بهترین میکاپ عروس در هفت حوض

بازگشت به وب نوشته‌ها
بهترین میکاپ عروس در هفت حوض

بهترین میکاپ عروس در هفت حوض

میکاپ یک واژه انگلیسی است و در زبان فارسی به آرایش چهره ترجمه می شود. میکاپ عروس، به میکاپ و آرایشی گفته می شود که در شب عروسی بر چهره عروس پیاده می شود. این رشته از جمله حوزه های هنری به شمار رفته و افرادی که به عنوان انجام دهنده میکاپ مشغول به کار هستند، می بایست تجربه و مهارت زیادی داشته باشند. پس، با توجه به توضیحات فوق و در پاسخ به سوال میکاپ عروس چیست، باید بگوییم که این سبکِ آرایشی، تنها روی چهره عروس اعمال می شود و به دلیل بالا بودن مهارت آرایشگر، تفاوت چشمگیری را در فرد ایجاد می کند. از آنجایی که این هنر با خلاقیت توام است، سبک ها و مدل های زیادی از میکاپ عروس را می توان در جهان و حتی در کشورمان ایران مشاهده کرد. معمولا با توجه به علاقه شخصی عروس و با توجه به چهره و میمیک صورت او، یکی از سبک های آرایش انتخاب شده و در شب عروس، روی صورت و چهره او پیاده سازی می گردد.

اهمیت انتخاب سبک آرایش مناسب

انتخاب سبک آرایش مناسب برای روز عروسی اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا آرایش عروس، نقش بسیار مهمی در ایجاد ظاهری خیره کننده و جذاب برای عروس دارد. در ادامه به برخی از دلایل اهمیت انتخاب سبک آرایش مناسب برای عروس خواهیم پرداخت.

 • نمایش بهترین نسخه عروس
  روز عروسی، زمانی است که هر عروسی می خواهد بهترین و زیباترین نسخه از خود را به نمایش بگذارد. انتخاب سبک آرایش مناسب، به عروس امکان می دهد تا بهترین ویژگی های خود را برجسته کند و زیبایی طبیعی خود را به نمایش بگذارد.
 • تناسب با سبک عروسی
  هر عروسی سبک و تم خاصی برای مراسم عروسی خود انتخاب می کند. انتخاب سبک آرایش، باید با سبک و تم کلی مراسم عروسی همخوانی داشته باشد. آرایش عروس باید هماهنگ با لباس، مو، جواهرات و دکوراسیون مراسم انتخاب شود تا جلوه ای هماهنگ و زیبا را به ارمغان آورد.
 • تطابق با شکل چهره و ویژگی های فردی
  هر عروس ویژگی های ظاهری منحصر به فردی دارد. انتخاب سبک آرایش مناسب، باید با شکل چهره و ویژگی های عروس سازگاری داشته باشد. این کار می تواند ویژگی های مثبت عروس را برجسته کند و نقاط ضعف را پنهان سازد.
 • افزایش اعتماد به نفس
  عروس خانم ها در روز عروسی به دلیل فشارهای موجود، بسیار هیجان زده و مضطرب هستند. انتخاب سبک آرایش مناسب می تواند به عروس اعتماد به نفس بیشتری بدهد. وقتی که عروس خود را زیبا می بیند، اعتماد به نفسش افزایش می یابد و می تواند روز عروسی بهتر و خاطره انگیزتری را تجربه کند.

انواع میکاپ عروس

انتخاب سبک و مدل مناسب آرایش عروس، می تواند چالش برانگیز باشد. در ادامه به منظورکاهش چالش های مربوطه، انواع سبک و مدل های میکاپ عروس معرفی می شوند تا عروس خانم ها بتوانند سبک مناسبی را برای خود انتخاب کرده و در روز عروسی خود بهترین نسخه از خود را به نمایش بگذارند. 

میکاپ عروس شاین

سبک آرایش عروس شاین (Shiny Bridal Makeup) یک سبک بسیار پرطرفدار است که بر جذابیت و درخشش چهره تمرکز دارد. در این سبک آرایش، از انواع هایلایتر و براق کننده ها برای ایجاد درخشندگی بر روی قسمت های استراتژیک چهره استفاده می شود. ویژگی اصلی سبک آرایش عروس شاین، استفاده بیشتر از هایلایتر و رژگونه های براق است که چهره را درخشان می کند. این سبک به عروسانی که دوست دارند چهره ای شاین و روشن داشته باشند، پیشنهاد می شود؛ همچنین، برای مجالس شبانه یا مجالسی که در محیط های با نور کم برگزار می شوند، آرایش شاین بسیار مناسب است؛ زیرا درخشش آن به خوبی می تواند در شرایطی با نور کم خودنمایی کند.

