لیزر موی زائد در شرق تهران

بازگشت به وب نوشته‌ها

لیزر موی زائد در شرق تهران

این روزها کمتر کسی است که لیزر موی زائد انجام ندهد یا حداقل به فکر انجام آن نباشد. لیزر موی زائد یک روش علمی و مطمئن برای خلاص شدن همیشگی از شر هرگونه موی زائد در بدن است و این روزها طرفداران بسیار زیادی در بین خانم‌ها و حتی آقایان پیدا کرده است.

از بین بردن موهای زائد بدن همواره به یکی از دغدغه‌ها مشکلات خانم‌ها بوده است. استفاده از وسایل و ابزاری مثل تیغ، اپیلیدی، وکس، کرم موبر و … اگرچه باعث از بین رفتن موقت موهای زائد بدن می‌شوند؛ اما هر کدام از این روش‌ها معایب زیادی با خود همراه دارد و وقت زیادی از فرد می‌گیرد؛ علاوه بر این، پس از مدت کوتاهی، حدود دو الی سه روز، موهای زائد بدن دوباره در می‌آیند و از اول باید فکری به حال موهای زائد بدن خود کنید.

لیزر موی زائد این امکان را به شما می‌دهد تا برای همیشه موهای زائد بدن خود را از بین ببرید و دیگر خبری از خارش و سوزش پس از اصلاح موی زائد نیست. در این روش، ما به کمک نوعی نور لیزر مخصوص، روی فولیکول‌های بدن اثر می‌گذاریم مانع از رشد دوباره موهای زائد بدن می‌شویم. در این روش، تقریبا ۸۵ درصد موهای زائد بدن به طور کلی از بین می‌روند و دیگر رشد نمی‌کنند.

صحبت‌ها درباره لیزر موی زائد بدن زیاد است و این روش موافقان و مخالفان زیادی دارد. برخی بر این باورند که لیزر موی زائد سرطان‌زا است و برای بدن مفید نیست؛ در این بین گروهی نیز باور دارند که لیزر کردن موهای زائد بدن بی‌فایده بوده و پس از مدتی دوباره موها رشد می‌کند.

باید گفت که اثر لیزر روی هر فرد به رنگ پوست و جنس موها بستگی دارد لیزر روی هر بدنی می‌تواند تاثیر متفاوتی را نشان دهد. علاوه بر این، نوع دستگاه لیزری که برای لیزر موی زائد بدن استفاده می‌کنید و همچنین تعداد جلساتی که لیزر موی زائد انجام می‌دهید و ناحیه از بدن که لیزر انجام می‌دهید، همگی می‌تواند روی نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد.

در این نوشته از بلاگ سالن زیبایی رویال شاین، بهترین سالن زیبایی شرق تهران، قصد داریم درباره لیزر موی زائد صحبت کنیم و پاسخ همه سوالات احتمالی شما درباره لیزر کردن موهای زائد بدن را بدهیم و مزایا و معایب این روش را بررسی کنیم و در نهایت به این موضوع بپردازیم که آیا لیزر موی زائد عوارضی برای بدن به دنبال دارد و تا چه میزان تاثیرگذار است. اگر شما هم به‌تازگی قصد شروع لیزر موی زائد بدن خود را دارید، اما نمی‌دانید که این روش برای شما مناسب است یا می‌خواهید بهترین دستگاه لیزر موی زائد را انتخاب کنید، توصیه می‌کنیم که در ادامه این نوشته همراه ما باشید.

این روزها، تعداد مراکزی که لیزر موی زائد انجام می‌دهند بسیار زیاد است؛ اما آیا می‌توان به همه آن‌ها اعتماد کرد؟ اگرچه لیزر موی زائد بدن بدون خطر است، اما اگر این کار را در مراکز معتبر و با کمک اپراتورهای حرفه‌ای و دستگاه‌های مناسب انجام ندهید، ممکن است که به پوست شما آسیب برسد یا نتیجه مورد نظر را از انجام لییزر موی زائد نگیرید. پس برای لیزر موی زائد خود حتما به سراغ مراکز لیزر معتبر بروید. اگر به دنبال لیزر موی زائد در شرق تهران هستید، ما به شما سالن رویال شاین، بهترین مرکز لیزر شرق تهران، را معرفی می‌کنیم. لیزر موی زائد در سالن رویال شاین با کمک بهترین و جدیدترین دستگاه لیزر موی زائد انجام می‌شود و اپراتورهای لیزر ما از تخصص و تجربه کافی برای انجام این کار برخوردارند تا هیچگونه آسیبی به پوست شما وارد نشود و بهترین نتیجه را از لیزر موی زائد خود بگیرید و خیلی زود از شر هرگونه موی زائد بدن خلاص شوید.

