لیفت و لمینت مژه - سالن زیبایی و آرایشگاه زنانه نبات

لیفت و لمینت مژه

بازگشت به وب نوشته‌ها
لیفت و لمینت مژه

لیفت و لمینت مژه

مژه ها تاثیر زیادی در زیبا به نظر رسیدن صورت دارند. تکنیک لیفت و لمینت مژه یکی از روش های خوش فرم کردن مژه هاست. در نهایت شما مژه‌هایی بلند دارید که تاثیر فوق‌العاده‌ای در بزرگ کردن چشم شما دارد. این روش اخیرا به یکی از ترندهای روز تبدیل شده‌ است.

اگر به دنبال یک روش نیمه دائم برای پر پشت کردن و بلند کرده مژه‌های خود هستید، تا هربار لازم نباشد که از ریمل و فر مژه استفاده کنید، لیفت و لمینت مژه گزینه‌ای بسیار مناسب برای شما خواهد بود. لیفت و لمینت مژه یکی از انواع آرایش نیمه دائم است که این امکان را به شما می‌دهد تا مژه‌های خود را خوش حالت‌تر و بلندتر جلوه دهید.

لیفت و لمینت مژه جایگزین مناسب برای انواع ریمل، فر مژه و کاشت مژه است و یک روش نیمه دائم برای بلند کردن و پرپشت کردن مژه‌های شماست و با لیفت و لمینت مژه دیگر نیازی به هیچگونه ریملی نخواهید داشت مژه‌های شما همواره بلند و خوش حالت خواهد بود؛ همچنین لیفت و لمینت مژه به تقویت مژه‌های شما نیز کمک می‌کند.

امروزه آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی زیادی خدمات لیفت و لمینت مژه را به شما ارائه می‌دهند؛ اما برای لیفت و لمینت مژه بهتر است که حتما به یک سالن زیبایی و آرایشگاه زنانه مراجعه کنید که این کار را به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای انجام می‌دهند.

لیفت و لمینت مژه شاید در ظاهر ساده به نظر برسد؛ اما اگر این کار به درستی صورت نگیرد، می‌تواند باعث آسیب به پوست اطراف چشم‌های شما و حتی عفونت چشم شود؛ پس حتما برای انجام لیفت و لمینت مژه به متخصص آن مراجعه کنید؛ همچنین لیفت و لمینت مژه را به هیچ عنوان در خانه و با مواد خانگی انجام ندهید؛ زیرا خطرات زیادی برای شما دارد.

لیفت مژه یک عملیات تخصصی است که تنها باید با تکیه بر تخصص مژه ‌کاران حرفه‌ ای انجام شود. این دقیقا همان چیزی است که احتمال ریزش مژه پس از لیفت مژه را به طرز چشمگیری  کاهش می دهد.

در این روش به طور طبیعی مژه‌ ها را حالت داده، بلند و حجیم می ‌کنند. بلند و فر شدن مژه ‌ها در شیوه لیفت مژه از طریق مواد کراتینه و تقویت‌ کننده‌ های مخصوص انجام می‌ شود. عدم استفاده از مواد شیمیایی و کم ‌‌خطر بودن شیوه لیفت مژه در کنار جلوه طبیعی و زیبایی که به مژه‌ ها می ‌دهد. افراد زیادی را به استفاده از این متد آرایشی ترغیب کرده است. خانم ‌ها معمولا برای حالت دادن به مژه‌ های خود از اثربخشی نسبی ابزار و متریال آرایشی مانند براش‌ های ریمل یا فرمژه استفاده می‌ کنند و همانطور که می‌ دانید تاثیرات این لوازم تنها برای مدت بسیار کوتاهی بر روی مژه‌ ها باقی می ‌ماند و در دراز مدت ممکن است باعث کم پشت شدن و ریزش مژه ها شود. ضمنا استفاده از فرمژه و دیگر براش‌ ها با مرور زمان سبب شکستگی و خم شدن تارهای مژه می شوند. با انجام لیفت مژه می ‌توانید با روشی کارساز و موثر پلک‌های خود را حالت‌ دار کنید و تارهای مژه را کشیده‌ تر و بلندتر نمایش دهید. مراحل و روند انجام لیفت به سرعت انجام می ‌شود و معمولا بیشتر از ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به طول نمی ‌انجامد. ماندگاری اثرات لیفت بر روی مژه‌ ها نیز با توجه به شرایط مختلف مثل نحوه مراقبت بعد از لیفت معمولا از ۲ تا ۶ ماه متغیر است و پس از آن باید لیفت مژه را ترمیم کنید. روش لیفت غالبا به همراه لمینت انجام می ‌شود و پیشنهاد مژه ‌کاران این است که مراجعان