مدل میکاپ عروس اروپایی یا لایت یا طبیعی (Makeup Natural)

آرایش عروس اروپایی، لایت یا طبیعی (Makeup Natural) یک سبک آرایش ساده، طبیعی و بدون زیاده روی است که بر زیبایی طبیعی چهره تمرکز دارد. در این سبک آرایش، از رنگ های طبیعی استفاده می شود تا چهره عروس طبیعی و زیبا به نظر برسد. این سبک آرایش برای عروسانی که به دنبال ظاهری طبیعی، ساده و زیبا هستند، مناسب است.

مدل آرایش عروس اروپایی بر پوست صاف، روشن و بدون عیب تمرکز دارد. در این سبک، از فاندیشن با پوشش مناسب و رنگ هایی با جلوه ای طبیعی استفاده می شود تا پوست عروس کاملا صاف و بدون عیب به نظر برسد. در این آرایش از رنگ های بسیار  طبیعی برای آرایش لب ها و چشم ها استفاده می شود تا جذابیت طبیعی چهره افزایش یابد. مدل موی طبیعی و ساده نیز با آرایش عروس اروپایی هماهنگی دارد و به چهره طراوت و شادابی طبیعی می بخشد. این سبک آرایش در سال های اخیر به شدت محبوب شده است و تقریبا اکثر عروس خانم ها این سبک را برای جشن عروسی خود انتخاب می کنند.

سبک میکاپ کلاسیک عروس (Makeup Classic)

سبک آرایش کلاسیک (Makeup Classic) با تمرکز بر طبیعی بودن و زیبایی طبیعی چهره، آرایشی طبیعی را برای عروس به ارمغان می آورد. در این سبک، از رنگ های طبیعی برای ساخت ظاهری نچرال استفاده می شود. آرایش کلاسیک عروس برای افرادی که به دنبال ظاهری طبیعی و زیبا هستند، مناسب است. این سبک آرایش روی تمام نوع پوست و چهره قابل اجرا است و باعث می شود عروس درخشان و شیک به نظر برسد بدون اینکه در آرایش زیاده روی کند. ویژگی بارز این سبک استفاده از رژلب های بسیار روشن است که در چهره ساده عروس خودنمایی می کند.

مدل آرایش و میکاپ عربی

مدل آرایش و میکاپ عربی یک سبک آرایش جذاب و برجسته است که بر چشم ها تمرکز دارد. این سبک آرایش به ویژه در کشورهای عربی و مناطق خاورمیانه محبوبیت زیادی دارد. در این سبک، از طرح ها و رنگ های بسیار بارز و برجسته برای چشم ها استفاده می شود. ویژگی اصلی مدل آرایش و میکاپ عربی، استفاده از رنگ های تیره برای سایه چشم است. این سبک آرایش معمولاً شامل طرح های پیچیده و پرجزئیات برای بخش چشم است که با استفاده از لاینر، مژه های مصنوعی و هایلایتر چشم، چشم ها را برجسته می کند؛ همچنین، مدل موی حجیم و مجلل نیز اغلب با این سبک آرایش هماهنگی دارد.

مدل آرایش و میکاپ عربی به عروس هایی که به دنبال ظاهری برجسته، درخشان و متفاوت هستند، توصیه می شود. این سبک آرایش به چهره عروس زیبایی می بخشد و باعث می شود چشمان به خوبی مرکز توجه قرار بگیرند. با این حال این سبک آرایش در سال های اخیر محبوبیت خود را از دست داده است و کمتر عروسی آرایش عربی و دیگر سبک های بسیار شلوغ و پررنگ را انتخاب می کند.

