رنگساژ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

بازگشت به وب نوشته‌ها
رنگساژ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

رنگساژ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

این موضوع می‌تواند کابوس هر خانمی باشد. اینکه موهای هایلایت شده او پس از مدتی دچار مشکلاتی مثل خشکی و کدری مو و بدتر از آن، زردی و قرمزی شود. اما جای نگرانی نیست. رنگساژ مو می‌تواند در چنین شرایطی به کمک شما بیاید.

رنگساژ مو در واقع نوعی رنگ ضعیف شده است که معمولا پس از رنگ، هایلایت یا سایر تکنیک‌های رنگ مو مثل بالیاژ به کار گرفته می‌شود تا مشکلاتی مثل زردی و کدری مو را از بین ببرد و شادابی و زیبایی را دوباره به موهای شما بازگرداند. از آن جایی که رنگساژ ضعیف‌تر از رنگ مو است، پس آسیب کمتری به موهای شما وارد می‌کند و استفاده از آن چند روز یا چند هفته پس از هایلایت کردن موها، مشکلی برای موهای شما ایجاد نمی‌کند و یک روش کاملا ایمن برای رفع ایرادات رنگ مو به حساب می‌آید.

امروزه بسیاری از خانم‌ها و آرایشگرها برای رفع مشکلات عمده رنگ مو، مثل زرد شدن موهای هایلایت شده یا رو به قرمزی رفتن برخی از رنگ‌ موها، از رنگساژ استفاده می‌کنند تا دوباره بتوان رنگ موها را به حالت مورد نظر برگرداند.

رنگساژ مو روشی است که از آن برای شفافیت و احیای رنگ مو استفاده می شود و می تواند رنگ موهای شما را مانند روز اول شاداب و زیبا کند

رنگساژ چیست و چگونه انجام می‌شود؟
رنگساژ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

رنگساژ مو چیست؟

رنگساژ یک رنگ موی ضعیف شده است که با آب ترکیب می‌‌شود و بر روی موهای دکلره قرار میگیرد. با این کار موهارا مثل روز اول براق کنید البته به شرطی که موهایتان پایه رنگی روشن داشته باشد.

در اصل رنگساژ همان ترمیم دوباره رنگ مو است، البته که فرمول ضعیفی دارد و استفاده از آن آسیب‌های کمتری به رنگ مو وارد میکند. همچنین می‌توانید به کمک رنگساژ، هرچند یکبار در رنگ موهایتان تنوع ایجاد کنید.

 

تفاوت بین رنگساژ با رنگ مو

 کاربرد رنگساژ، تمدید و احیای موهای هایلایت، سامبره و بالیاژ است، این مدل‌ها نیازی به ترمیم رنگ ریشه نیست. در این بخش مهم‌ترین موارد فرق رنگساژ با رنگ مو را شرح می دهیم:

1-رنگساژ با ترکیب آب و اکسیدان درست می‌شود ولی رنگ مو فقط با اکسیدان درست می‌شود.

2-برای رنگساژ کردن باید موهایتان نم دار باشند ولی رنگ مو روی موهای خشک انجام می‌شود.

3-رنگساژ به علت ضعیف بودن، فقط برای موهای روشن استفاده می شود.

4-میانگین زمان ماندگاری رنگساژ از رنگ مو کمتراست.

5-مدت تایمی که رنگساژ روی موهایتان باید بماند معمولاً 10 تا 20 دقیقه است ولی رنگ مو به 40 تا 80 دقیقه زمان نیاز دارد.

انواع رنگساژ:

رنگساژبه 3 دسته موقت، نیمه دائم و دائمی تقسیم می‌شوند. رنگساژ موقت: ژل، موس و شامپو رنگساژ هستند که برای استفاده از آنها کافی است پس از شستشوی مو، کمی از این مواد را روی موهای نم دار قرار دهید. در تمام قسمت‌های مو پخش کنید. مدت ماندگاری این محصول یک هفته است.

رنگساژ نیمه دائم هم از ترکیب واریاسیون با اکسیدان به وجود میاید. این نوع رنگساژ باید روی موهای دکلره شده نم دار قرار بگیرد و بعد از 5 دقیقه شسته شود. مدت ماندگاری این روش به پایه مو، نوع رنگساژ و جنس موهایتان بستگی دارد، حدوداً یک تا دو ماه است.

رنگساژ دائم همان رنگ مویی است که بعد از دکلره کردن، آرایشگر روی موهایتان انجام می دهد.

چگونه رنگساژ کنیم؟

مهم‌ترین کار در رنگساژ کردن م ، ساخت ترکیبات رنگساژ است.شما برای این کار باید با توجه به حجم  و رنگ موهایتان، از ترکیب رنگ مو، اکسیدان و آب استفاده کنید. توجه داشته باشید که غلظت این  محلول رقیق تر از رنگ مو دائمی باشد.                                                                         

ساخت رنگساژبا استفاده از رنگ مو:

1-1.4 از تیوپ رنگ را با75 سی‌سی اکسیدان در یک ظرف ترکیب کنید.

