مرکز تتو بن مژه در شرق تهران

بازگشت به وب نوشته‌ها
مرکز تتو بن مژه در شرق تهران

مرکز تتو بن مژه در شرق تهران

بن مژه یک نوع تتو است و به عنوان یک آرایش نیمه دائمی شناخته می‌شود. بن مژه به قسمت پایینی مژه که به پیاز آن نزدیک است گفته می‌شود. به همین دلیل به تاتو این قسمت بن مژه گفته می‌شود.اکثر خانم ها طرفدار بن مژه طبیعی هستند، شما می‌توانید با آرایش کردن بن مژه چشمانی زیباتر با مژه‌های پرپشت داشته باشید.

تتو بن مژه چشم بسیار ظریف است و برای انجام آن از رنگ و جوهر مخصوص استفاده می‌شود. این نوع تاتو به روش‌های مختلفی انجام می‌پذیرد، در بعضی مواقع تاتو در بین مژه‌ها در فضاهای خالی انجام می‌شود، به صورتی که این جوهر یا رنگ به بافت پوست تزریق می‌شود یا می‌توان آن را به صورت یک خط نازک در بالای خط مژه تزریق کرد که به این قسمت بالا خط بن مژه میگویند که این خط می‌تواند با توجه به سلیقه مشتری،  بدون دنباله یا دنباله دار باشد.

بن مژه دنباله دار

در انتهای چشم این تاتو میتواند تا کمی بیرون تر از خط پلک پایین هم ادامه داشته باشد که در این حالت بن مژه دنباله دار میگویند.با پیشرفت علم آرایش دائمی صورت هم مورد توجه خانم ها قرار گرفت و بن مژه یکی از این فعالیت ها به شمار میرود بن مژه میتواند هم به صورت بن مژه دنباله دار باشد هم بصورت بن مژه زیر چشم انجام شود.

انتخاب رنگ تاتو بن مژه کاملا سلیقه‌ای است و شما می‌توانید با توجه به نوع آرایش خود، رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. انجام این روش به 1.5 تا 2 ساعت زمان نیاز دارد. شما باید قبل از مراجعه به کلینیک، چشم‌ها را تمیز کنید و بدون آرایش باشید. بعد از اینکه چشم‌ها بسته شود، از کرم بی حس کننده مخصوص پلک برای بی حسی استفاده می‌شود. بعد از 30 دقیقه این قسمت چشم بی حس شده و برای انجام عمل آماده می‌شود. پلک حرکت داده می‌شود تا در موقعیت درست قرار بگیرد. سپس تکنسین، تاتو بن مژه را آغاز می‌کند.

در حین انجام این کار چشم‌ها باید به طور کامل بسته باشد. بعد از این که کار تاتو برای هر دو چشم به پایان برسد، از قطره‌هایی مخصوص برای شست و شو و تمیز شدن چشم استفاده می‌شود. بعد از انجام این عمل ممکن است با گذشت زمان شاهد کم‌رنگی و غیر متقارن بودن تاتو بن مژه پلک  باشید که می‌توانید برای ترمیم تاتو اقدام کنید.

مرکز تتو بن مژه در شرق تهران

عوارض تتو بن مژه

همانطور که اشاره کردیم، این روش زیبایی مژه بسیار حساس است و به دقت بالایی نیاز دارد. چشم یکی از اعضای حساس بدن است، بنابراین برای انجام هر اقدامی باید مواظب عواقب آن باشید. برای انجام تاتو بن مژه به افراد ماهر و با تجربه مراجعه کنید، صرفاً اشخاصی که دوره تاتو دیده‌اند برای این کار مناسب نیستند.

در بعضی مواقع فرو کردن بیش از حد سوزن تاتو در عمق بیشتر، باعث به وجود آمدن حساسیت و التهاب پوستی می‌شود. بهتر است افراد باردار یا دارای بیماری خاص از این روش استفاده نکنند. زیرا ورود ماده شیمیایی به بدنشان می‌تواند خطرناک باشد. ممکن است در صورت استفاده از مواد نامرغوب و روش غیر استاندارد، پوست اطراف چشم دچار چروک و لک شود. در صورتی که آسیبی به پلک وارد شود، چشم هم درگیر می‌شود. بنابراین باید برای انجام این روش به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید. از عوارض دیگر بن مژه می‌توان به ریزش مژه، آلرژی، انتقال بیماری چشم، عفونت و… اشاره کرد.

در بعضی اوقات مواد استفاده شده در تاتو باعث تغییر رنگ پلک می‌شود و ممکن است باعث ایجاد گوشت اضافی شود. به طور کلی در صورتی که به یک کلینیک نامعتبر مراجعه کنید و از افراد غیر متخصص برای تاتو بن مژه کمک بگیرید، باید نگران عواقبی چون قرمزی و تورم چشم، خونریزی و آسیب چشم، ریزش مژه، تغییر رنگ پلک، حساسیت چشم و… باشید.

