کوتاه کردن موهای فر را به نبات بسپارید

بازگشت به وب نوشته‌ها

کوتاه کردن موهای فر را به نبات بسپارید

اگر موهای فری دارید و می‌خواهید شادابی و زیبایی موهای خود را حفظ کنید، بهتر است هر سه تا چهار ماه یک بار برای کوتاهی موهایتان اقدام کنید. البته باید توجه کرد که این بازه زمانی ثابت نیست و گاهی اوقات ممکن است به دلیل آسیب‌های وارد شده به مو تغییر کرده و کوتاه‌تر شود. وقتی صحبت از کوتاهی موی فر می‌شود، مهارت و تجربه آرایشگر حرف اول را می‌زند. کوتاه کردن موهای صاف نیاز به تمرکز و دقت دارد، در حالی برای کوتاهی موی فر باید تکنیک‌های متفاوتی در نظر گرفته شود.

موهای فر همیشه در حال تغییر هستند و در هر ساعت از روز ممکن است حالت مختلفی به خود بگیرند. به همین دلیل لازم است برای کوتاهی موی فر به سراغ آرایشگری رفت که زیر و بم موهای فر را می‌شناسد و به قول معروف کوتاهی این نوع موها مثل موم در دستان اوست! در این مقاله تصمیم گرفتیم از بایدها و نبایدهای کوتاهی موی فر برای شما بگوییم؛ چرا که آگاهی از این اصول به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به راحتی آرایشگر کاربلد در این زمینه را پیدا کنید. با ما همراه باشید.

کوتاهی موی فر متناسب با فرم صورت

کوتاهی مو متناسب با فرم صورت یکی از معیارهایی است که مهارت و تخصص آرایشگر را در کوتاهی موی فر اندازه می‌گیرد. او باید فرم صورت شما را در نظر بگیرد و بهترین پیشنهاد را برای مدل کوتاهی به شما ارائه دهد و در نهایت با توجه به سلیقه و خواسته شما کوتاهی را شروع کند. در ادامه به شما می‌گوییم که هر یک از فرم‌های صورت با چه مدل از کوتاهی مو هماهنگ می‌شود.

صورت‌های گرد

اگر گونه‌های شما بیشتر از سایر قسمت‌های صورت‌تان دیده می‌شوند، احتمالاً صورتی گردی دارید و در این صورت لیر بلند برای شما بهترین گزینه است. این مدل کوتاهی برای انواع موهای فر کارساز است و در هر حالت زیبا به نظر می‌رسد. با یک لیر بلند صورت شما کمی باریک‌تر دیده شده و تناسب میان اجزای صورت کاملاً حفظ می‌شود.

در صورتی که می‌خواهید یک مدل کوتاه‌تر برای موهای خود انتخاب کنید، بهتر است سراغ کوتاهی پیکسی بروید. این مدل کوتاهی به راحتی با فرم صورت‌تان هماهنگ شده و باعث تمرکز نگاه اطرافیان را روی چشم‌ها و گونه‌های شما می‌آورد. علاوه بر این مدل پیکسی نگهداری سختی ندارد و لازم نیست برای مراقبت از موهای خود سراغ محصولات عجیب و غریبی بروید.

صورت‌های مربعی شکل

اگر فک پهنی دارید، حالت صورت شما مربعی شکل است. برای صورت‌های مربعی بهتر است سراغ کوتاهی لیری بروید که طول آن تا زیر چانه شما باشد. این مدل کوتاهی باعث زاویه‌دار شدن فک شما شده و صورت شما را عریض‌تر نشان می‌دهد. اگر در قسمت پیشانی موهای شما کوتاه‌تر باشند، زیبایی کوتاهی موی فر به ایده‌آل‌ترین حالت ممکن می‌رسد.

