در مورد کوتاهی مو به روش پیتاژ چه می دانید؟

بازگشت به وب نوشته‌ها

در مورد کوتاهی مو به روش پیتاژ چه می دانید؟

با نزدیک شدن به فصل‌های گرم سال، ممکن است موهای بلند کمی دردسرساز و کلافه‌کننده به نظر برسند. با این حال برای کوتاه کردن مو هم جسارت لازم است و شاید بعضی افراد به هر روشی متوسل شوند تا موهای بلند خود را از دست ندهند. اگر شما هم می‌خواهید در عین کم کردن حجم موهایتان، بلندی آن‌ها را حفظ کنید، پیشنهاد ما پیتاژ مو است. با استفاده از پیتاژ مو، هیچ ردی از قیچی روی موهای شما باقی نمی‌ماند.

در این متد با به‌کار‌گیری ابزارها و قیچی‌های مخصوص، کمی از حجم مو کاسته می‌شود تا موها فرم زیبایی به خود بگیرند. البته پیتاژ مو برای موهای کم حجم هم کارساز است؛ چرا که به این نوع موها حالت داده و باعث زیباتر دیدن شدن آن‌ها می‌شود. توجه داشته باشید که پیتاژ مو باید توسط آرایشگران حرفه‌ای و با ابزارهای استاندارد انجام شود تا به موها آسیبی وارد نشده و از وز شدن موها جلوگیری شود. در این مقاله زیر و بم پیتاژ مو را به شما توضیح داده ایم تا شاید در کوتاهی‌های بعدی خود به سراغ این متد بروید.

تکنیک‌های پیتاژ مو

پیتاژ مو تکنیک‌های گوناگون و مختلفی دارد که تنها آرایشگران آموزش‌دیده در این زمینه توانایی پیاده کردن آن‌ها را دارند. هر یک از این تکنیک‌ها کاربردهای مخصوصی دارند که در ادامه از آن‌ها برای شما می‌گوییم.

پیتاژ نقطه‌ای

پیتاژ نقطه‌ای یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های کوتاهی مو است. در پیتاژ نقطه‌ای آرایشگر موهای شما را به صورت عمودی و مستقیم نگاه می‌دارد و با استفاده از قیچی‌های مخصوص، قسمت‌های پایینی مو را کوتاه می‌کند. با این کار نوک موهای شما حالت‌دار به نظر می‌رسند. هر چقدر قیچی هنگام پیتاژ مو زاویه‌دارتر باشد، موها بیشتر لایه لایه دیده می‌شوند. البته این مورد بستگی به سلیقه و خواسته شما دارد.

پیتاژ مو به روش پیچاندن

در این تکنیک موهای شما تقسیم‌بندی شده و هر یک از این قسمت‌ها پیچانده می‌شوند. سپس همانطور که موها پیچ خورده اند، آرایشگر دور تا دور موهایتان را کوتاه می‌کند. در نهایت زمانی که مو رها شود، موهای شما حالت‌دار شده و زیبایی آن‌ها دوچندان می‌شود.

پیتاژ لغزشی

در پیتاژ لغزشی آرایشگر با استفاده از قیچی‌های مخصوص، به آرامی موها را از قسمت میانی به سمت پایین کوتاه می‌کند. این روش هم برای موهای ضخیم و پرحجم و هم برای موهای صاف و کم‌حجم کارکردهای بسیاری دارد و در هر دو حالت می‌تواند جلوه‌ای زیباتر به موها ببخشد.

در سایت ما می‌توانید از سالن آرایشی رویال شاین وقت مراجعه حضوری بگیرید یا اگر ترجیح شما دریافت این خدمت در منزل‌تان است، درخواست خود جهت اعزام آرایشگر به منزل را ثبت نمایید. آرایشگران ما در سالن آرایشی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین آماده اند کوتاهی موهای شما در سالن آرایشی یا خانه‌هایتان انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات کوتاهی و پیتاژ مو رزرو نوبت جهت حضور در آرایشگاه یا اعزام آرایشگر به منزل می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

خدمات کوتاهی و پیتاژ مو در سالن زیبایی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین

تکنیک‌های پیتاژ مو

برای پیتاژ مو از قیچی‌های اسکراب یا اره‌ای استفاده می‌شود. این قیچی‌ها دندانه‌دار هستند و فواصل بین دندانه‌ها تعیین‌کننده میزان کاسته شدن و خالی شدن حجم مو است. با ما همراه باشید تا انواع قیچی‌های مخصوص پیتاژ مو را به شما معرفی کنیم.

قیچی‌ترکیبب‌کننده

به طور معمول، قیچی‌های ترکیب‌کننده 25 دندانه روی بدنه خود دارند. این نوع قیچی‌ها قادرند با چند برش سریع حدود 40 تا 70 درصد از حجم مو را خالی کنند. علاوه بر این می‌توانند قسمت‌هایی از مو را که پیتاژ شده اند با قسمت‌های پیتاژ نشده ترکیب و ادغام کنند تا مو نمایی زیبا به خود بگیرد.

قیچی‌ خردکننده

همانطور که از اسمشان پیداست، این نوع قیچی‌ها برای خرد کردن مو ساخته شده اند. قیچی‌های خردکننده حدود 7 تا 15 دندانه روی خود دارند و می‌توانند با یک حرکت 40 تا 80 درصد از حجم مو را خالی کنند. طراحی منحصربه‌فرد این قیچی‌ها باعث شده حتی کوتاهی موی فر هم به راحتی انجام شود.

قیچی برای مراحل پایانی

این دسته از قیچی‌های پیتاژ بین 15 تا 22 دندانه دارند و برای اضافه کردن جزئیات ریز در مراحل پایانی پیتاژ مو به کار می‌روند. با استفاده از این قیچی‌ها، کوتاهی مو کمی بیشتر از حد معمول طول می‌کشد اما نتیجه که آنقدر مطلوب است که ارزش کمی صبر کردن را دارد.

قیچی‌ با پیچ چرخان

قیچی‌های با پیچ چرخان معمولاً از فولاد ضدزنگ ساخته می‌شوند. این قیچی‌ها به گونه‌ای طراحی شده اند که اجازه می‌دهند دست آرایشگر فضای بیشتری برای چرخش داشته باشد تا دقت و کنترل او برای هنگام پیتاژ مو بالاتر رود.

بازگشت به وب نوشته‌ها