تکنیک‌های کشیدن خط چشم بن مژه

تکنیک‌های کشیدن خط چشم بن مژه در طول سال‌ها پیشرفت‌های زیادی کرده است و در حال حاضر به یک روش زیبایی بدون دردسر و راحت تبدیل شده است. این روند می‌تواند بین 45 دقیقه تا 2 ساعت طول کشیده و ناحیه اطراف چشم قبل از شروع با بی حسی، بی حس می‌شود. در امتداد مژه‌هایی که سوزن جوهر می‌زند، وزوز خفیفی احساس خواهید کرد. پوست در اولین حرکت سوزن کمی احساس درد دارد، اما اگر به درستی بی‌حس شده باشید، خونریزی یا ناراحتی را تجربه نخواهید کرد و تنها غلتک ریزی را روی پلک‌های خود احساس خواهید کرد. امروزه کشیدن بن مژه دائمی نسبت به گذشته بسیار متفاوت‌تر است و با استفاده از دستگاه و سوزن‌های ریزی قابل انجام است.

در حال حاضر این روش از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است و خانم‌های زیادی برای کشیدن خط چشم بن مژه دائمی مراجعه می‌کنند. به هر حال کشیدن بن مژه دائمی به روش‌های زیر قابل اجرا است:

  • خط چشم بن مژه بالا

برای کشیدن خط چشم بن مژه بالا ابتدا به آرامی و با دو انگشت مقداری از پلک به سمت بالا کشیده می‌شود. سپس تکنسین به آرامی شروع به کشیدن خط چشم می‌کند. چشم در حالت بسته ممکن است ممکن است شروع به پلک زدن کند و از آنجایی که رنگ به وسیله سوزن تزریق می‌شود، نگه داشتن چشم با دو انگشت باعث می‌شود کمتر پلک بزنید. به هیچ عنوان در کشیدن خط چشم بن مژه بالا عجله نداشته باشید، زیرا این کار نیاز به دقت و ظرافت کافی دارد تا به خوبی روی پلک خود را نشان دهد. توجه داشته باشید که بن مژه مانند خط چشم نیست و نباید آن را پهن کشید. بن مژه دقیقا باید روی خط مژه کشیده شود که این تکنیک بسته به نوع خط مژه شما متفاوت است.

پس از پایان فرآیند کار، تکنسین با دستمال مرطوب جوهرهای اضافی را پاک کرده و از شما می‌خواهد بن مژه خود را در آینه بررسی کنید.

  • خط چشم بن مژه پایین

بن مژه پایین نیز مانند بن مژه بالا نیاز به بی حسی دارد. برای زدن بی حسی لازم است مواد بی حس کننده به آرامی و به وسیله میکرو براش روی پلک پایین زده شود. بی حسی حدود یک الی دو میلی متر پایین‌تر از بن مژه زده می‌شود تا وارد چشم نشود؛ به این ترتیب بی حسی توسط دمای بدن به بالا کشیده شده و خط مژه بی حس می‌شود. پس از بی حس شدن مانند بن مژه بالا، فرآیند زدن خط چشم بن مژه پایین به وسیله دستگاه شروع می‌شود. بن مژه پایین نیز نباید بیش از حد پهن باشد و به صورت خطوط بسیار نازک روی خط مژه پایین کشیده می‌شود.

  • هاشور خط چشم بن مژه

این تکنیک از کشیدن بن مژه به صورت هاشورهای ریز در بین مژه‌ها و تقریباً همرنگ با مژه زده می‌شود. هاشور خط چشم بن مژه دارای ظاهری شبیه به مژه‌های طبیعی فرد است. اگر هاشور بن مژه به صورت اصولی و تمیز انجام شود، باعث پر نشان دادن مژه و زیباتر شدن چشم‌ها می‌شود. این روش برای افرادی که مژه‌های کم پشت یا به هر دلیلی مژه ندارند، بسیار مناسب است. تکنیک هاشور خط چشم بن مژه بدون درد، خونریزی و آسیب به مژه قابل انجام است.

مراقبت‌های قبل از بن مژه چشم‌ها

بهتر است قبل از هرگونه اقدامی، به دنبال کلینیک مطمئن برای انجام این تاتو باشید. کلینیکی که انتخاب می‌کنید باید استانداردهای لازم را داشته باشد و از محیط تمیز و بهداشتی برخوردار باشد. تکنسین انجام تاتو بن مژه باید فردی ماهر و باتجربه باشد. تاتو بن مژه بسیار دقیق و حساس است، در صورتی که این شرایط برقرار نباشد، می‌تواند آسیب‌های جدی به دنبال داشته باشد و شما را به نتیجه دلخواه نرساند.

