بهترین مرکز رنگ و مش مو در نارمک

بازگشت به وب نوشته‌ها
بهترین مرکز رنگ و مش مو در نارمک

بهترین مرکز رنگ و مش مو در نارمک

رنگ و مش مو از جمله کارهای حرفه‌ای و تکنیکی به شمار می‌رود و برای انجام آن باید حتما مهارت مناسب را داشته باشید؛ از همین رو، همواره توصیه می‌شود که رنگ و مش مو را در یک آرایشگاه رنگ و مش و زیر نظر آرایشگران حرفه‌ای و متخصص در زمینه رنگ و مش مو انجام دهید. اینگونه آسیب کمتری نیز به موهای شما وارد می‌شود.

با توجه به اینکه موادی که در رنگ و مش مو به کار گرفته می‌شود، مثل دکلره، مواد شیمیایی بسیار قوی به شمار می‌روند، پس استفاده غیراصولی از آن می‌تواند باعث آسیب بیشتر به موها مثل خشکی و شکنندگی موها شود؛ پس اگر انجام قصد رنگ و مش مو را در تهران دارید، حتما این کار را به یک آرایشگر حرفه‌ای بسپارید تا علاوه بر اینکه از نتیجه نهایی راضی باشید، آسیبی نیز به موهای وارد نشود و موها دچار خشکی نشود. تکنیک‌های مختلفی برای مش و هایلایت مو وجود دارد که شما می‌توانید از بین آن‌ها، تکنیک مورد نظر را انتخاب کنید و روی موهای خود اجرا کنید. برخی از تکنیک‌ها مثل مش مو، کمی ساده‌تر و راحت‌تر برای اجرا هستند؛ با این حال، تکنیک‌هایی مثل بالیاژ مو نیاز به تخصص و مهارت بالاتری دارند.

رنگ و مش مو یکی از بهترین و جذاب‌ترین روش‌ها برای ایجاد تغییر اساسی در چهره به شمار می‌آیند و امروزه بسیاری از خانم‌ها از این روش‌ها برای تغییر چهره و تنوع استفاده می‌کنند. تنوع مدل‌های رنگ و مش و هایلایت مو بسیار بالاست و هر روز نیز مدل جدیدی به این تنوع اضافه می‌شود و بسیار پرطرفدار و اصطلاحت ترند می‌شود.

مش مو یکی از تکنیک‌های رنگ مو است که در سال‌های گذشته بسیار ترند بوده است‌؛ با این حال، این روزها نیز طرفداران مختص به خود را دارد و توانسته است نظر بسیاری از خانم‌ها را به خود جلب کند. در تکنیک مش مو، قسمتی از موها روشن‌تر شده و به رنگ پایه می‌رسد. اختلاف رنگ بین قسمت‌های رنگ شده و رنگ اصلی موها در تکنیک مش مو بسیار زیاد و مشخص است. معمولا مش مو را روی زمینه تیره موها انجام می‌دهند تا تفاوت رنگ آن کاملا فاحش باشد. مش مو و هایلایت مو ممکن است از نظر تکنیکی بسیار شبیه به هم به نظر بیاییند؛ اما این دو روش کاملا با یکدیگر متفاوتند و نباید آن را به جای یکدیگر به کار ببریم. تفاوت مش مو و هایلایت مو در اختلاف درجه بین زمینه مو و موی رنگ شده است. در هایلایت مو، اختلاف بین رنگ زمینه مو با موهای رنگ شده بسیار کم است و موها تنها کمی روشن‌تر می‌شوند؛ اما در تکنیک های مش مو، اختلاف بین زمینه مو و موهای رنگ شده بسیار زیاد است و موها به کمک پودر دکلره به پای صفر می‌رسند.