سبک میکاپ شرقی

سبک میکاپ شرقی یا Oriental Makeup  یک سبک آرایش است که مانند آرایش عربی بر جذابیت چشمان ها تمرکز دارد. این مدل آرایش از فرهنگ و آرایش مناطق شرقی آسیا و خاورمیانه الهام گرفته شده است.
ویژگی اصلی میکاپ شرقی، استفاده از رنگ های تیره برای سایه چشم است. رنگ های قرمز، قهوه ای، بنفش و طلایی اغلب در این سبک آرایش به کار می روند تا چشمان را برجسته کنند و جذابیت چهره را افزایش دهند. همچنین، لاینر و مژه های مصنوعی بلند نیز برای برجسته سازی چشمان به کار می روند.
میکاپ شرقی به عروس هایی که به دنبال چهره ای متفاوت هستند، پیشنهاد می شود. این سبک آرایش باعث می شود چشمان عروس به خوبی مورد توجه قرار گیرند. این آرایش، چهره عروس را بسیار تغییر می دهد و حتی باعث افزایش سن می شود. به همین دلیل خانم هایی که علاقه ندارند چهره شان بیش از حد تغییر کند باید دیگر سبک های آرایش مانند سبک نچرال، اروپایی یا عروسکی را انتخاب کنند. میزان محبوبیت این سبک آرایش مانند سبک عربی در سال های اخیر کاهش یافته است.

میکاپ و آرایش عروسکی

آرایش عروسکی یا Doll-like Makeup یک سبک آرایش است که بر پررنگ کردن و برجسته سازی ویژگی های زیبای چهره تمرکز دارد تا به عروس ظاهری زیبا و متفاوت ببخشد. با انتخاب این سبک، چهره شما شبیه چهره عروسک ها خواهد شد.

ویژگی اصلی آرایش عروسکی، استفاده از رنگ های روشن و شاد برای لب ها و چشم ها است؛ همچنین در این سبک از رنگ های روشن و زنده برای سایه چشم ها نیز استفاده می شود تا جذابیت و شیرینی به چهره عروسی بخشیده شود. روشن سازی و براق کردن پوست صورت، برجسته سازی گونه ها و استفاده از مژه های بلند از ویژگی های مهم سبک عروسکی است.

آرایش عروسکی به عروس هایی که دنبال ظاهری بسیار شاداب و با طراوت هستند، توصیه می شود. این سبک آرایش به چهره عروس جذابیت و طراوت می بخشد. این سبک آرایش در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین ها به حساب می آید. خانم هایی که تمایل دارند جوان تر به نظر برسد می توانند این سبک را انتخاب کرده و نتیجه مطلوب را  بگیرند.

۱.  آماده سازی پوست پیش از آرایش را جدی بگیرید.

بسیاری از عروس‌ها آماده سازی پوست قبل از آرایش عروس را فراموش می‎کنند و یا اینکه آن را به حد کافی جدی نمی‌گیرند. از چند روز قبل از مراسم، پاکسازی، استفاده از کرم‎های مرطوب کننده و آبرسان، سرم‌های روشن کننده و… باید جزو روتین پوستی روزانه‌ی شما باشد. بهتر است در روز عروس از یک شوینده و پاک کننده‌ی ملایم استفاده کنید تا پوست دچار التهاب و قرمزی نشود. پوست تمیز و عاری از هر آلودگی شاداب بنظر می‌رسد. استفاده از روتین روزانه‌ی درست و اصولی قبل از مراسم یا حتی انجام فیشیال صورت از چند ماه پیش از مراسم، سبب می‎شود تا آرایش بهتر بر روی پوست شما بنشیند و ظاهر طبیعی‎تری داشته باشد.

۲. تمام توجه خود را به چشمانتان معطوف کنید.

چشم‌ها نقاط قوت هر چهره‌ای هستند و آرایش چشم درست و اصولی می‎تواند زیبایی شما را چند برابر کند. درحالیکه یک آرایش چشم غیر اصولی و نادرست می‎تواند باعث از بین رفتن شادابی چهره شما شود. قبل از آرایش چشم می‌توانید از پچ‌های آبرسان در زیر چشم استفاده کنید. این کار سبب می‎شود تا پوست زیر چشم شما جوانتر و شاداب‌تر بنظر برسد. بهتر است برای روشن کردن زیر چشم و کم کردن کبودی و تیرگی، از یک کانسیلر مناسب استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید برای گیرایی بیشتر چشم‎‌هایتان و تغییر فرم آن‌ها (کشیده‎تر یا درشت‌تر دیده شدن) از مژه مصنوعی استفاده کنید. مژه مصنوعی‌ها چند نوع مختلف دارند. برخی از آن‌ها به مژه‌های یک سره معروف هستند و برخی دیگر نیز مژه‌های تکی هستند که تک به تک بر روی مژه‌های شما قرار می‌گیرد. مژه‌ تکی ظاهر طبیعی‌تری دارد. انتخاب سبک آرایش چشم، مدل خط چشم و رنگ سایه نیز بسیار حائز اهمیت است. شما می‌توانید ظاهری متفاوت‌تر نسبت به روزهای دیگرتان داشته باشید، اما فراموش نکنید که بهتر است در روز عروسی، آرایش عروس یا ظاهر اغراق آمیزی نداشته باشید. زیرا هدف این است که شما زیباتر دیده شوید، نه اینکه کاملا به شخص دیگری تبدیل شوید.

