کوتاهی مو در خانه

بازگشت به وب نوشته‌ها

کوتاهی مو در خانه

با شیوع ویروس کرونا زندگی بسیاری از افراد جامعه دستخوش تغییر شد. گروهی از مردم حتی پختن شیرینی، کیک و نان را هم در خانه انجام می‌دادند تا از خطرات بیماری کووید 19 به دور باشند. کوتاهی مو در خانه نیز یکی دیگر از کارهایی بود که در زمان اپیدمی ویروس کرونا رواج پیدا کرد. اگر سری به شبکه‌های اجتماعی بزنید، با ویدیوهای زیادی درباره کوتاهی مو در خانه مواجه می‌شوید.

با مشخص شدن پروتکل‌های بهداشتی آرایشگاه های زنانه در دسته مشاغل پرخطر جای گرفتند و رفتن به سالن های آرایش تقریباً غیرممکن شده بود. در چنین شرایطی کوتاهی مو در خانه منطقی به نظر می‌رسید اما با باز شدن سالن های زیبایی، کوتاهی مو در خانه باید همچنان ادامه پیدا کند؟ آیا این کار باید مثل یک سنت در بین مردم جای بیفتد یا باید یا باید برای کوتاهی مو حتماً به سالن آرایش مراجعه کرد؟ در این مقاله از همه جهات به بررسی کوتاهی مو در خانه می‌پردازیم تا در انتها به جواب سؤالات مطرح شده برسیم.

معایب کوتاهی خودسرانه مو

در قدم اول باید گفت که اگر کوتاهی مو در خانه خودسرانه و بدون کمک آرایشگر انجام شود، آسیب رسیدن به مو دور از انتظار نیست. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چرا کوتاهی مو باید زیر نظر آرایشگران متخصص در این زمینه انجام شود.

عدم استفاده از قیچی‌های مناسب

با یک مثال ساده می‌توان به راحتی یکی از مهم‌ترین معایب کوتاهی مو در خانه را توضیح داد. اگر برای خرید پارچه رفته باشید، می‌بینید که پارچه‌ها با یک حرکت قیچی و به راحتی برش می‌خورند. با این حال زمانی که به خانه می‌آیید و خودتان پارچه را می‌برید، پارچه‌ها نخ‌کش شده و تمیز برش نمی‌خورند. علت این امر استفاده از قیچی‌های نامناسب است. قیچی‌های به کار گرفته شده در فروشگاه‌های فروش پارچه، تنها برای برش پارچه استفاده شده و تیغه آن‌ها هر چند وقت یک بار به طور اصولی تیز می‌شود.

کوتاهی مو در خانه نیز همین داستان را دارد. بسیاری از افراد قیچی‌های مخصوص کوتاهی مو را ندارند و با همان قیچی‌های معمولی شروع به کوتاه کردن موهای خود می‌کنند. هنگام خرید شما به دنبال قیچی‌هایی هستید که کار شما را در همه موارد راه بیندازند و به طور اختصاصی آن را برای کوتاهی مو نمی‌خرید. حالا اگر از قیچی برای برش کاغذ، باز کردن بسته‌های خرید و بسیاری از کارهای دیگر استفاده کنید و با همین قیچی موهای خود را کوتاه کنید دیر یا زود آسیب‌های وارد شده به مو خود را نشان خواهند داد.

قیچی‌های مخصوص کوتاهی مو نسبت به قیچی‌های معمولی تیغه‌های نازک‌تری دارند، دسته‌های آن‌ها کوچک‌تر و به طور کلی جمع‌وجورتر هستند تا دست هنگام کوتاه کردن مو کنترل بیشتری داشته باشد. علاوه بر این قیچی‌های کوتاهی مو انواع و اقسام گوناگونی دارند که برای موهای مختلف طراحی شده اند.

نتیجه نامطلوب

حتی اگر بهترین قیچی مخصوص کوتاه کردن مو را هم داشته باشید، باز هم کوتاهی مو در خانه بدون ایراد نخواهد بود. به احتمال زیاد شما آموزش‌های مخصوص در این زمینه را ندیده اید و در کوتاهی مو تجربه کافی ندارید. همین موضوع باعث می‌شود نتیجه کوتاهی مو آنطور که انتظارش را دارید، نباشد و گاهی اوقات نتیجه فاجعه‌باری داشته باشد. از این رو لازم است کوتاهی مو را به آرایشگران ماهر و متخصص در این زمینه بسپارید. آرایشگر شکل صورت، جنس مو و فرم گردن شما در نظر می‌گیرد و با توجه به این موارد کوتاهی مو را شروع می‌کند.

بروز موخوره

همانطور که گفته شد، هنگام کوتاهی مو در خانه از قیچی‌های مناسب استفاده نمی‌شود. قیچی‌هایی که در آرایشگاه های زنانه به کار می‌روند، طول آن‌ها بیش از 13 سانتی متر نیست؛ چرا که قیچی‌های بزرگ مانع از حرکت ماهرانه آرایشگر می‌شوند. قیچی‌های کوچک‌تر و مخصوص کوتاهی مو بدون فشار به دست باز و بسته شده و مو به راحتی کوتاه می‌شود. علاوه بر این اگر قیچی به خوبی تیز نشده باشد، فیبر مو را می‌شکند، به کوتیکول مو آسیب می‌رساند و در نهایت پس از دو هفته سر و کله موخوره‌ها پیدا می‌شود.

آرایشگاه اینترنتی؛ کوتاهی مو در خانه با کمک آرایشگر

حالا که اهمیت وجود آرایشگر برای کوتاهی مو مشخص شد، این سؤال پیش می‌آید که آیا برای کوتاه کردن مو لازم است که به سالن آرایش مراجعه کرد؟ در پاسخ باید گفت که بهتر است کوتاهی مو در خانه و با کمک آرایشگر انجام شود. با این حال اگر باز هم می‌خواهید برای کوتاه کردن موهایتان به سالن زیبایی بروید، بهتر است به آرایشگاه های زنانه نزدیک منزل خود مراجعه کنید. به عنوان مثال اگر در مناطق شرقی تهران سکونت دارید، می‌توانید با کمی جستجو و تحقیق به آسانی لیستی از بهترین آرایشگاه های زنانه شرق تهران پیدا کنید.

در صورتی که به هر دلیلی امکان حضور در سالن آرایش را ندارید، باز هم کوتاهی مو را خودتان انجام ندهید و از خدمات آرایشگر در منزل استفاده کنید تا هیچ‌گونه آسیبی به موهایتان وارد نشود. آرایشگاه اینترنتی این امکان را فراهم کرده که با چند کلیک ساده آرایشگر مورد نظر خود را به منزل بیاورید و بدون هیچ نگرانی خدمات کوتاهی مو را در مکان دلخواه خود دریافت کنید.

 

در سایت ما می‌توانید از سالن آرایشی رویال شاین وقت مراجعه حضوری بگیرید یا اگر ترجیح شما دریافت این خدمت در منزل‌تان است، درخواست خود جهت اعزام آرایشگر به منزل را ثبت نمایید. آرایشگران ما در سالن آرایشی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین آماده اند کوتاهی موهای شما در سالن آرایشی یا خانه‌هایتان انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات کوتاهی مو رزرو نوبت جهت حضور در آرایشگاه یا اعزام آرایشگر به منزل می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

خدمات کوتاهی مو در سالن زیبایی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین

بازگشت به وب نوشته‌ها