تفاوت هایلایت و لولایت + معرفی انواع لایت مو

بازگشت به وب نوشته‌ها

تفاوت هایلایت و لولایت + معرفی انواع لایت مو

هایلایت و لولایت، مش، بیبی لایت و … همگی انواع سبک‌های لایت مو هستند که این روزها زیاد از آن‌ها می‌شنویم. هایلایت و لولایت خیلی سریع توانستند که محبوبیت بسیاری در بین خانم‌ها پیدا کنند و به یکی از ترندها رنگ مو تبدیل شوند و هرساله، انواع مختلف هایلایت و لولایت به عنوان مد معرفی می‌شوند.

هایلایت و لولایت خود انواع مختلفی دارند که باعث می‌شود این مدل‌های لایت مو، همچنان زیبایی و تازگی خود را داشته باشند و مورد استقبال قرار بگیرند. با توجه به تنوع بسیار بالای انواع لایت مو، امروزه بسیاری از خانم‌ها، به خصوص خانم‌ها جوان، تصمیم می‌گیرند که برای ایجاد تنوع در چهره و موهای خود، به سراغ این سبک از رنگ مو و هایلات مو بروند.

علارغم تنوع بسیار بالای هایلایت و لولایت، متاسفانه همچنان بسیاری از خانم‌ها تفاوت این دو سبک را نمی‌دانند و گاها این دو سبک لایت مو را اشتباها به جای یکدیگر به کار می‌برند. این اشتباه، گاها حتی در بین آرایشگران نیز دیده می‌شوند.

اگرچه تکنیک هایلایت و لولایت مو شباهت زیادی به هم دارند، اما دو تکنیک کاملا متفاوت هستند که به شیوه گوناگون انجام می‌شود و هر کدام مزایا و معایب مختص به خود را دارند که باعث می‌شد هر کدام برای شرایطی خاص مناسب باشند.

در این نوشته سالن زیبایی رویال شاین، بهترین سالن زیبایی شرق تهران، قصد داریم درباره انواع روش های لایت مو، به خصوص هایلایت و لولایت صحبت کنیم و تفاوت هایلایت و لولایت را با هم بررسی کنیم. اگر شما هم قصد دارید که به‌تازگی موهای خود را هایلایت یا لولایت کنید اما نمی‌دانید که کدام سبک مناسب شما است؛ پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه این نوشته جذاب با ما همراه باشید.

سالن زیبایی رویال شاین، بهترین سالن زیبایی شرق تهران، انواع هایلایت و لولایت مو را زیر نظر بهترین متخصصان رنگ مو و آرایشگران برای شما فراهم می‌کند. انواع لایت مو و رنگ مو در سالن زیبایی رویال شاین، بهترین آرایشگاه زنانه شرق تهران، با بهترین متریال انجام می‌شود تا هیچگونه آسیبی به موهای شما وارد نشود.

هایلایت چیست؟

هایلایت یکی از سبک‌های رنگ مو است که این روزها، دوباره ترند شده است و نظر بسیاری از مخاطبین را به خود جلب کرده است. در تکنیک هایلایت، قسمتی از موها، ۲ الی ۳ درجه روشن‌تر از پایه موها رنگ می‌شود و از این طریق می‌توانیم موها را حجیم‌تر نمایش دهیم.

برای هایلایت مو، ابتدا لازم است که کل موها را به رنگ پایه مورد نظر برسانیم. سپس با کمک دکلره، قسمی از آن از با کلاه مخصوص یا فویل جدا کرده و چند درجه روشن‌تر می‌کنیم. نکته بسیار مهم در مورد هایلایت این است که اختلاف رنگ پایه موها و هایلایت مو، نباید بیشتر از ۳ درجه باشد.

بسیاری از افراد هایلایت مو را با مش مو اشتباه می‌گیرند. تفاوت اصلی هایلایت مو و مش مو در اختلال رنگ بین پایه موها و قسمت رنگ شده است. در روش هایلایت مو، این اختلال رنگ زیاد نیست و به صورت یک طیف و سایه روشن خود را نمایش می‌دهد؛ اما در مش مو، اختلاف رنگ بسیار زیاد است. به عنوان مثال، اگر در هایلایت مو زمینه موهایتان مشکی پر کلاغی است، برای هایلایت باید به سراغ رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای بروید؛ اما در روش مش مو، می‌توانید از دکلره نیز استفاده کنید.