لیزر موی زائد چیست؟

لیزر یک پرتوی نور پرانرژی است که در پزشکی و صنعت کاربردهای بسیار زیادی دارد. یکی از کاربردهای بسیار پرطرفدار لیزر در زمینه بهداشت و زیبایی، حذف و از بین بردن موهای زائد است. شما می‌توانید به کمک لیزر مخصوص، موهای زائد بدن خود را برای همیشه از بین ببرید و دیگر خبری از حذف موهای زائد به کمک ژیلت، وکس و … نباشد برای همیشه با سوزش و خارش پس از اصلاح موهای زائد خود خداحافظی کنید.

اما لیزر چگونه می‌تواند روی موی زائد بدن تاثیربگذارد؟ لیزر روی فولیکول‌ها تاثیر می‌گذارد و باعث داغ شدن پیاز مو و آسیب به فولیکول‌ها می‌شود. فولیکول‌ها ارگان کوچکی درون پوست هستند که موهای بدن را می‌سازند. با آسیب دیدن فولیکول و پیاز مو، رشد مو برای همیشه متوقف می‌شود. توجه داشته باشید که این آسیب به فولیکول‌ها کاملا کنترل شده و انتخابی است و لیزر موی زائد هیچگونه آسیبی به پوست و بافت اطراف فولیکول‌ها وارد نمی‌کند. لیزر باعث کاهش و از بین رفتن دائمی موی زائد می‌شود و پس از مدتی، حجم موهای زائد تا ۸۵ درصد کم‌تر شده و در بسیاری از موارد نیز موی زائد به طور کلی از بین می‌رود.

آیا لیزر موی زائد درد دارد؟

یکی از سوالات متداولی که اغلب متقاضیان لیزر موی زائد پیش از انجام لیزر دارند، این است که آیا لیزر موی زائد درد دارد؟ باید گفت که اگر اپراتور لیزر حرفه‌ای باشد و این کار را به‌‌درستی انجام دهد تا باعث سوختی پوست نشود، لیزر موی زائد در اغلب موارد هیچگونه درد غیرقابل تحملی ندارد. معمولا افراد درد لیزر موی زائد را به درد برخورد کش به دست تشبیه می‌کنند.

تنها ۱ درصد از انجام‌دهندگان لیزر موی زائد درد احساس می‌کنند که آن هم به ناحیه انجام لیزر بستگی دارد. به عنوان مثال، لیزر ساق پا احتمال درد داشتن بیشتری نسبت به لیزر صورت و دست دارد. در چنین شرایطی معمولا از ژل‌های بی‌حسی موضعی قبل از شروع لیزر استفاده می‌شود تا فرد هیچ احساس دردی نداشته باشد و به‌راحتی لیزر انجام شود.

انواع لیزر برای موی زائد بدن

جالب است بدانید که لیزر موی زائد توسط دستگاه‌ها و نور لیزرهای مختلفی انجام می‌شود که طول موج متفاوتی دارند؛ همین موضوع باعث می‌شود که اثرگذاری آن نیز متفاوت باشد. در حال حاضر، از دو لیزر الکساندرایت و ND-YAG برای لیزر موی زائد بدن استفاده می‌شود که هرکدام برای شرایطی مناسب‌تر و بهتر است. مثلاً الکساندریت بیشتر برای کسانی موثر است که پوستی روشن دارند و Nd:YAG بیشتر برای پوست‌های تیره استفاده می‌شود. این تفاوت کاربردی به دلیل تفاوت خاصیت‌های فیزیکی لیزرها مثل فرکانس و طول موج است.

