میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟ چه مزایا و عوارضی دارد؟

بازگشت به وب نوشته‌ها
میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟ چه مزایا و عوارضی دارد؟

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟ چه مزایا و عوارضی دارد؟

میکروپیگمنتیشن ابرو یک روش نیمه دائم برای پرپشت کردن و اصلاح ناقرینگی ابروها است. برای پوشاندن جای زخم و شکستگی نیز، می توان میکروپیگمنتیشن ابرو انجام داد. برای میکروپیگمنتیشن ابرو از تکنیک های متفاوتی مانند سایه ابرو، هاشور ابرو، هاشور نانو ابرو، تکنیک تلفیقی و … استفاده میشود که این تکنیک ها می توانند اسامی دیگری هم داشته باشند. نتیجه میکروپیگمنتیشن ابرو با توجه به نوع پوست، تکنیک، کیفیت رنگدانه و مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن بین ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد و بعد از این زمان می بایست جلسات ترمیم انجام شود. میکروپیگمنتیشن روشی است که در آن می بایست کاشت رنگدانه استاندارد با استفاده از دستگاه ایمن و پزشکی در عمق مشخصی از پوست صورت گیرد.

تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو چیست؟

تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو در این است که در گذشته تاتو های انجام شده به وسیله دستگاه تاتو قدیمی که اصولا خیلی استاندارد بالایی نداشت انجام می شد.این دستگاه ها معمولا رنگ را در عمق بیشتری از پوست کاشت می کرد که همین امر باعث میشد یک به لحاظ بهداشتی ایمن نباشد و دوم رنگ به دلیل کاشت عمیق تیره تر به نظر می رسید.همچنین به لحاظ ریموو کردن نیز با دردسرهای زیادی همراه بود.

اما دستگاه میکروپیگمنتیشن به دلیل سوزن و قدرت استاندارد رنگدانه ها را در سطح بالاتر پوست که درم نام دارد کاشت می کند.این امر باعث می شود رنگدانه های کاشت شده بعد از مدتی که ریزش طبیعی دارد رنگ اصلی خود را نشان دهد، و به دلیل سوزن نانو نتیجه تاتو خیلی نچرال و طبیعی به نظر برسد.

میکروپیگمنتیشن بهتر است یا میکروبلیدینگ ؟


میکروپیگمنتیشن به دلیل اینکه با دستگاه انجام می شود ماندگاری بالاتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد.اما انجام یکی از روش ها کاملا سلیقه ای است و همچنین به جنس پوست شما نیز بر میگردد. پوست های خیلی چرب معمولا ریزش رنگ زیادی دارند که روش میکروپیگمنتیشن برای این افراد مناسب تر است. نکته مهم دیگر که باید به آن توجه کنید برای انجام میکروبلیدینگ بهتر است ابروهای شما بکر باشد تا خطوط هاشور بهتر خود را نشان دهد.به طور کلی برای انجام میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ باید دید پوست شما مناسب انجام کدام روش است تا نتیجه خوبی برایتان داشته باشد.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟ چه مزایا و عوارضی دارد؟

مزایا میکروپیگمنتیشن 

میکروپیگمنتیشن یکی از روش های جدید آرایش دائمی که بسیار پرطرفدار در میان خانم ها و دختران جوان است.اما در اینجا مهمترین دلایلی که باعث شده این تکنیک بسیار پر استقبال باشد را به شما می گوییم.

روشی مناسب برای پر کردن ابروهای خالی که ناشی از ریزش ، زخم سوختگی و زمینه ارثی هستند.
مناسب افرادی که خط ابروی نازک دارند.
مناسب افرادی که همیشه از سایه ابرو و مداد ابرو استفاده می کنند.
روشی عالی برای افرادی که شاغل هستند.
مناسب افرادی که طرفدار خط چشم هستند یا خط مژه کم پشتی دارند.
مناسب افرادی با چشم های بی حالت یا پلک های افتاده.
مناسب افرادی که لب های بی رنگ دارند یا دارای لب های کبود هستند.
مقرون به صرفه بودن برای افرادی که دنبال اصلاح صورت یا کارهای زیبایی هستند.