پس از انجام لیفت، زیبایی مژه‌هایشان را با فرآیند لمینت تکمیل کنند اما در صورت تمایل می‌ توان تکنیک لیفت را به تنهایی و بدون بهره ‌گیری از روش لمینت نیز روی مژه‌ ها اعمال نمود.

لیفت و لمینت مژه

مراحل انجام لیفت مژه

بعد از این‌که با مفهوم لیفت مژه آشنا شدید نوبت به آن رسیده که از مراحل آن آگاهی پیدا کنید:

 1. در مرحله اول پشت پلک شما از هر گونه آلودگی و مژه‌ ها به خوبی تمیز می شود .
 2. یک پوشش سلیکونی روی پلک شما می گذارند .
 3. تارهای مژه با یک براش مخصوص از هم باز می‌ شوند و لوسیون لیفتینگ را روی آن می ‌زنند که به حالت پذیری مژه کمک می نماید.
 4. به مدت ۶ تا ۱۲ دقیقه این لوسیون روی مژه قرار می ‌گیرد.
 5. در این مرحله مژه‌ها روی سلیکون می ‌چسبند و از کراتین و لوسیون برای تثبیت آن‌ها بهر برداری می گردد.
 6. در مرحله آخر برای زیبا شدن مژه‌ها از رنگ و برای تقویت آن از لوسیون‌های آبرسان و روغن مصرف می نمایند که به این کار لمنیت مژه نیز می‌ گویند.

مراقبت های بعد از لیفت مژه چیست؟

مهم‌ترین مسئله بعد از انجام لیفت مژه این است که تا ۲۴ ساعت به هیچ وجه مژه‌ها خیس نشود. مراقبت‌های ۲۴ ساعت اول در اثربخشی لیفت بسیار اهمیت دارد. در این مدت زمان باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • مژه‌ها باید کاملا خشک و بدون آرایش باشند.
 • از مصرف هرگونه لوسیون یا کرم که دارای روغن است، خودداری کنید.
 • از ورزش‌ سنگین یا هر فعالیتی که باعث تعریق شود، خودداری کنید.
 • از سونا استفاده نکنید.

علل ریزش مژه پس از لیفت و لمینت مژه

بهتر است بدانید که تمام ترفندهای آرایشی در کنار نکات مثبت و مطلوب، دارای مشکلاتی نیز هستند. روش لیفت نیز یکی از تکنیک ‌های آرایشی است که می ‌تواند در کنار زیبایی بخشیدن به مژه‌ ها باعث ریزش آن ‌ها شود. موارد زیر نکاتی هستند که در ریزش مژه‌ ها پس از انجام لیفت موثرند و باید مد نظر قرار گیرند:

 • برای لیفت مژه‌ ها نباید از مواد کراتینه ‌ای که در کراتینه کردن موها استفاده می ‌شوند، به کار گرفته شود. مواد موجود در کراتینه مو با مژه ‌ها و پوست پلک ناسازگار هستند و باعث ایجاد آسیب و ریزش مژه ‌ها خواهند شد.
 • استفاده از مواد بی ‌کیفیت و نامرغوب در انجام لیفت مژه  نه تنها مژه‌ ها را زیبا نمی‌ کند، بلکه سبب شکستگی و ریزش مژه‌ های طبیعی شما نیز خواهد شد.
 • بعضی از مواد ویتامینه یا تثبیت‌ کننده لیفت مژه سبب ایجاد حساسیت شده و چشم‌ ها را دچار خارش و تورم می‌ کنند. خارش ناشی از به ‌کارگیری این مواد باعث می ‌شود که افراد مجبور به خاراندن ناحیه پلک شده و به مرور زمان دچار ریزش مژه شوند .
 • استفاده از مواد آرایشی بعد از انجام لیفت سبب ایجاد واکنش بین این مواد با متریال لیفت مژه شده، به مژه ‌ها آسیب می ‌زند و باعث ریزش مژه‌ ها می‌ شود.
 • عدم توجه به توصیه‌های ضروری و نکات بهداشتی بعد از انجام لیفت منجر به ایجاد آسیب در مژه‌ ها و ریزش مژه ها خواهد شد.
 • توجه کنید که فشار دست مژه ‌کار در هنگام انجام فرایند لیفت باید متعادل و مناسب باشد تا پایه‌ های پلک سست نشده و مژه‌ ها پس از مدتی دچار ریزش نشوند.
 • ایجاد اصطکاک و کشیدن ناخن روی مژه‌ ها و تماس بخارات آب یا استفاده از استخر و حرارت جکوزی ممکن است ریشه مژه‌ ها را سست کرده و باعث ریزش شود.
 • گذاشتن مواد روی مژه بیش از زمان مجاز ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای مژه های شما شود.
 • به خوبی و با دقت تمیز نکردن مواد اول از روی مژه و به جا ماندن قسمت هایی از مواد روی مژه های شما.
 • زدن مواد اول lift و یا perm ) به کل مژه
 • درست و مرتب نچسباندن مژه ها روی بیگودی