عوارض لیزر موی زائد

لیزر موی زائد در صورتی که به‌درستی انجام شود، هیچگونه عوارض جدی برای شما نخواهد داشت؛ تنها ممکن است که مقداری التهاب، قرمزی و احساس گرما در ناحیه لیزر داشته باشید که می‌توانید با استفاده از کرم‌های مخصوصی که اپراتور به شما توصیه می‌کند و همچنین قرار دادن یخ در ناحیه لیزر، التهاب آن را کاهش دهید. چنین عوارضی به عنوان عوارض طبیعی لیزر موی زائد شناخته می‌شوند و تنها چند روز پس از انجام لیزر باقی می‌مانند و خیلی زود از بین می‌روند.

با این حال ممکن است که به دلیل تجربه کم اپراتور لیزر و تنظیم اشتباه درجه دستگاه عوارضی مثل ایجاد لکه‌های پوستی یا سوختگی پوست پس از لیزر برای شما اتفاق افتد. چنین عوارضی بیشتر ناشی از خطای اپراتور لیزر است و در صورتی که لیزر موی زائد خود را به دست یک متخصص بسپارید و در مرکزی انجام دهید که از جدیدترین و به‌روزترین دستگاه‌های لیزر استفاده می‌شود، این عوارض را نیز تجربه نخواهید کرد.

نکات مهم پس از انجام لیزر موی زائد

  • بعد از لیزر موی زائد، نباید در معرض آفتاب مستقیم قرار بگیرید؛ پس از آفتاب گرفتن جلوگیری کنید و در صورتی که بیرون از خانه می‌روید، حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید و آن را هر دو ساعت یکبار تمدید کنید.
  • تا حداقل ۱۲ ساعت پس از انجام لیزر هیچگونه آرایشی انجام ندهید. در صورت لزوم و نیاز به آرایش، می‌توانید پس از ۶ ساعت از کرم‌های بسیار سبک در ناحیه لیزر مثل صورت استفاده کنید.
  • پس از انجام لیزر موی زائد، نباید از سایر روش‌های حذف موی زائد مثل بند انداختن یا وکس استفاده کنید.
  • تا دو روز پس از انجام لیزر، از فعالیت ورزشی، حمام آب داغ یا استفاده از سونا و جکوزی خودداری کنید.
  • حداقل تا ۳ روز پس از لیزر از اسکراب استفاده نکنید و مواردی مثل کیسه کشیدن را انجام ندهید؛ زیرا پوست شما بسیار حساس شده است و ممکن است این کارها باعث التهاب پوستی شود.

چگونه بهترین مرکز لیزر موی زائد را انتخاب کنیم؟

اگر قصد انجام لیزر موی زائد را داشته باشید، قطعا این سوال برایتان پیش می‌آید که کدام مرکز لیزر موی زائد بهتر است. هنگام انتخاب مرکز لیزر موی زائد حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

مرکز لیزری را انتخاب کنید که حداقل دو دستگاه لیزر متفاوت داشته باشد؛ همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، دستگاه‌های مختلف برای افراد مختلف با رنگ پوست متفاوت به کار گرفته می‌شود؛ پس به مرکزی مراجعه کنید که دستگاه مناسب پوست شما را داشته باشد.

نقش اپراتور در انجام لیزر موی زائد بسیار موثر است؛ پس به سراغ مرکزی بروید که اپراتور لیزر آن حرفه‌ای باشد و تجربه کافی کار با دستگاه‌های مختلف لیزر را داشته باشد. هرچه دانش و تجربه‌ی اپراتور بیشتر باشد، سرعت و اثرگذاری لیزر درمانی بیشتر می‌شود و احتمال رخداد عوارض و آسیب‌های لیزر به صفر می‌رسد.

 

قیمت مناسب نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مرکز لیزر موی زائد است. به سراغ مراکزی بروید که قیمت مناسبی را برای لیزر موی زائد ارائه می‌دهند؛ نه خیلی بالا و نه خیلی پایین. قیمت کم لیزر موی زائد معمولا به دلیل استفاده از دستگاه‌های بی‌کیفیت‌تر و قدیمی‌تر است که می‌تواند مشکلات زیادی برای شما به وجود آورد و اثرگذاری آن نیز معمولا کم‌تر است. پس فریب قیمت‌های پایین را نخورید؛ زیرا هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست.

بازگشت به وب نوشته‌ها