شستشوی ظروف، فعالیت های روزانه و … همگی باعث جدا شدن چسب و تیپ خواهد شد. نهایت مدت زمان ماندگاری این نوع کاشت بین یک هفته تا ده روز است

بازگشت به وب نوشته‌ها