عوارض لیفت و لمینت مژه

به طور کلی گزینه های زیر بیشترین بخش از معایب یا عوارض لیفت مژه را شامل می‌شوند:

۱. دائمی نبودن و نیاز به ترمیم : لیفت مژه از متدهای آرایشی نیمه دائم است نه دائم. درواقع ماندگاری آن دائمی نیست. به همین دلیل لازم است پس از مدتی با از بین رفتن تاثیرات آن، برای  ترمیم و تمدید مجدد اقدام کنید.

۲.حساسیت و عفونت چشم : ممکن است بعضی افراد نسبت به مواد لیفت حساسیت داشته باشند و از آنجا که چشم از حساس ‌ترین اعضای بدن است دچار خارش و سوزش یا عفونت شود. استفاده از ابزارهای کارآمد مثل پدهای سلیکونی یا مواد کراتینه و تقویت‌ کننده‌ های مرغوب با سطح کیفی بالا اگر چه میزان بروز این آسیب‌ ها را کمتر می‌ کند، اما نمی ‌تواند مانع آن بشود. به همین جهت بهتر است قبل از انجام روش لیفت ابتدا مقدار کمی از این مواد را روی پوست خود امتحان کنید و در صورت عدم بروز مشکل مراحل بعد را انجام دهید.

۳.آسیب به مژه طبیعی : انجام کار لیفت مژه توسط افراد غیرمتخصص و مبتدی ممکن است علاوه بر عدم ایجاد تاثیرات مثبت و دلخواهی که در نظر داشتید، به مژه‌های طبیعی خودتان نیز صدمه بزند و سبب شکستگی و ریزش مژه ها شود.

۴.عدم به دست آوردن نتیجه دلخواه: ممکن است نتیجه فرایند لیفت مژه، نتیجه‌ای که انتظار آن را داشتید نباشد و پلک‌ های شما به میزان دلخواه حجیم و فردار نشود. علاوه بر تخصص مژه‌ کار و به کارگیری مواد و ابزار مرغوب باید به توصیه‌ های مراقبتی پس از لیفت نیز توجه کنید و مژه‌ های خود را در تماس با آب یا روغن‌ها و مواد آرایشی قرار ندهید؛ چراکه در این صورت پلک ‌هایتان حالت خود را از دست می‌ دهند. در ادامه ابن مراقبت ها را به طور کامل توضیح داده ایم.

نکات مهم قبل از لیفت و لمینت مژه چیست؟

 • پیش از مراجعه به کلینیک زیبایی و انجام لیفت مژه باید آرایش خود را به طور کامل پاک کنید.
 • در صورتی که از لنز استفاده می‌کنید، پیش از انجام لیفت مژه، لنز را از چشم خود خارج کنید.
 • توصیه می‌شود حداقل ۳ روز قبل از انجام لیفت مژه از ریمل به خصوص ریمل‌های ضدآب استفاده نکنید. زیرا احتمال باقی ماندن ریمل روی مژه زیاد است و همین مورد باعث می‌شود، مژه‌ها به خوبی روی لایه سیلیکونی نچسبد.
لیفت و لمینت مژه
لیفت و لمینت مژه
بازگشت به وب نوشته‌ها