پاک کردن میکروپیگمنتیشن چگونه است؟


برای پاک کردن میکروپیگمنتیشن می توان از تکنیک های ریموو استفاده کرد.فقط باید توجه داشته باشید که تاتو های گذشته به چه شکل انجام شده اند زیرا هرچقدر تاتو قدیمی تر پاک کردن آن نیز به مراحل بیشتری نیاز دارد.همچنین برای ایمنی بیشتر ریموو را فقط برای ابرو به شما پیشنهاد می کنیم.

بعد از میکروپیگمنتیشن چه مراقبت هایی لازم است؟


از خاراندن و کندن پوسته های ابرو و لب خودداری کنید.
از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.
از انجام کارهای پوستی که منجر به لایه برداری از پوست می شود خودداری کنید.
تا 3 رو محل تاتو را با پماد ویتامین آ چشمی چرب نگه دارید.
تا 3 روز حمام نروید تا به محل تاتو خورده نشود.
تا زمان ترمیم صبر کنید تا رنگ واقعی خود را نشان دهد.
تا 2 هفته از کشیدن مداد یا مواد آرایشی خودداری کنید.

نکاتی که باید درباره میکروپیگمنتیشن بدانید

درد: میزان درد میکروپیگمنتیشن همانند زمانی است که تتو می‌زنید. پزشکتان می‌تواند از بی‌حسی برای کاهش درد در آن ناحیه استفاده کند.

قیمت: قیمت بسته به مکانتان، مهارت پزشک و میزان ظرافت عمل، متغیر است. برای یک عمل میکروپیگمنتیشن باکیفیت، قیمت فعلی حداقل یک میلیون تومان است.

بهبودی: میکروپیگمنتیشن نیازی به دوره نقاهت ندارد و شما می‌توانید فردای روز عمل به سر کارتان برگردید. پزشکتان احتمالا برای تمیزکردن ناحیه موردنظر یک ضدعفونی‌کننده و برای تسریع در روند بهبودی یک پماد تجویز کند. ورم و قرمزی به دنبال انجام عمل دور از انتظار نیست اما بعد از چند روز رفع می‌شود.

از دستورالعمل‌های متخصص زیباییتان درباره چگونگی یخ گذاشتن روی ناحیه ابرو و یا این‌که از چه محصولاتی باید استفاده کنید و از چه محصولاتی نباید، پیروی کنید.

حداقل دو روز از فعالیت‌هایی که باعث تعریق‌تان می‌شود، اجتناب کنید. عرق می‌تواند روی نحوه قرارگیری رنگدانه‌ها اثر بگذارد و باعث شود ابرویتان حالت تکه‌تکه پیدا کند.

طول عمر: بقایمیکروپیگمنتیشن از میکروبلیدینگ بیشتر است چون رنگدانه‌ها در لایه‌های عمقی‌تری از پوست نفوذ می‌کنند و معمولا در حدود دو سال دوام می‌آورند. البته میکروپیگمنتیشن از رنگدانه اکسید آهن استفاده می‌کند که می‌تواند در گذر زمان باعث ایجاد ته رنگی آبی-سبز شود.

میکروپیگمنتیشن برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • در صورتی که از بیماری‌های پوستی رنج می‌برید، میکروپیگنتیشن به شما توصیه نمی‌شود.
 • اگر به لیدوکائین، بنزوکائین، تتراکائین یا اپی‌نفرین آلرژی دارید، میکروپیگنتیشن برای شما مناسب نیست.
 • کسانی که بیماری‌های قلبی دارند یا از داروهای قلبی استفاده می‌کنند، نباید میکروپیگنتیشن انجام دهند.
 • اگر تا یک سال گذاشته داروی آکوتان مصرف می‌کردید، میکروپیگنتیشن به شما توصیه نمی‌شود. علت این امر این است که این دارو لایه فوقانی پوست شما را به شدت نازک می‌کند، به همین دلیل در روند بهبودی زخم اختلال ایجاد می‌شود.
 • خانم‌های باردار و شیرده باید از انجام میکروپیگنتیشن خودداری کنند؛ چرا که ممکن است میکروپیگنتیشن عوارض جانبی برای کودک در پی داشته باشد.
 • اگر دیابت دارید، قبل از انجام میکروپیگنتیشن باید با پزشک خود مشورت کنید.