صورت‌های قلبی

در صورتی که فک پهن اما چانه شما نوک تیزی دارید، فرم صورت شما قلبی شکل است. مناسب‌ترین کوتاهی موی فر برای این فرم صورت مدل‌هایی است که طول آن‌ها تا جناغ سینه می‌رسد. با این مدل کوتاهی، موهای شما دور شانه‌هایتان را احاطه می‌کند. همین موضوع باعث تعادل عرض پیشانی‌تان شده و توجه سایر افراد را به چانه ظریف شما جلب می‌کند.

صورت‌های بیضی

اگر پیشانی شما وسیع‌ترین قسمت صورت‌تان است، به احتمال زیاد صورت بیضی دارید. صورت‌های بیضی شکل معمولاً باریک‌تر از سایر فرم‌های صورت هستند. به همین دلیل از آرایشگر خود بخواهید مدل‌هایی از کوتاهی موی فر را به شما معرفی کند که باعث بیشتر دیده شدن استخوان گونه‌هایتان می‌شوند. خوشبختانه بیشتر مدل‌های مو با صورت بیضی شکل زیبا به نظر می‌رسند؛ بنابراین از امتحان کردن سبک‌های مختلف کوتاهی مو نترسید. مدل آفرو از آن دسته کوتاهی‌هایی است که هم جسارت شما را نشان می‌دهد و هم با صورت‌های بیضی شکل بیشترین هماهنگی را دارد.

خشک بودن مو هنگام کوتاهی

یکی از راهکارهایی که می‌توانید با استفاده از آن مهارت آرایشگر را بسنجید، این است که از او بپرسید که قبل از کوتاهی، موهای شما را خیس می‌کند یا نه. اگر آرایشگر برای کوتاهی، موها را مرطوب می‌کند، دور آن آرایشگر را یک خط قرمز پرررنگ بکشید.

کوتاهی موی فر در حالت خیس کاری هوشمندانه و عاقلانه نیست. خیس کردن موهای فر باعث افزایش طول مو می‌شود. در این حالت آرایشگر نمی‌تواند به خوبی میزان کوتاهی را در نظر داشته باشد و ممکن است بیش از حد موهای شما را کوتاه کند. علاوه بر این زمانی که موها خشک هستند، شکل و نوع فر مو بهتر دیده می‌شود و آرایشگر این قابلیت را دارد که موهای شما را راحت ارزیابی کند.

آرایشگاه اینترنتی؛ ایده‌آل برای کوتاهی موی فر

همانطور که گفته شد کوتاهی موی فر اصول مختص به خودش را دارد. معمولاً بسیاری از آرایشگران به صورت تخصصی برای کوتاهی موی فر آموزش ندیده اند و از همان تکنیک‌های کوتاهی موی صاف برای کوتاه کردن موهای فر استفاده می‌کنند. از این رو بهتر است سراغ افرادی بروید که مانند شما موهای فری دارند و از تجربیات آن‌ها برای پیدا کردن آرایشگران باتجربه بهره ببرید.

آرایشگاه اینترنتی این کار را برای شما راحت‌تر کرده است. در واقع آرایشگاه های اینترنتی پل ارتباطی بین شما، آرایشگر و سایر کاربرانی است که از خدمات آرایشگر استفاده کرده اند. اگر سری به وب‌سایت این آرایشگاه‌ها بزنید، می‌توانید نظرهای به اشتراک گذاشته شده و نمونه کارهای آرایشگر را مشاهده کرده و با بررسی آن‌ها بهترین آرایشگر را در زمینه کوتاهی موی فر پیدا کنید.

در سایت ما می‌توانید از سالن آرایشی رویال شاین وقت مراجعه حضوری بگیرید یا اگر ترجیح شما دریافت این خدمت در منزل‌تان است، درخواست خود جهت اعزام آرایشگر به منزل را ثبت نمایید. آرایشگران ما در سالن آرایشی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین آماده اند کوتاهی موهای شما در سالن آرایشی یا خانه‌هایتان انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات کوتاهی موی فر و رزرو نوبت جهت حضور در آرایشگاه یا اعزام آرایشگر به منزل می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

خدمات کوتاهی موی فر در سالن زیبایی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین

بازگشت به وب نوشته‌ها