کوتاهی مو زنانه در نارمک

بازگشت به وب نوشته‌ها
کوتاهی مو زنانه در نارمک

کوتاهی مو زنانه در نارمک

این روزها طرفداران مدل موهای کوتاه بسیار زیاد شده است و می‌توان گفت که موی کوتاه به یکی از ترند‌های کوتاهی مو، به ویژه در فصل تابستان و فصل‌های گرم تبدیل شده است. امروزه بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند تا موهای خود را کوتاه کنند و همین موضوع باعث افزایش مدل‌ها و تنوع کوتاهی مو شده است.

شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود، بهترین مدل کوتاهی مو را برای خود انتخاب کنید؛ اما برای انتخاب بهترین مدل کوتاهی مو که به صورت شما نیز بیاید، تنها سلیقه کافی نیست. اگر به دنبال آن هستید که یک مدل کوتاهی مو بسیار جذاب و زیبا داشته باشید، بهتر است که در انتخاب مدل کوتاهی مو، حتما با یک آرایشگر حرفه‌ای و متخصص صحبت کنید.

آرایشگران ماهر که تجربه و مهارت کافی در این زمینه داشته باشند، می‌دانند که چه مدل کوتاهی مو را متناسب با اجزای صورت شما انتخاب کنند؛ پس بهتر است که پیش از کوتاهی مو، حتما با یک آرایشگر حرفه‌ای و ماهر در این باره صحبت کنید.

ممکن است که شما از مدلی خوشتان بیاید و تصمیم داشته باشید آن را روی موهای خود اجرا کنید؛ اما قرار نیس که آن مدل، روی صورت و چهره شما، دقیقا همان زیبایی را داشته باشد که در تصویر مشاهده می‌کنید. یکی از نکات مهم در کوتاهی مو، انتخاب مدل مو براساس فرم چهره است. فرم چهره شما، بیضی‌شکل بودن یا گرد بودن صورت، لاغر بودن یا پر بودن صورت و … همگی تاثیر بسیار زیادی روی کوتاهی مو دارد؛ از این رو بسیار مهم است که اگر قصد کوتاهی مو دارید و می‌خواهید یکی از مدل‌ها را امتحان کنید، حتما به این موضوع که آیا مدل کوتاهی مو با فرم صورت شما هماهنگ است یا خیر نیز توجه داشته باشید.

انواع مختلف فرم صورت

اگر میخواهید برای کوتاهی موهایتان مدل مویی را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید بهتر است با انواع مختلف چهره اشنا شوید و متناسب با فرم صورتتان مدل مویتان را انتخاب کنید.

صورت های بیضی شکل: اگر صورتتان بیضی شکل است هر سبک از مدل مویی را می توانید انتخاب کنید. برای کوتاهی مو نمی توانید یک مدل موی بلند تا شانه هایتان را انتخاب کنید. پس از آن با مو چتری خود کاری کنید تا از طول چهره تان کمتر شود. به همین ترتیب شما می توانید یک مدل موی فرفری بلند تا کمرتان داشته باشید و می توانید یک کوتاهی زاویه دار داشته باشید تا مکمل فک شما باشد.

صورت های مربعی شکل: برای چهره های مربعی  شکل موهای کوتاه مناسب است. چهره های مربعی شکل خط های پیشانی و چانه آن ها مشخص است. مدل موی کوتاه با موج ملایم می تواند به چهره ی شما فرم گرد و کوتاهی های یکنواخت و موی یک اندازه بدهد که زاویه چانه شمارو بیشتر نمایان میکند.

صورت های گردی شکل: برای چهره های گرد مدل موی پیکسلی را می توانید انتخاب کنید. یک مدل موی پشت کوتاه می تواند گردی چهره شما را کم کند. اگر مدل موی بلند میخواهید یک موی خرد که لایه لایه است برای چهره تان مناسب است. اگر دوست دارید از مدل موهای ژورنالی استفاده کنید سعی کنید لایه های جلویی از موی پشت بلندتر باشد.

 مراحل کوتاهی مو

مراحل کوتاهی مو زنانه و مردانه ، متفاوت است اما در مواردی مشترک هستند. به طور مثال مواردی که در کوتاهی موی زنانه مورد استفاده قرار میگیرد برای آقایان کاربردی ندارد زیرا حجم مو و اندازه آقایان باهم متفاوت است.

مراحل کوتاهی موی زنانه به ترتیب زیر می‌باشد:

آماده کردن موها برای کوتاهی:

اگر مو کثیف و چرب باشد آن را بشویید. زیرا اگر مو کثیف باشد نتیجه خوبی از آن نمی گیرید. اگر موها گره خورده باشند از نرم کننده استفاده کنید. موهای خیس به شما کمک میکنند تا موها در جای ثابت قرار بگیرند.

انتخاب مدل مو:

زمانی که با فرم صورت شخص مدل مناسب را انتخاب نمودید ، حال برای کوتاهی بهتر است زاویه مناسب قیچی با مو را بدانید که به شکل عمودی و افقی ، 45 درجه است.

لایه بندی در کوتاهی به معنای فراهم ساختن طول های متفاوت میباشد ، لایه های بلندتر موها را بلندتر و لایه های کوتاه تر موها را حجیم نشان می دهد.

تقسیم بندی کردن:

موها را به سه قسمت تقسیم میکنیم. برای شروع یک خط صاف از پشت گوش به طرف گوش دیگر میکشیم و در بالای سر از وسط به دو بخش تقسیم می کنیم و با کلیپس محکم میبندیم. این کار را برای سمت چپ و راست سر و گردن و فرق سر انجام می دهیم. پس از آن با توجه به مدل مو مشخص شده کوتاه میکنیم.