عوامل بهبود بعد از انجام میکروپیگمنتین ابرو

 میکروپیگمنتیشن زخم بسیار عمیقی را در پوست ایجاد می‌کند و فرآیند بهبودی نیز به همین دلیل کمی طولانی خواهد بود. با کمک چند فاکتور فیزیولوژیک می‌توان سرعت متوسط، مدت زمان بهبود و کارآمدی فرآیند بهبود را مشخص کرد. این فاکتورها عبارتند از:
 • سن: عموما زخم‌های میکروپیگمنتیشن ابرو نیز مانند دیگر آسیب‌های پوستی، در پوست‌های پیرتر و شل‌تر نسبت به پوست‌های جوان‌تر مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید تا بهبودی کامل حاصل شده و پوست حالت اولیه خود را به دست آورد.
 • نوع پوست: فرایند بهبود زخم در پوست‌های متفاوت کاملاً متفاوت خواهد بود که به میزان تولید کلاژن بستگی خواهد داشت. برای مثال در پوست‌های تیره‌تر احتمال زخم‌های برجسته و برآمده بیشتر است، اما زخم در پوست‌های روشن‌تر معمولا به صورت سطحی خواهد بود.
 • جریان خون: جریان مناسب خون در کل بدن باعث می‌شود که خون خیلی بهتر و بیشتر در محل زخم جریان پیدا کند و این موضوع مدت زمان بهبود زخم را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 • سطح استروژن: استروژن ژن‌های متعددی را در بدن آزاد می‌کند که نقش موثری در افزایش سرعت بهبود زخم ناشی از تاتو ابرو دارند.
 • میزان شدت تورم یا کبودی: اگر چه ابروهای دائمی کمتر به تورم و کبودی مبتلا می‌شوند، برخی افراد در برابر این عوارض آسیب‌پذیر هستند که می‌تواند مدت زمان بهبودی را به مقدار زیادی افزایش دهید.
 • رژیم غذایی: مطالعات نشان داده است که رژیم غذایی مناسب و غذاهای انرژی‌زا که حاوی پروتئین، ویتامین ‌A، C و روی هستند باعث افزایش سرعت بهبودی می‌شوند.
 • استرس: استرس باعث به هم خوردن عملکرد درست سیستم ایمنی بدن انسان می‌شود که خود بدون شک بهبودی زخم را به تاخیر می‌اندازد.
 • دیابت: افراد دیابتی طبق مطالعات انجام شده سرعت بهبود زخم بسیار پایینی دارند.
 • سیگار کشیدن: سیگار کشیدن باعث تاخیر در زمان بهبود زخم می‌شود و خطر عوارض جانبی ناخوشایندی از جمله عفونت، پارگی، روان شدن ترشحات از زخم و حتی فاسد شدن گوشت اطراف زخم را افزایش می‌دهد.
 • فعالیت بدنی بیش از حد معمول: فعالیت یا تمرین بدنی بیش از حد باعث افزایش خطر باز شدن زخم شود و در مناطق حساس نیز بسته شدن دهانه زخم به هم سخت خواهد شد.
 • قرار گرفتن در معرض نور آفتاب: قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب باعث قرمز شدن، تاول زدن و یا التهاب زخم شود که به نوبه خود خطر عفونت و بیشتر زخم شدن منطقه‌ی حساس زخم را افزایش خواهد داد.
 • برخی از انواع داروها: برخی از داروها باعث ایجاد التهاب، جلوگیری در عملکرد مناسب گردش خون و افزایش احتمال لخته شدن خون ‌می‌شوند که همگی مدت زمان بهبود زخم ناشی از میکروپیگمنتیشن ابرو را افزایش خواهند داد.
 
بازگشت به وب نوشته‌ها