2-به میزانی که اکسیدان ریخته‌، آب را اضافه کنید.

3-زمانی که حس کردید ترکیب غلیظ است، چند قطره دیگر آب اضافه کنید.

ساخت رنگساژ با استفاده از واریاسیون:

واریاسیون  مدت زمان ماندگاری کمتری نسبت به رنگ مو دارد. اما می تواند تناژ سبز، قرمز و نارنجی مو را از بین ببرد و رنگ اصلی را تقویت کند. واریاسیون‌ رنگ‌های مختلفی دارند که می‌توانید برای انجام رنگساژ فانتزی از آن‌ها استفاده کنید.

برای ساخت رنگساژ با واریاسیون میتوانید،با توجه به حجم و بلندی موهایتان، یک تا ده سانتی‌متر واریاسیون را با مقداری شامپو ترکیب کنید.

روش رنگساژ:

مواد اولیه را با استفاده از شانه متناسب، روی همه ی قسمت‌های موی نرم دار ماساژ دهید، شانه بکشید و بعد اززمان مورد نیاز موها را آب بکشید.

باید توجه داشت که این زمان به موهای دکلره، مش یا هایلایت شده بستگی دارد و متفاوت خواهد بود. ولی اگر بیشتر از 15 تا 20 دقیقه طول بکشد، باعث تیره شدن موها می شود، شستشوی موها بعد از انجام روش رنگساژ مو، با استفاده از آب ولرم و شامپو مخصوص موهای رنگ شده انجام شود.

نکات مهم درمورد رنگساژ کردن موها:

1-مناسب ترین زمان برای رنگساژ کردن مو، یک ماه بعد از رنگ کردن موها است.

2-اگر برای رفع کردن زردی موها، موهایتان را رنگساژ می‌کنید از رنگ‌های دودی یا نقره‌ای را انتخاب و استفاده کنید، اما اگر موهایتان بیش از حد زرد هستند از رنگ بنفش نیز میتوانید استفاده کنید.

3-برای رفع کردن قرمزی مو، با استفاده از واریاسیون خاکستری، آبی و سبز رنگساژ را درست کنید و استفاده کنید.

4-پس از رنگساژ کردن موها، از ماسک مو مخصوص برای تقویت مواستفاده کنید.

5- سه روز پس از رنگساژ به هیچ وجه از شامپو برای شستشوی مواستفاده نکنید تا مدت زمان ماندگاری بیشتری داشته باشد.

6-برای شستشوی موها از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید.

فرمول کاربردی رنگساژ:

رنگساژهای زیادی هستند که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند اما فرمول رنگساژ چیست؟

 فرمول سه رنگساژ پرمخاطب و کاربردی را شرح می دهیم که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و محبوب هستند. باید توجه داشت که این فرمول‌ها وابسته به نوع مو و نیازهای شما ممکن است، تغییر کنند و متغیر باشند. تغییرات کوچکی در مواد، تاثیر بیشتری روی نتایج دارد. پس در صورت احتیاج، از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

 

1-رنگساژ دودی:

برای ساخت رنگساژ دودی با استفاده از رنگ مو، یک رنگ با شماره‌ی تیره‌ از رنگ دکلره انتخاب کنید. یک چهارم از رنگ را با 75 سی‌سی اکسیدان مو شماره 1 یا 6 و مساوی با آب مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را با شانه رنگ مو، روی موهای خود بمالید و شانه کنید تا به تمام قسمت‌های مو برسد. پس از گذشت 15 دقیقه، موهای خود را آب بکشید.

2-رنگساژ مرواریدی:

درآغاز، رنگ‌های انتخاب شده را بر اساس فرمول‌های گفته شده رنگ موی اصلی خود، ترکیب کنید. بعد 75 سی‌سی آب و به همان اندازه، اکسیدان 9 درصد به رنگ‌ها اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط کنید. موها را کامل خیس کنید و رنگساژ را مثل شامپو روی موها بمالید سپس آرام آرام با سر انگشتان خود ماساژ دهید تا مواد به‌طورکامل و یکنواخت روی مو پخش شوند. پس از 15 دقیقه، موهای خود را با آب سرد بشویید.

3-رنگساژ نقره ای:

رنگساژ نقره‌ای، برای مو با فرمول 20 سانت رنگ موی نقره‌ای ، 3سانت واریاسیون نقره‌ای، اکسیدان  9 درصد با آب به اندازه مساوی 75 سی‌سی، ساخته می‌شود.مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و با دقت و تمرکز مخلوط ‌کنید تا یک ترکیب یکدست و رقیق بدست بی آید. سپس موها را خیس کرده و مواد را به همه‌ی قسمت های مو بمالید. برای مدت زمان 3 الی 4 دقیقه، ماساژ دهید و بگذارید تا حدود 15 دقیقه روی مو بماند. در آخر موها را به خوبی بشویید.

بازگشت به وب نوشته‌ها