کراتینه احیا چیست؟ + مرکز کراتینه احیای مو در شرق تهران

بازگشت به وب نوشته‌ها
کراتین مو

کراتینه احیا چیست؟ + مرکز کراتینه احیای مو در شرق تهران

رنگ کردن زیاد و دکلره می‌تواند به شدت به موهای شما آسیب برساند؛ مخصوصا زمانی که دکلره کردن مو به صورت غیراصولی و در خانه انجام می‌شود. دکلره می‌تواند باعث سوختگی و خشکی در موهای شما شود و پس از دکلره شما با موهای زبر و خشک روبه‌رو خواهید بود که حالت وز دارند و به‌سختی حالت می‌گیرند.

موهای آسیب دیده را هر چقدرهم که اتو بکشید یا با کمک سرم موهای مختلف صاف کنید، باز هم حالت وز خود را دارند و دیگر مثل موهای سالم درخشندگی و طراوت ندارند. اگرچه استفاده از برخی ماسک موها می‌تواند روی موهای آسیب دیده تاثیرگذار باشد، اما در نهایت موهای شما مثل روز اول نخواهد شد.

برای ترمیم کامل موها شما باید به سراغ موادی بروید که پروتئین‌ها و مواد معدنی که موهای شما از دست داده است را به آن بازگرداند. یکی از اصلی‌ترین پروتئین‌های مو کراتین است که با از دست رفتن آن، موها دچار خشکی و شکنندگی می‌شوند و به مرور زمان می‌ریزند.

کراتینه احیا یکی از روش‌هایی است که برای ترمیم و تقویت موها استفاده می‌شود. وقتی صحبت از کراتینه به میان می‌آید، همه افراد به کراتینه صاف کردن مو فکر می‌کنند؛ اما کراتینه احیا با آن کاملا متفاوت است و موادی که به کار گرفته می‌شود نیز کاملا فرق می‌کند. در کراتینه احیا هدف اصلی ما ترمیم و تقویت موهای آسیب دیده است؛ البته کراتینه احیا تا حدی نیز خاصیت صاف کنندگی دارد.

کراتینه احیا را باید در مرکز تخصصی کراتینه احیا انجام دهید؛ اگر مواد به کار رفته در کراتینه احیا خوب و باکیفیت نباشیند یا کراتینه به صورت تخصصی انجام نشود و بیشتر روی موها باقی بماند، خود می‌تواند باعث آسیب بیشتر به موها شود؛ از این رو برای انجام کراتینه احیا حتما به سراغ مرکز تخصصی کراتینه احیا بروید.

کراتینه احیا در سالن زیبایی رویال شاین

سالن زیبایی رویال شاین به صورت تخصصی کار کراتینه احیا را انجام می‌دهد و جزو مرکز کراتینه احیای مو در شرق تهران است. شما می‌توانید برای کراتینه احیا موهای خود به سالن زیبایی رویال شاین مراجعه کنید.

کراتینه احیا یا کراتین احیا کننده چیست؟

کراتین پروتئین اصلی است که در ساختار موها و ناخن وجود دارد. موهای آسیب دیده یا سوخته درصد زیادی از کراتین را از دست می‌دهد و حالت خشک و وز به خود می‌گیرند. در کراتینه احیا یا کراتین احیا کننده ما به دنبال باز گرداندن این پروتئین به سمت موها هستیم. کراتینه احیا با کراتینه صاف کردن مو کاملا متفاوت است و بیشتر برای ترمیم موها به کار می‌رود. می‌توان گفت که کراتینه احیا تا ۷۰ درصد خاصیت ترمیم و احیا دارد ۳۰ درصد نیز باعث صافی موها می‌شود.

کراتینه احیا برای چه کسانی مناسب است؟

کراتینه احیا اثر ترمیمی و درمانی دارد و برای موهای آسیب دیده مناسب است. کراتینه احیا برخلاف کراتینه صافی تنها ۳۰ درصد به صافی موها کمک می‌کند و بیشتر برای ترمیم و تقویت موها به کار می‌رود.

کراتینه احیا برای آن دسته از افرادی که موهای آن‌ها بر اثر دکلره غیر اصولی آسیب دیده است و حالت خشک و شکننده دارد، بسیار مناسب است و شادابی و طراوت موها را باز می‌گرداند؛ البته باید توجه داشته باشید که زمانی به سراغ کراتینه احیا بروید که ساختار مو به طور کلی از بین نرفته باشد. در چنین شرایطی کراتینه احیا تاثیر چندانی نخواهد داشت.