بهترین مرکز رنگ و مش مو در نارمک

روش های رنگ و مش مو

 

1. مش با کلاه

مش با کلاه بسیار حساس بوده و در انجام آن باید نهایت دقت و مهارت را به کار بگیرید. برای انجام آن ابتدا موها را به سمت عقب و روبه‌بالا به سمت تاج سر شانه بزنید. درصورتی‌که موهایی که قرار است مش شود، مجعد و فر باشند، ابتدا موها را سشوار کنید و سپس اقدام به درآوردن آن­ها از کلاه بکنید تا کار راحت‌تر انجام شود و بتوانید اندازه‌های دقیق‌تری را از کلاه بیرون بیاورید.

از چند قطره سرم مو روی موها استفاده کنید. سپس موها را کاور کرده و بعد کلاه مش را که سطح آن آغشته به پودر تالک شده را روی سر بکشید تا به‌راحتی روی کاور بلغزد و فیکس شود. دقت کنید که علامت هفت جلوی کلاه باید بین دو ابرو قرار بگیرد. از راهنمای جلو سر استفاده کنید و لایه­ اول را از سوراخ کلاه مش درآورید. در ردیف اول به علت کم پشت بودن موهای ناحیه پیشانی، لایه‌های نازک­تری را از کلاه درآورید.

برای ردیف بعدی باتوجه‌ به سلیقه مشتری می­توانید لایه‌ها را به‌صورت ردیفی یا زیگ زاگی درآورید. برای این که همه لایه‌ها را از کلاه بیرون بیاورید، موها را مابین انگشتان خود گرفته و به‌آرامی بکشید تا از کامل خارج‌شدن موها مطمئن شوید. بعد از انجام این کار از شانه دندانه ریز استفاده نموده و لایه­ ها را شانه بزنید تا از باز شدن گره­ها مطمئن شوید. برای مشتری پیش­بند بسته و از پشت سر شروع به زدن مواد دکلره کنید.

سپس زمان بدهید تا موها به پایه برسند. بعد از رسیدن موها به پایه دلخواه دکلره، مواد دکلره را از روی موها بشویید. روی کلاه، به موها رنساژ دلخواه را بزنید. بعد از رنساژ کردن، موها را شسته و کلاه را درآورده و موها را خشک کنید. مهم ­ترین عاملی که در مش موها باید به آن توجه کنید این است که قبل از رنساژ ، ریشه تا ساقه موها از نظر پایه کاملاً یک­دست باشد.

نکات انجام مش با کلاه


تعیین نازک یا کلفت بودن مش بستگی به سلیقه مشتری دارد و بر اساس کلفت یا نازک بودن لایه­ ها، مش حالت گردی، سوزنی یا مدادی پیدا می­کند. در مش گردی، موها از همه سوراخ‌های کلاه بیرون آورده می­شود. توجه کنید در این نوع مش موهای بیرون آورده شده، از یک‌ سوم نباید بیشتر باشد. در مش سوزنی طریقه عمل به این صورت انجام می­شود که تکه‌های مو به‌صورت خیلی نازک اما فشرده بیرون آورده می­شود که می­توان گفت تقریباً 50 درصد موها را باید از کلاه بیرون آورید.

شایان‌ ذکر است هنگامی که اقدام به در آوردن موها از کلاه می­کنید، قلاب را به‌صورت کج وارد کلاه نکنید؛ زیرا این عمل باعث می­شود موها به‌صورت نیمه از کلاه بیرون آورده شود و مش موها از ریشه انجام نمی­شود. توجه کنید که موها فقط از قسمت روی سر از کلاه کشیده نشوند، این عمل باعث بی­نظمی و ناقص شدن مش می­شود. اگر فقط از قسمت بالای سر موها کشیده و بیشتر درآورده شوند، روی موها دارای مش زیاد و زیر موها مش کمی خواهد داشت. همچنین توجه کنید هنگامی که موها را از کلاه بیرون می­کشید، کلاه جابه­جا نشود.