مش مو و هایلایت مو دو تکنیک بسیار کاربردی و پرطرفدار برای رنگ کردن موها به شمار می‌روند که این روزها، محبوبیت بسیار زیادی در بین خانم‌ها دارند. اگر به دنبال یک تغییر اساسی در چهره خود هستید، می‌توانید مش مو یا هایلایت مو را انتخاب کنید.

لولایت چیست؟

لولایت دقیقا نقطه مقابله هایلایت مو است. اگر در هایلایت مو به دنبال روشن‌‌تر کردن قسمتی از موها هستیم، در لولایت، دقیقا برعکس عمل می‌کنیم و بخشی از موها را از رنگ پایه‌ آن تیره‌تر می‌کنیم.

در واقع لولایت به معنی انتخاب چند بخش کوچک یا بزرگ از مو و رنگ کردن آن‌ها به صورت یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ پایه‌ی موها است. هدف از لولایت اضافه کردن عمق و بعد به موهای شما است. این تکنیک همچنین برای پرپشت و حجیم نشان دادن موها حقیقتا شگفتی می‌آفریند. کسانی که سراغ لولایت می‌روند معمولا چند بار موهای موهای خود را هایلایت کرده‌اند و می‌خواهند موهایی را که بیش از حد روشن شده‌است کمی تیره کنند.

رنگ و مش مو یکی از بهترین و جذاب‌ترین روش‌ها برای ایجاد تغییر اساسی در چهره به شمار می‌آیند و امروزه بسیاری از خانم‌ها از این روش‌ها برای تغییر چهره و تنوع استفاده می‌کنند. تنوع مدل‌های رنگ و مش و هایلایت مو بسیار بالاست و هر روز نیز مدل جدیدی به این تنوع اضافه می‌شود و بسیار پرطرفدار و اصطلاحت ترند می‌شود.

تفاوت هایلایت و لولایت

اگرچه ممکن است در نگاه اول هایلایت و لولایت بسیار شبیه به هم به نظر برسند، اما دو تکنیک کاملا متفاوت هستند و هر کدام در شرایطی خاص به کار می‌روند. در ادامه، برخی از اصلی‌ترین تفاوت هایلایت و لولایت را با هم بررسی می‌کنیم:

  • هایلایت معمولا روی زمینه موهای تیره، مثل مشکی و قهوه‌ای انجام می‌شود و لولایت معمولا روی زمینه موهای روشن مثل بلوند و قهوه‌ای روشن اجرا می‌شود.
  • لولایت برای آن دسته از افرادی که نمی‌خواهند موهای خود را دکلره کنند مناسب‌تر است. در تکنیک هایلایت، برای روشن کردن موها معمولا از دکلره استفاده می‌شود که می‌تواند آسیب جزئی مثل خشکی موها را به موهایتان وارد کند. اما روش لولایت، معمولا توسط رنگ مو انجام می‌شود و آسیب کمتری به موها وارد می‌کند. (البته اگر هایلایت مو را نیز نزد یک آرایشگر متخصص انجام دهید، آسیبی به موهایتان وارد نمیشود.)
  • اگر چه هم هایلایت و هم لولایت برای ایجاد بعد و عمق روها موها انجام می‌شوند، اما هایلایت حرکت بیش‌تری به موها اضافه می‌کند و جذابیت بسیار زیادی به موها می‌دهد، در حالی که لولایت برای اضافه کردن عمق و حجم به موهای شما عالی است.

هایلایت مو یکی از پرطرفدارترین سبک‌های رنگ مو به حساب می‌آید که این روزها بسیاری از خانم‌ها برای تغییر رنگ مو و ایجاد تغییر در چهره خود به سراغ آن می‌رود. هایلایت رنگ مو همواره به عنوان یکی از بهترین و مطرح‌ترین سبک‌های رنگ مو شناخته شده است و از گذشته‌ تا امروز، طرفداران خاص خود را دارد و هرسال مدل‌های و سبک‌های هایلایت مو جدید ترند می‌شوند و بسیاری از خانم‌ها به سراغ آن می‌روند.

بازگشت به وب نوشته‌ها