مش و هایلایت هفت حوض

بازگشت به وب نوشته‌ها
مش و هایلایت هفت حوض

مش و هایلایت هفت حوض

 هایلایت یا مش مو به تغییر رنگ موی فرد، با استفاده از روشن کننده یا رنگ مو برای افزایش سطح روشنایی تارهای مو است. چند نوع اصلی هایلایت وجود دارد: هایلایت فویل، رنگ آمیزی مو، فراستینگ یا مش و هایلایت تکه‌ای. هایلایت می‌تواند هر رنگی باشد، به شرطی که سطح آن روشن تر از موهای اطراف باشد. تکنیک‌های هایلایت و مش، ظاهر بسیار جذابی به موهای شما می‌بخشند و زیبایی آن را دو چندان می‌کنند. رنگ و مش، همانطور که از نامش پیداست نیازمند استفاده از دو رنگ است. یکی از این رنگ‌ها برای زمینه و دیگری برای جدا کردن تکه‌های مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب این رنگ‌ها کاملا سلیقه‌ای است و به خود شما بستگی دارد. علاوه بر این، تعداد تکه‌هایی که برای مش جدا می‌شوند و ضخامت آن‌ها نیز به انتخاب خود شما انجام می‌گیرد. آنچه باید به آن توجه داشته باشید، آن است که اختلاف میان رنگ مو و مش، تنها باید 2 تا 3 درجه باشد تا چهره شما را جوان‌تر، زیباتر و جذاب‌تر نمایش دهد. به طور معمول برای رنگ زمینه مو از رنگ‌های تیره و مش را از رنگ‌های روشن انتخاب می‌کنند که اختلاف میان آن سبب می‌شود موهای شما ظاهری جذاب و مرتب پیدا کند.

انواع هایلایت مو

هایلایت فویل

هایلایت فویل، فرآیند استفاده از فویل برای جدا کردن تارهای مو است که طی آن تارهای جدا شده مو روشن می‌شوند. در هایلایت کردن مو از دکلره و بعد از آن مخلوط رنگ مو برای تغییر رنگ تارهای مو استفاده می‌شود. این فرآیند همچنین در استفاده از “لولایت” مو استفاده می‌شود. در این فرآیند از رنگ مو برای ایجاد تارهای موی تیره تر از رنگ طبیعی استفاده می‌شود.

مش و هایلایت هفت حوض

مووی لایت

برای آن دسته از افرادی که به دنبال ایجاد یک تغییر خاص و البته اساسی در موهایشان هستند، توصیه ما انتخاب مووی لایت است. در این هایلایت، می‌توانید موهای خود را رنگین کمانی کنید و موهای رنگی رنگی داشته باشید. در این روش، موهای شما (یا بخشی از مو به دلخواه شما) توسط دکلره روشن می‌شود تا بتوان رنگ‌های مختلف را بر روی آن قرار داد. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و انتخاب خود، از 2 تا 7 رنگ را برای موهایتان انتخاب کنید. 

هاف لایت

اگر به دنبال روشی خاص برای موهایتان هستید تا در مهمانی‌ها و مراسم مختلف بدرخشید، هاف لایت مو را به شما توصیه می‌کنیم. در این تکنیک، معمولا موها از فرق سر یا خط میانی سر، به دو قسمت تقسیم می‌شوند. قسمت اول به یک رنگ و قسمت دیگر موها لایت می‌شوند تا ظاهر متفاوتی بر روی موها ایجاد شود. عموما رنگ‌هایی که توصیه می‌کنیم در هاف لایت استفاده کنید تلفیقی از رنگ‌های هارمونیک نظیر یخی با مشکی، شرابی، قهوه‌ای تیره، زیتونی، بلوند و… است با این حال، انتخاب رنگ در این تکنیک کاملا به سلیقه شخصی شما باز می‌گردد.

مش و هایلایت حفت حوض
مش و هایلایت حفت حوض

بالیاژ

بالیاژ، از اصطلاح فرانسوی “روکش کردن” گرفته شده، یک تکنیک برجسته سازی موها بدون فویل است که ترکیبی یکپارچه در موها ایجاد می‌کند در واقع نوعی تکنیک هایلایت کردن مو است. این تکنیک بسیار متنوع است و می توان آن را روی هر رنگ یا بافت مو انجام داد!بالیاژ نیازمند نگهداری کمتری نسبت به هایلایت سنتی است زیرا رشد مو شما چندان دیده نمی‌شود. اما در هایلایت‌های سنتی، حدود هر هشت هفته نیاز به ترمیم دارید، در حالی که بالیاژ می‌تواند حدود 12 هفته یا بیشتر بدون تغییر شکل باقی بماند.

رنگ کردن با اسپری رنگ موقت

رنگ آمیزی مو یکی از انواع هایلایت و روشی برای هایلایت کردن مو است که از تکنیک دست آزاد برای رسیدن به یک جلوه زیبا به وسیله اسپری‌های رنگ مو استفاده می‌کند. بالایاژ (از فرانسوی به معنای اسکن، جارو کردن) یک تکنیک نقاشی آزاد بر روی موها است. که دارای نتایج ظریف است،  بنابراین طبیعی تر از فویل کردن هستند.