 

کراتینه احیا

پس بهتر است پس از هر بار دکلره مو، در صورتی که موها حالت خشک و شکننده و نازکی به خود گرفت، کراتینه احیا نیز انجام دهید تا موها جانی دوباره بگیرند و تقویت شوند. متخصصان پوست و مو توصیه می‌کنند که کراتینه احیا را به زمانی که مو خیلی آسیب دید موکول نکنید و زمانی به سراغ آن بروید که موها ساختار خود را حفظ کرده باشند و تنها مقداری خشک و وز شده باشند. در چنین شرایطی می‌توانید با کرایتنه احیا کننده به تقویت موهای خود کمک کنید.

مراحل کراتینه احیا مو

کراتینه احیای مو در آرایشگاه‌ها بسیار سریع و راحت انجام می‌شود. برای انجام کراتینه مو احیا کننده ابتدا باید موهای خود را به‌خوبی بشویید تا چربی و آلودگی روی آن باقی نمانده باشد. این مرحله را می‌توانید هم در خانه و هم در آرایشگاه انجام دهید. سپس موها را به خوبی خشک کرده و آماده کراتینه احیا شود.

متخصص مو و آرایشگر مواد مناسب کراتینه احیا را با توجه به میزان آسیب دیدگی و جنس موی شما آماده می‌کند. ترکیب مواد کراتینه احیا بسیار مهم است و باید به دقت و زیر نظر متخصص صورت بگیرید. پس از آماده شدن مواد کراتینه احیا، آرایشگر آن را به آرامی و به کمک فرچه مو روی موهای شما قرار می‌دهد. برای آن که مواد به‌خوبی روی موهای شما بیاید لازم است که موها را به چند قسمت تقسیم کرده و مواد را لایه لایه روی موها قرار دهید.

پس از گذشتن زمان مناسب، بسته به نظر آرایشگر، جنس موها، نوع کراتینه و شدت آسیب دیدگی موها، زمان براشینگ فرا می‌رسد. در این زمان، آرایشگر موهای شما را با باد ملایم سشوار، براشینگ می‌کند. هدف از انجام این مرحله، رسیدن مواد کراتینه به همه قسمت‌های مو است.

پس از براشینگ، باید موها را اتو کنید تا به‌خوبی صاف شوند. در این مرحله باید توجه داشته باشید که سرعت اتو زدن خیلی بالا نباشد و با ملایمت صورت پذیرد. حرارت باعث صافی و ترمیم موهای آسیب دیده می‌شود.

در نهایت، با توجه به نوع ماده‌ای که استفاده می‌شود، ممکن است موها را با یک شامپو ملایم شستشو دهید یا بگذارید همانگونه بماند. برخی از مدل‌‌های کراتینه مثل کراتینه برزیلی، نیاز به قرنطینه دارند؛ یعنی تا ۳ روز نباید آن را بشویید و حمام بروید؛ اما برخی از برندها و مدل‌ها نیز نیازی به قرنطینه ندارد و از همان روز اول امکان شستشو را دارید. در مورد شستشوی موها حتما از آرایشگر خود سوال بپرسید.

بوتاکس مو به حفظ شادابی و طراوت موها کمک می‌کند و موهای شما را بسیار براق‌تر و صاف‌تر نشان می‌دهد. بوتاکس مو به نوعی از پیری مو جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود که موهای سالم‌تری داشته باشید.

تفاوت کراتینه احیا و کراتینه صافی

در حالت کلی، کراتینه به دو دلیل انجام می‌شود؛ احیای مو و صافی مو. در هر دو روش کراتینه احیا و صافی همزمان صورت می‌گیرد؛ اما درصد آن با یکدیگر متفاوت است. در کراتینه احیا، در نهایت ما ۷۰ درصد ترمیم موها را داریم و تنها ۳۰ درصد باعث صافی می‌شود و تنها حالت وز موها گرفته می‌شود و نباید انتظار صافی بیش از حد داشت. اما کراتینه صافی با هدف صاف و لخت کردن موها انجام می‌شود و اثر ترمیمی آن بسیار کمتر است. تفاوت کراتینه احیا و کراتینه صافی در نوع مواد و درصدی از مواد است که استفاده می‌شود.