2. مش با فویل


از مهم­ترین اقداماتی که قبل از شروع کار باید رعایت شود، مشاوره با مشتری و آماده‌کردن ابزار و وسایل کار است. مواد دکلره را در ظرف مناسب ریخته و به آن اکسیدان مناسب را اضافه کنید (پیشنهاد ما استفاده از مواد دکلره استادبیک است). بعد از اضافه‌کردن اکسیدان، مواد را هم بزنید تا مواد کاملاً یک­دست شوند و به غلظتی شبیه ماست سفت برسد. سپس از ناحیه پشت سر با استفاده از شانه دم باریک تکه‌ای از موها را به ضخامتی کم­تر از 1 سانتی‌متر جدا نموده و فویل را برش بزنید.

برای محکم شدن فویل، دو طرف آن را حدود 1 سانتی‌متر تا بزنید. حال موها را روی فویل قرار دهید و حدود 0.5 سانتی‌متر مانده به ریشه، موها را مواد بزنید. از برس استفاده کرده و موها را چند بار برس بزنید تا موها کاملاً به مواد آغشته شده و روی موها با مواد پوشیده شود. حال فویل را تاکرده و طرفین فویل را نیز تا کنید تا مواد دکلره نشست نکند. همچنین برای راحتی کار بهتر است مواد دکلره غلیظ ­تر درست شود. ممکن است بخار متصاعد شده از دکلره ریشه‌ها را لک کند. برای جلوگیری از این کار بهتر است لایه‌های مو باریک جدا شوند و سپس با استفاده از کلیپس و پنبه دور موها را فیکس نمایید.

انواع مش مو

برای مش کردن مو، مدل ‌ها و طرح‌ های متفاوتی وجود دارد که بسته به سلیقه تان می‌ توانید در انجام هر یک از آن‌ ها خلاقیت و تنوع فراوانی ایجاد کنید:

1. مش هایلایت

در تکنیک مش های­لایت، موها از زمینه، روشن­تر می­شوند. فرق مش و های­لایت در اختلاف رنگ زمینه و رنگ جدید است. در های­لایت این اختلاف به حدی نیست که غیرمتعارف و آزاردهنده باشد. برای کسانی که تمایل دارند روی موهای تیره خود، تارهای روشن داشته باشند، های­لایت توصیه می­شود. های­لایت را به 2 تا 3 درجه روشن­تر از رنگ مو زمینه می­توان تغییر داد. در این روش میزان آسیب رسیدن به مو کم­تر است.

2. مش لولایت

این نوع مش مخالف های­لایت بوده و در آن قسمت­هایی از موهای روشن را تیره می­کنند. به دلیل تیره بودن موی اکثر خانم‌های ایرانی، این تکنیک زمانی کاربرد دارد که موها دارای سفیدی باشند و هدف کم­کردن درصد موهای سفید است. برای انجام این عمل می­توانید با استفاده از کلاه مخصوص مش تکه‌ موهای روی کلاه را تیره کنید. می­توانید برای تیره کردن موها از رنگ­های تیره شماره 1 یا 2 و اکسیدان کرم شماره 1 به همراه آب یا آب‌اکسیژنه 10 حجمی استفاده کنید. 

بعد از انجام لولایت و برداشتن کلاه، درصد موهای سفید نسبت به موهای تیره، کم­تر می­شود. برای افزایش ماندگاری مش، دانه مصنوعی دادن مناسب‌تر است. انجام این مش به علت طبیعی بودن و کم­تر دیده­شدن سفیدی موها، برای آقایان نیز کاربرد دارد. همچنین مش لولایت برای افراد با موهای بلوند که قصد روشن‌کردن ریشه طبیعی موهایشان را ندارند، نیز مناسب است.

3. مش فریزینگ 

مش فریزینگ برای افرادی که قصد دارند موهای خود را کاملاً تیره یا کاملاً روشن کنند، مناسب است. برای انجام این نوع مش از دورنگ متفاوت با اختلاف درجه بسیار زیاد استفاده می­کنند. معمولاً این اختلاف درجه حدود 9 است. اختلاف درجه شدید این تکنیک سبب عمق بیش­تر موها شده و محبوبیت زیادی ایجاد کرده است. برای مثال از رنگ مشکی برای زمینه مو و برای رنگ دوم از رنگ یخی استفاده کنید.