افرادی که سابقه بیماری خاص داشته‌اند، باید حتما با متخصص در میان بگذارند تا در صورت وجود مشکل این روش را انجام ندهند. اگر پوست شما دچار بریدگی و زخم است، بهتر است تا پایان بهبودی آن صبر کنید. افرادی که از داروهای رقیق کننده و مسکن استفاده می‌کنند، باید با پزشک خود در میان بگذارند و تا یک هفته قبل عمل، خوردن آن را قطع کنند. قبل از انجام این تاتو باید لنز و مژه مصنوعی را از چشم جدا کنید و با چشمی تمیز و بدون آرایش برای انجام تاتو حاضر شوید.

مراقبت و نگهداری بعد از بن مژه چشم‌ها

یکی از عوامل موثر بر نتیجه انجام تاتو بن مژه مراقبت‌های قبل و بعد بن مژه چشم است. حتما بعد از انجام این عمل به توصیه‌های متخصص گوش دهید و از پماد‌های تجویزی به طور منظم استفاده کنید. تا سه روز بعد از انجام تاتو به آن آب نزنید. چشمان خود را تمیز نگه دارید تا نیازی به شست و شو نداشته باشد. بهتر است تا 24 ساعت بعد از انجام تاتو، از کمپرس یخ بر روی چشم استفاده کنید. زیرا به طور معمول بعد از این عمل، چشم ورم کرده؛ البته بعد از چند روز ورم بهبود پیدا میکند. برای کم کردن ورم و کمک به روند بهبودی، استفاده از کمپرس یخ برای شما پیشنهاد می‌شود.

استفاده از پمادهایی مثل پماد ویتامین آ تاثیری زیادی بر بهبودی سریع چشمان دارد، حتما با مشورت متخصص از پماد استفاده کنید. تا یک هفته بعد از بن مژه چشم‌ها در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و در صورت الزام، از عینک آفتابی استفاده کنید. حتما با متخصص خود در تماس باشید تا در صورت ایجاد هرگونه مشکل از آن‌ها کمک بگیرید.

مرکز تتو بن مژه در شرق تهران

مزایا تاتو بن مژه چیست؟

 انجام این تاتو باعث می‌شود مژه‌های شما پرپشت‌تر بنظر برسد و تاثیر زیادی بر زیبایی چشم و چهره شما دارد. این کار به حفظ شادابی و جوان‌تر دیده شدن چهره کمک می‌کند. کسانی که به لوازم آرایشی حساسیت دارند، می‌توانند با استفاده از این روش، چشم‌های خود را آرایش کنند. این روش به صورت طبیعی و ظریف انجام می‌شود و صورت شما را از حالت نچرال خارج نمی‌کند.

از مزایا دیگر آن، صرف وقت کم برای آرایش و عدم استفاده از لوازم آرایشی چشم است که ممکن است پخش شود و با ورود به چشم، باعث آلودگی آن شود. تاتو بن مژه باعث از بین رفتن حالت بی‌حالی چشم می‌شود و به نشاط صورت کمک می‌کند. استفاده از این تاتو زمان آرایش شما را کم می‌کند و می‌توانید همیشه از یک آرایش تمیز برخوردار باشید.

اما سوال اساسی و مهم این است که بن مژه برای چه چشم هایی مناسب است؟

  • – افرادی که مژه‌های نسبتا کوتاه و کم حجمی دارند.
  • – افرادی که چشم‌های بی حالت دارند.
  • – افرادی که علاقه‌ای به خط چشم ضخیم ندارند و تنها می خواهند تغيير کوچک در ظاهر صورت خود ایجاد کنند.
  • – افرادی که تمایلی به آرایش کردن ندارند ولی می خواهند ظاهری جذاب داشته باشند.

مرکز تتو بن مژه در شرق تهران

در تکنیک بن مژه استفاده از تجهیزات استاندارد و مواد باکیفیت به کمک مهارت تاتو کار می‌آید و بهترین نتیجه را برای شما رقم می‌زند. تیم متخصص و باتجربه رویال شاین با دانش و مهارت کافی همیشه در تلاش‌اند تا تجربه‌ای لذت‌بخش را در دریافت خدمت بن مژه برای شما عزیزان رقم بزنند.

برای تعیین وقت بن مژه و مراجعه حضوری به سالن آرایشی رویال شاین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در لینک زیر آورده شده است، اقدام کنید:

آرایشگاه اینترنتی رویال شاین همواره سعی می‌کند تا راه را برای ارائه خدمات هموارتر کند. از این رو ما تصمیم گرفتیم که در صورت تمایل شما خدمات آرایشی و بهداشتی را در منزل به شما عرضه کنیم. برای بهره‌مندی از امکان اعزام آرایشگر به منزل، کافی است از طریق سایت آرایشگاه رویال شاین درخواست خود را ثبت کنید.

بازگشت به وب نوشته‌ها