ژلیش

حتی اگر مانیکور ناخن به بهترین شکل ممکن هم انجام شود، باز هم مراقبت از ناخن‌ها کاری سخت و دشوار است و هر لحظه امکان دارد ناخن‌ها شکسته شوند. ژلیش یکی از راهکارهای حل این مشکل محسوب می‌شود. با ژلیش ناخن نه تنها می‌توانید با ناخن‌های شکسته خداحافظی‌کنید، بلکه دیگر لازم نیست نگران پاک شدن لاک ناخن باشید یا زمان زیادی برای خشک شدن لاک صرف کنید.

خدمات ژلیش ناخن در آرایشگاه اینترنتی و سالن زیبایی رویال شاین

ژلیش ناخن و همچنین ریموو آن باید به گونه‌ای انجام شود که هیچ گونه آسیبی به ناخن وارد نشود. در آرایشگاه اینترنتی و سالن زیبایی رویال شاین می‌توانید از بهترین خدمات ژلیش ناخن زیر نظر ناخن‌کاران مجرب و ماهر بهره‌مند شوید.

برای تعیین وقت ژلیش و مراجعه حضوری به سالن آرایشی رویال شاین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در لینک زیر آورده شده است، اقدام کنید:

آرایشگاه اینترنتی رویال شاین نحوه دریافت خدمات زیبایی را آسان‌تر کرده است. اگر به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری به سالن را ندارید، می‌توانید آرایشگر مورد نظر خود را به منزل بیاورید. برای این کار کافی است از طریق سایت آرایشگاه اینترنتی رویال شاین درخواست خود را برای اعزام آرایشگر به منزل ثبت کنید.

ژلیش ناخن چگونه انجام می‌شود؟ برای افزایش ماندگاری ژلیش چه کارهایی می‌توان کرد؟ آیا اشعه UV سلامت بدن را تهدید می‌کند؟ آنچه در ادامه می‌خوانید راهنمایی برای پاسخ به همین سؤالات است.

مراحل انجام ژلیش

در مرحله اول ژلیش از بیس استفاده شده تا سطح ناخن کاملاً هموار و یکدست شود. پس از اینکه ناخن به مدت 30 ثانیه داخل دستگاه UV قرار گرفت، مرحله زدن رنگ ژل آغاز می‌شود. دفعات زدن رنگ ژل با توجه به غلظت آن متفاوت است. بهتر است هر بار لایه‌ای نازک از رنگ ژل روی سطح ناخن قرار بگیرد و هر دفعه ناخن به مدت 30 ثانیه داخل دستگاه UV باشد. در مرحله آخر برای کاور کردن ژلیش از تاپ ژل استفاده می‌شود.

راهکارهایی برای جلوگیری از آسیب ناشی از ژلیش

اگر ژلیش توسط ناخن کاران حرفه‌ای و با استفاده از وسایل استریل و باکیفیت انجام شود، آسیب‌های ناشی از آن به کمترین میزان ممکن می‌رسد. با این حال در ادامه نکاتی را برای شما مطرح می‌کنیم که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید تجربه‌ای لذت‌بخش از ژلیش ناخن داشته باشید.

قرار دادن فاصله زمانی بین ژلیش‌های مکرر

اگر ناخن‌های شما برای مدتی طولانی ژلیش دارند، بهتر است کمی به ناخن‌های خود استراحت دهید. ژلیش بیش از حد و پشت سر هم ناخن باعث نرسیدن اکسیژن کافی به ناخن‌ها شده و همین امر موجب از بین رطوبت مورد نیاز ناخن‌ها و نازک شدن آن‌ها می‌شود.

جدا نکردن ژلیش

زمانی که ناخن‌ شما رشد می‌کند، ژلیش به سمت جلو حرکت کرده و از ریشه ناخن فاصله می‌گیرد. اینجاست که وسوسه کندن ژلیش به جان شما می افتد. اما لازم است بدانید که کندن ژلیش نه تنها راه را برای ورود باکتری‌ها و میکروب‌ها آسان می‌کند، بلکه 6 ماه طول می‌کشد تا ناخن بتواند خود را ترمیم کند.

دوری کردن از آب داغ

آب داغ دشمن اصلی ژلیش ناخن است. حمام‌های طولانی و قرار گرفتن در معرض آب گرم برای مدتی طولانی، باعث کاهش ماندگاری و طول عمر ژلیش می‌شود.

آبرسانی ناخن‌ها

همانطور که می‌دانید نوشیدن آب زیادی فواید زیادی برای بدن دارد و سلامت ناخن‌ها هم از این قاعده مستثنی نیست. آبرسانی و حفظ رطوبت مورد نیاز ناخن‌ها علاوه بر افزایش دوام ژلیش، برای سلامت ناخن‌ها نیز ضروری و حائز اهمیت است. از سوی دیگر می‌توانید از روغن نارگیل، ویتامین C و روغن آووکادو به عنوان نیروی کمکی برای حفظ سلامت ناخن‌های ژلیش شده استفاده کنید.

آیا اشعه UV خطرناک است؟

در حقیقت اصلی‌ترین انتقادی که به ژلیش وارد می‌شود، مربوط به نور UV است. طبق بررسی‌های انجام شده قرار گرفتن مکرر در معرض اشعه UV موجب پیری زودرس پوست شده و خطر ابتلا به سرطان پوست افزایش می‌یابد. نور ماوراء بنفشی که از دستگاه‌های UV منتشر می‌شود، به مراتب بیشتر از اشعه ماوراء بنفش آفتاب است. به همین دلیل متخصصان پوست توصیه می‌کنند هنگام ژلیش ناخن از ضد آفتاب استفاده کنید تا از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از اشعه UV محافظت کنید.