فراستینگ

مش کردن یا فراستینگ فرآیند روشن شدن تارهای مو است در حالی که موهای مجاور دست نخورده باقی می‌ماند. ممکن است در این تکنیک از کلاه هایلایت استفاده شود. موها از سوراخ های کلاهک کشیده شده و سپس موها روشن می‌شوند. این یک تکنیک محبوب برای کسانی است که موهای کوتاه تری دارند.

مش و هایلایت هفت حوض

روش‌هاش مش کردن مو

مش و هایلایت هفت حوض

حال که با انواع هایلایت و مش مو آشنا شدید بهتر است بدانید روش‌های متفاوتی برای مش کردن موها وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می‌شویم.

مش مو با کلاه

چنانچه موهایتان کوتاه یا متوسط است، توصیه می‌کنیم مش مو با کلاه را انجام دهید. در این روش، موی زمینه تیره و رنگ مش، روشن است. پس از انتخاب رنگ‌ها، یک کلاه بر روی سر شما قرار می‌گیرد و با استفاده از ابزاری شبیه قلاب، تکه‌های مش از درون کلاه خارج شده و رنگ مش بر یو آن گذاشته می‌شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید آن است که برای مش مو با کلاه، موهای شما باید حتما خشک و به خوبی شانه شده باشد تا خارج کردن تکه‌های مو به آسانی صورت گیرد.

مش تکه‌ ای

این روش مش کردن مو، در مقایسه با کلاه، بسیار محبوب‌تر است و بانوان بسیاری از این روش استفاده می‌کنند. مش تکه‌ای نیز دارای 3 نوع است که عبارتند از:

مش تکه ای با فویل

در این روش، تکه‌های بسیار کوچکی از مو جدا شده، بر روی فویل قرار می‌گیرد و پس از رنگ شدن، درون فویل پیچیده می‌شود. 

مش تکه ای بدون فویل

همانطور که مشخص است، در این روش از فویل استفاده نمی‌شود و برای آن دسته از افرادی که موهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه دارند مناسب نیست.

اگر موهای خیلی بلند و یا متوسط دارید این مش را به شما توصیه می کنیم چرا که باعث زیبایی چند برابر موها می شود. در این مش نه تنها قسمتی از موها بلکه تمام موها به صورت یکی در میان و با اندازه های یکسان مش می شوند و ترتیبی بسیار زیبا را برای موها ایجاد می کنند که حالتی مرتب و شیک به موها می بخشند.

معایب و فواید مش و هایلایت مو

یکی از مزایای اصلی هایلایت و مش این است که به موهای شما ابعاد و عمق می بخشد و موهای شما را پرتر و حجیم تر نشان می دهد. با روشن کردن بخش های خاصی از موهای خود، می توانید ظاهری چند بعدی ایجاد کنید که به موهای شما جذابیت و بافت می بخشد.

  • رنگ طبیعی موهای شما را تقویت می کند

مش و هایلایت هفت حوض، در سالن زیبایی رویال شاین همچنین می تواند رنگ طبیعی موهای شما را تقویت کند و به موهای شما شادابی و شادابی ببخشد. با انتخاب سایه مناسب از هایلایت، می توانید رنگ پوست و رنگ چشم خود را تکمیل کنید و موهای خود را درخشان تر و سالم تر نشان دهید.

  • ترمیم و نگهداری کم

یکی دیگر از مزایای مش و هایلایت هفت حوض، این است که نگهداری نسبتا کمی دارند. بر خلاف رنگ کامل مو، که برای حفظ آن نیاز به لمس منظم دارد، هایلایت ها می توانند به طور طبیعی رشد کنند بدون اینکه خیلی واضح به نظر برسند. این بدان معنی است که شما می توانید بدون نگرانی از بازدید مکرر سالن هایلایت مو از ظاهر جدید خود لذت ببرید.

  • تطبیق پذیری

هایلایت های مو همه کاره هستند. و به شما امکان می دهند سایه ها و گزینه های مختلف را آزمایش کنید. می‌توانید هایلایت‌های ظریف و طبیعی را انتخاب کنید. یا با رنگ‌های روشن و جسورانه به رنگ برجسته درآیید. همچنین می‌توانید محل قرار دادن هایلایت‌های خود را انتخاب کنید، مانند اطراف صورت، انتهای موهایتان یا در کل سر. و اما در ادامه به بررسی معایب هایلایت مو می پردازیم.

  • آسیب به مو

یکی از معایب اصلی هایلایت مو این است که می تواند به موهای شما آسیب برساند، به خصوص اگر اشتباه انجام شود. سفید کننده مورد استفاده برای روشن کردن موهای شما می تواند روغن طبیعی آن را از بین ببرد و آن را خشک، شکننده و مستعد شکستن کند. اگر به طور طبیعی موهای خشک یا آسیب دیده دارید، هایلایت ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد.

  • هزینه

هایلایت مو نیز می تواند گران باشد، به خصوص اگر به صورت حرفه ای در سالن رویال شاین انجام شود. هزینه به طول و ضخامت موهای شما و همچنین تعداد هایلایت های مورد نظر شما بستگی دارد. اگر بودجه کمی دارید، هایلایت ممکن است گزینه مناسبی برای شما نباشد.

بازگشت به وب نوشته‌ها