کنترل موها پس از کوتاهی:

هنگامی که همه ی قسمت های مو به درستی کوتاه شد و گیره ها برداشته شد ، به کنترل مو میپردازیم. در این بخش هدف از بین بردن موهای اضافی است. یک لایه از مو را شانه میکنیم ، مو را بین انگشتان و عمود بر سر میگیریم، قیچی را به طرف سر و به طرف داخل سر با زاویه تند برش می دهیم تا یک نقطه به وجود بیاید و یک لبه با موها ایجاد میکنیم.

اقدامات نهایی:

دراین مرحله به خشک کردن موها با سشوار میرسیم، هنگامی که موها کامل خشک شدند و به خوبی حالت گرفتند ، میتوانیم بلندی و کوتاهی مو را رفع کنیم.

کوتاهی مو زنانه در نارمک

کوتاهی مو بصورت خرد

موها را به آرامی شانه کنید و از جلو فرقتان را باز کنید و تا پشت سر ادامه دهید. موها را به دو بخش تقسیم کنید و جلو مو را کوتاه کنید و از سمت راست پیشانی شروع کرده و تا چپ پیشانی را کوتاه کنید. هنگامی که سر به طور کامل پایین است کوتاهی پشت سر را انجام دهید. دقت داشته باشید باید همه ی تمرکز خود را به هم اندازه بودن موهای طرفین بگذارید. موها را پس از کوتاهی شانه کنید و کنترل را انجام دهید تا موها هم اندازه کوتاه شده باشند.

کوتاهی مو زنانه در نارمک

مدل موی کوتاه باب

بی شک مدل باب از محبوب‌ترین انواع مدل های موی کوتاه زنانه است و در بررسی اسم مدل موی کوتاه زنانه حتما باید نگاهی به این مدل نیز انداخت. مدل باب در سالهای اخیر نیز بسیار ترند بوده است. یکی از ویژگی‌های مثبت مدل باب انعطاف پذیری بلندی مو است. به بیان دیگر شما می توانید باب را در اندازه های مختلف روی موهای خود اجرا کنید. در نتیجه مدل باب انواع کوتاه با بلند را شامل می شود.

اصلی‌ترین مولفه شناسایی مدل باب زاویه دار شدن جلوی مو نسبت به پشت آن است. این زاویه باعث می شود جلوی مو حدود ۵ تا ۱۰ سانتی متر بلندتر از پشت موها باشد.

مدل موی کوتاه آلمانی

مدل آلمانی را می توان از مدل‌های محبوب میان بانوان و همین‌طور آقایان دانست. پس احتمالا اسم مدل موی کوتاه زنانه آلمانی را در مقالات مدل موی کوتاه آقایان نیز خواهید یافت! این مدل که اصطلاحا کروکات نیز نامیده می شود، از دیگر فرم‌های فشن مو است. در مدل آلمانی دور موها با ماشین کوتاه شده و قسمت بالایی مو کمی بلندتر باقی می ماند.

مزایا و فواید کوتاهی مو

یک مدل موی جدید و مناسب نه تنها باعث زیباتر شدن شما می‌شود، بلکه در سلامت مو نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. در ادامه از فواید کوتاهی مو برای شما می‌گوییم تا بتوانید راحت‌تر درباره این موضوع تصمیم بگیرید:

  • تقویت رشد موهای سالم

معمولاً قدیمی‌ترین تارهای مو خشک‌تر و نازک‌تر از سایر قسمت‌های مو به نظر می‌رسند و راحت‌تر جدا می‌شوند. زمانی که موهای قدیمی و آسیب‌دیده با تارهای جدید ترکیب می‌شوند، ظاهر موهای شما را بهم ریخته نشان می‌دهند. کوتاهی منظم مو باعث حذف تارهای قدیمی و آسیب‌دیده شده و موجب می‌شود موهای جدید و سالم راحت‌تر رشد می‌کنند. از طرف دیگر ادامه رشد تارهای سالم و جدید عاملی مهم در پرپشت‌تر شدن موهای شما به شمار می‌رود.

  • کنترل مشکلات مو

اگر موهای شما بر اثر استفاده از مواد شیمیایی آسیب دیده اند، کوتاهی مو روشی ساده و مفید برای حل این مشکل است. موهای آسیب‌دیده مدام در هم گره خورده و ظاهر نامناسبی به موهای شما می‌بخشند. از این رو لازم است با کوتاهی و حذف قسمت‌های آسیب‌دیده مو، به رشد تارهای سالم و تقویت مو کمک کنید. 

کوتاهی مو زنانه در نارمک

مدل آندرکات

از اسم این مدل نیز می توان حدس زد که هدف اصلی کوتاه کردن قسمت پشتی موها است. در واقع این مدل را می توان تنها مدلی تزئینی دانست. زیرا بیشتر از کوتاه شدن موها به ایجاد طرح و نقش در قسمت پشتی موها می پردازد. برای مثال شما می توانید تنها قسمت پشتی موهای خود را با ترفند آندکات بتراشید و طرح هایی را ایجاد کنید بدون اینکه کل موها کوتاه شوند.

پیکسی از پرطرفدارترین مدل‌‌‌‌‌ها

وقتی در مورد اسامی همه مدل های موی کوتاه زنانه صحبت می کنیم، حتما اول از همه به ذهن بسیاری از افراد مدل پیکسی می رسد. این مدل از فرهای کلاسیک کوتاهی مو برای بانوان است. در مدل پیکسی قسمت های پشتی موها بیشتر از جلوی مو کوتاه می شود. در نتیجه می توان با براشینگ موهای خود را به آسانی حالت دهید.

بازگشت به وب نوشته‌ها