۳. بیس آرایش را فراموش نکنید.

آماده سازی پوست و بیس آرایش از مهم‌ترین بخش‌های میکاپ عروس است. در ابتدا شما باید از یک پرایمر مخصوص پوست استفاده کنید. هر پرایمر ویژگی‎‌های خاص خود را دارد. برخی از پرایمرها برای بستن منافذ، برخی برای کنترل چربی پوست و… مناسب هستند. همچنین استفاده از پرایمر باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‎شود. پس از استفاده از پرایمر باید حدود ده دقیقه به پوست فرصت دهید و سپس از یک کرم پودر مناسب پوستتان استفاده کنید. مهم‎ترین جنبه آرایش، انتخاب کرم پودر با رنگ مناسب برای زیرسازی است. شما باید کرم پودری را انتخاب کنید که مکمل رنگ پوستی شما باشد. از استفاده از رنگ‌های بسیار روشن و یا بسیار تیره بپرهیزید. برای زدن کرم پودر بر روی پوست بهتر است بصورت لایه لایه عمل کنید. در ابتدا یک لایه نازک کرم پودر بزنید و سپس در نقاطی که به پوشش بیشتری نیاز دارد کرم پودر بیشتری بزنید. برخی از افراد این اشتباه را مرتکب می‎شوند که هرچه لایه‌های کرم پودر بیشتر و ضخیم‌تر باشد، دوام آرایش عروس نیز بیشتر است. این یک اشتباه بزرگ در زمینه‌ی میکاپ عروس است که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد. زیرا در غیر اینصورت فونداسیون و کرم پودر شما در طول روز گچی و مصنوعی به نظر ‎می‌رسد و در عکس‌ها نیز ظاهر زیبا و شادابی ندارد.

۴. کانتور و کانسیلر

یکی از مراحل مهم دیگر در انجام میکاپ عروس، استفاده درست از کانسیلر و کانتور است. به چند طریق مختلف می‎توان از کانتورینگ استفاده کرد. این مرحله برای برجسته و یا محوتر کردن نقاط دلخواه شما (اطراف بینی، بالای لب، زیر چشم، پیشانی و…) می‎باشد. کانسیلر و کانتور انواع مختلفی (کرمی، پودری، مایع و…) دارد. شما باید با توجه به تایپ پوستی خود و همچنین فصل سال (میزان گرما و سرمای هوا) مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

۵. انتخاب رژ لب؛ کلیدی ترین نکته میکاپ عروس

هر عروسی به سبک خاصی علاقه‌مند است. برخی ظاهری درخشان‌تر و براق‌تر را ترجیح می‌دهند و برخی دیگر دوست دارند آرایش خود را ساده و طبیعی نگه دارند. در اینجا کلیدی‌ترین نکته‌ انتخاب یک رژلب مناسب است. برای انتخاب رژلب هیچ محدودیتی ندارید. رنگ‌های قرمز، صورتی، کرم، قهوه‎‌ای، شرابی و… همگی برای آرایش عروس مناسب هستند. شما باید با توجه به تناژ پوستی و همچنین سبک آرایش، مناسب‌ترین رژلب را انتخاب کنید. میزان براق و یا مات بودن رژلب نیز به انتخاب و نظر عروس و همچنین فصل سال بستگی دارد. استفاده از کانسیلر به عنوان بیس آرایش لب به ماندگاری بیشتر رنگ لب شما کمک می‌کند اما باید دقیقا بدانید که چگونه باید ناحیه لب را کانتور و کانسیل کنید که ظاهر مصنوعی نداشته باشد.

بازگشت به وب نوشته‌ها