کراتینه احیا تا چه مدت دوام دارد؟

دوام کراتینه به نوع موادی که استفاده می‌شود بستگی دارد و حدودا بین ۴ الی ۶ ماه ماندگاری دارد؛ یکی از مواردی که به دوام بالاتر کراتینه کمک می‌کند، نگهداری از موها پس از کراتینه است. برای آن که دوام کراتینه احیا مو بیشتر شود، لازم است که پس از کراتینه موها را با یک شامپو ملایم و بدون سولفات شستشو دهید. همچنین استفاده از سرم مو می‌تواند تاثیر کراتینه را بیشتر کند؛ اما باید توجه داشته باشید که سرم موی شما بدون سولفات باشد.

چه مدت پس از کراتیه می‌توان رنگ مو انجام داد؟

شما می‌توانید رنگ موها را قبل یا بعد از کراتینه انجام دهید. کراتینه باعث تغییر رنگ مو نمی‌شود و با خیالی آسوده می‌توانید قبل از انجام کراتینه، موهایتان را رنگ کنید؛ اما توصیه می‌شود که رنگ مو را به بعد از کراتینه احیا موکول کنید. کراتینه احیا باعث می‌شود که موهای شما سالم‌تر و درخشان‌تر باشد. زمانی که کراتینه احیا انجام می‌دهید، موهای آسیب دیده تا حد بسیار زیادی ترمیم می‌شوند.

اگر رنگ مو را بعد از کراتینه انجام دهید، درست زمانی که موهای آسیب دیده شما ترمیم شده باشد، هم رنگ مو بهتر روی موها می‌نشیند و هم آسیبی که ممکن است به مو وارد شود بسیار کمتر می‌شود.

چه مدت پس از دکلره می‌توان کراتینه احیا انجام داد؟

کراتینه احیا پس از دکلره همیشه ضروری نیست. در آن دسته از مواردی که دکلره به خوبی انجام شده است و مو آسیب ندیده است، نیازی به انجام کراتینه احیا نیست؛ اما اگر پس از دکلره و آسیب به مو، موها دچار شکنندگی و خشکی شده باشند، لازم است که کراتینه احیا انجام شود تا مو ترمیم شود. اگر به یک مرکز تخصصی کراتینه مو مراجعه کنید، یک روز پس از دکلره نیز می‌توانید کراتینه احیا را انجام دهید؛ اما توجه داشته باشید که حتما به افراد متخصص مراجعه کنید، زیرا در صورت خطا در کراتینه احیا، آسیب موها چند برابر شده و در بسیاری از موارد غیرقابل ترمیم می‌باشد.

توصیه ما به شما این است که کراتینه احیا را به ۳ روز پس از دکلره موکول کنید. در این مدت آسیب موها کاملا نمایان می‌شود؛ از طرف دیگر مو استراحت می‌کند و آماده پذیرش مواد جدید می‌شود.

کراتینه احیا

آیا می‌توان کراتینه احیا را در خانه انجام داد؟

کراتینه احیا یک کار کاملا تخصصی است و باید زیر نظر افراد باتجربه انجام شود. در صورتی که مواد کراتینه بیش از اندازه روی مو باقی بمانند یا غلظت مواد از حد مورد نیاز بیشتر باشد، کراتینه خود باعث آسیب به مو و خشکی بیشتر موها می‌شود؛ از این رو توصیه می‌شود که کراتینه احیا را در مراکز تخصصی کراتینه انجام دهید؛ با این حال، برخی از مواد ضعیف‌تر با تاثیر کمتر نیز وجود دارند که امکان انجام کراتینه در خانه را به شما می‌دهد.

این مواد اثرگذاری کمتری داشته و به اندازه کراتینه احیا تخصصی کاربردی نیستند؛ اما انجام آن در خانه، طبق دستورالعمل روی بسته‌بندی، امکان‌پذیر است و ریسک کمتری دارد؛ اما نباید انتظار نتیجه خارق‌العاده از آن را داشته باشید.

سالن آرایشی رویال شاین انواع کراتیه مو به خصوص کراتینه احیا را به صورت تخصصی در این مرکز انجام می‌دهد. شما می‌توانید با خیالی آسوده، موهای خود را به متخصصان ما بسپارید و شاهد نتیجه شگفت‌انگیز آن باشید.

بازگشت به وب نوشته‌ها