4. مش سان لایت

برای مش سان لایت ریشه موها روشن شده و ساقه موها به رنگ تیره باقی می­ماند. در این نوع مش، زمینه موها را بدون دکلره، با رنگ­های قرمز یا طلایی به پایه 7 رسانده، سپس موها را از کلاه درآورده و یا با استفاده از فویل از رنگ­های روشن مانند استخوانی یا بژ استفاده نمایید.

بهترین مرکز رنگ و مش مو در نارمک

اگر قصد انجام رنگ مو را داشته باشید، اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب یک سالن رنگ مو مناسب است که بتواند علاوه بر حفظ سلامت موهای شما و جلوگیری از سوختگی و شکنندگی موها، رنگ مورد نظر شما را نیز روی موهایتان اجرا کند. این روزها با پرس‌وجو از اطرافیان و یک سرچ ساده در گوگل یا اینستاگرام، با تعداد زیادی سالن رنگ مو مواجه خواهید شد که قطعا همه آن‌ها از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

برای آن که بتوانید سالن رنگ مو مناسب را پیدا کنید، لازم است که برخی از فاکتورها را در نظر بگیرید. در ادامه نکات مهم هنگام انتخاب سالن رنگ مو تخصصی برای موهایتان را معرفی می‌کنیم. با در نظر گرفتن این نکات می‌توانید اطمینان داشته باشید که بهترین سالن رنگ مو را برای انجام رنگ موهای خود انتخاب کرده‌اید.

  • انتخاب آرایشگر

اغلب سالن رنگ مو که کار رنگ مو را به صورت تخصصی ارائه می‌دهند؛ معمولا با چند آرایشگر همکاری می‌کنند. پس اگر نمونه کارها را مشاهده می‌کنید و مورد پسند شماست، حتما بپرسید که این کار رنگ مو توسط کدام آرایشگر اجرا شده است. قطعا همه آرایشگر‌هایی که رنگ مو انجام می‌دهند، مهارت یکسانی ندارند. همچنین در بسیاری از سالن رنگ مو، این که کار موهای شما توسط کدام آرایشگر انجام شود، روی هزینه نهایی تاثیرگذار است.

  • بررسی کیفیت رنگ مو و مواد مورد استفاده


قطعا یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که روی کیفیت رنگ مو شما و همچنین سلامت موهای شما تاثیرگذار است، نوع مواد و رنگی است که برای رنگ مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا سالن رنگ مو، مواد رنگ مو مثل رنگ، پودر دکلره، رنگساژ، اکسیدان و … را به صورت عمده و در حجم بالا تهیه می‌کنند. حتما پیش از آن که رنگ مو خود را انجام دهید، از برند و کیفیت مواد مورد استفاده برای موهای خود اطمینان حاصل کنید؛ همچنین مطمئن شوید که مواد مورد استفاده برای شما، همچنان تاریخ انقضا دارند.

  • مشاهده نمونه کارها

اولین و مهم‌ترین نکته پیش از انتخاب بهترین سالن رنگ مو، مشاهده نمونه کارهای سالن است. معمولا می‌توانید انواع نمونه کارهای رنگ مو را در پیج اینستاگرام یا سایت سالن رنگ مو مشاهده کنید. توجه کنید که معمولا افراد بهترین نمونه کارهای خود را به نمایش می‌گذارند؛ پس اگر از نمونه کار راضی نیستید و به نظر شما کیفیت مناسبی ندارد، به امید این که قرار است موهای شما بهتر باشد، به سراغ‌ آن سالن رنگ مو نروید. همچنین توجه داشته باشید که بیشتر نمونه کارها در چه سبکی است. برخی از سالن رنگ مو، روی یک سبک خاص مهارت و تبحر بیشتری دارند و نمونه کارهای آن بهتر است

بازگشت به وب نوشته‌ها